Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mennyire fogjátok vissza...

Ti mennyire fogjátok vissza az édesség evést, és étkeztek egészségesen a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
én próbálok rendesen enni, reggel meg este teljes kiőrlésű kenyér, ebédre is egészséges kaja stb, de nem megy mindig, heti 2-3x tuti csábulok, és becsúszik valami hamburger, sült szalonna stb...tegnap este 8-kor pl úgy éreztem, hogy megőrülök, ha nem ehetek kakaós csigát, és utána még egy kis fagyit is lenyomtam, pedig tudom, hogy az édességet amúgy is mértékkel kéne enni, pláne este nem szabadna, de nem bírtam ki. És ebből jutott eszembe, hogy szerintetek mi a jobb: ha engedünk a vágynak, és megesszük, amit kívánunk, még akkor is, ha ez mondjuk este 8-kor kb 600 kalória (mint esetemben), de nagyon jól esett, vagy uralkodunk magunkon, és még ha nehezen is, de visszafogjuk magunkat? nyilván nem a napi szintű töménytelen zabálásra gondolok, csak olyanra, mint amit az előbb leírtam, hogy heti 2-3x kicsit elszalad a ló.
2012. máj. 25. 08:19
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
amúgy 25 hetes vagyok
2012. máj. 25. 08:20
 2/11 anonim ***** válasza:
58%
Én azt eszek ami éppen van,amire telik.21,5hetes vagyok és 2-3kilót híztam eddig.Amíg nem tömöd magad,szerintem kár sanyarogni/vágyakozni sok étel után.
2012. máj. 25. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Kell az egészséges étkezés,és mérsékelni kell a nehéz zsíros ételeket,de amíg a súlygyarapodás nem inog nagyon magasra,addig ehetel édességet amennyi jólesik.A terhességi cukorral is vigyázni kell,bár engem a legkevésbé sem érdekelt,amikor megláttam a sütin a cukormázat:)
2012. máj. 25. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
a súlyommal eddig nincs gond, legalább is a 6 kilót jónak tartom, normál testalkatról indultam. Csak az ilyen kaják után mindig bűntudatom van, hogy talán mégsem kellett volna megenni, emiatt kérdeztem, hogy mi a jobb,sóvárogni, vagy megenni, még ha nem is olyan egészséges.
2012. máj. 25. 08:31
 5/11 anonim ***** válasza:
Én az elején nagyon figyeltem, főleg hogy PCO gyanús voltam, de miután a cukorterheléseim jók lettek lazábbra hagytam.A 30. héttől kb minden nap egy nagy adag csoki-nutella lecsúszik, de még így is csak 8,5 kgnál tartok a 36. héten. Rám akkor szalad fel nagyobb sóly, amikor este jön rám az ehetnék, amúgy legtöbbször fél 5 körül eszek, aztán meg se éhezek reggelig. De szerintem erősen genetika függő.
2012. máj. 25. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Próbálj édesség helyett valami gyümölcsöt nassolni,pl.epret,most van a szezonja.Egyébként nem híztál túl sokat,úgyhogy nem hiszem,hogy baj lenne,ha csak heti kétszer szalad el a ló akkor meg pláne.
2012. máj. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Bennem mindig az volt, most nem szabad kalóriákat számolni, az a lényeg a pici mindent megkapjon, ha ne adj isten hamarabb születne, akkor se legyen sovány, hisz amit te eszel, azt kapja a baba is!

Imádtam terhesség alatt a Burgerkinges hamburgereket!

Heti 1-2 lement. Fagyi, péksütik, cukrász sütik. Popcorn, mogyoró!

Emellett ettem rendesen reggelit, ebédet, vacsorát, főtt ételt, sok zöldséget, gyümölcsöt.

Most terhesség után is van olyan hogy este rámjön, és úgy ennék valami jót :) Én szeretek enni:) imádom az ízeket:)

Úgy gondolom nem kell ezen annyit lelkizni, hogy jaj most mi lesz mert megettem 2 csokit, vagy nem 2 gombót hanem 5 gombóc fagyit.

Most nem fogyózni kell, hanem amit kíván az ember megenni, hisz most szüksége van a szervezetnek a pluszra, hisz ott a baba pociban, ami belőled táplálkozik!

Nézd meg, most az átlag születési súly 3500 gramm.

Ott van Réka, aki ugye tornázott, vigyázott az alakjára, Norbi Update ételeket eszik, alig hízott valamit, de a baba is csak 2800 grammal született.

Bennem annyira megmaradt hogy mikor mentem ultrahangra, toltak be egy anyukát császárra, majd hozták ki a babát, vitték az intenzívre, mert 28. hétre született, apuka telefonlgatott jobbra balra hogy gondd van. Hogy inkább nem törődök az alakommal, a baba hízzon csak, mert ha ne adj isten koraszülött, ott nagyon sokat számít 20-30-40 deka is a pici súlyánál.

2012. máj. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én alapból nem számolgatom a kalóriákat, mert bűntudatom van tőlük, inkább csak szimplán saccperkb felét eszem, mint amit meg tudnék enni. De várandósan meg még annyira se nézem a kalóriákat, igaz, nem eszem sokat, mert nem kívánom a főtt ételt, csak zöldség és gyümölcs. Néha nekem is lecsúszik este egy-egy jégkrém, de max heti egyszer.

Mindenki máshogy csinálja, ez annyira egyén függő. Van aki enged a csábításnak/kényszernek, van akinek meg meg se kottyan. Tedd azt, amit te jónak látsz, ha pl kalóriákat számolsz, akkor számolgass nyugodtan, ha lecsúszik egy hambi, üsse kő, most megteheted, a plusz kilókat fogd a babára... :D, szülés után úgy is lemegy majd, és szülés után úgy is mozoghatsz majd rendesen, élhetsz magokon, meg napfényen, ahogy jól esik (csak viccelek ám, ne tessék megsértődni), a lényeg, hogy most dőzsölhetsz olyanokban amiket amúgy nem engednél meg magadnak.

Én pl nem bírok ránézni a mekis kajára, mert ott dolgoztam tizeniksz évesen és egy életre megutáltam, de valamelyik nap úgy megkívántam, hogy betoltam két duplasajtburgert is. Ez van, addig jó, amíg nem sarat kívánsz enni (ilyenről is hallottam már), vagy kutyakaját! :D

2012. máj. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Eszembe se jutott koplalni. Szerencsére olyan alkat vagyok aki nem hízik. Semmit se változtattam az étkezési szokásomon a terhesség alatt. Csak kávét nem ittam, mert még a szagát se bírtam. A terhességem előtti súlyom, és a szülés utáni súlyom ugyanannyi volt.

Megettem egy hamburgert, ha éppen ahhoz volt kedvem : )

Ha nem nő drasztikusan a súlyod, akkor miért ne lehetne megenni amit szeretnél?

2012. máj. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én 30 hetes vagyok, és eddig nem vontam meg sem magamtól, sem pedig a babámtól semmit, amit épp megkívántam. Ami nekünk jól esik, az a babának is. Volt, hogy éjfélkor éheztem meg, és ettem lelkiismeret furdalás nélkül. Szerintem ne fogd vissza magad, szülés után majd leadod a plusz kilókat.
2012. máj. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!