Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikreket váró, vagy már nevelő...

Ikreket váró, vagy már nevelő anyukák! 9hetes ultrahangon mekkorák voltak a pocaklakóik? Tegnap voltam uh. és az A:19.6mm B:25.2mm (lombik bébik) a doktor szerint a az A baba le van maradva, és ez baj!

Figyelt kérdés
2012. máj. 25. 14:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Hát pontosan a 9. héten én nem voltam vizsgálaton, de 8.-dik heti adatokat tudok Neked írni: "A" baba 16mm, "B" baba 15,7mm.

Valóban arányában le van maradva az "A" babád, de ha amúgy jól van és szépen ver a kis szíve, ne aggódd túl magad! Kétpetéjűek? Mert akkor nem valószínű,hogy az egyik elszedi a másiktól a tápanyagot, tehát ez nem lehet gond valszeg. Ez az egypetéjűeknél fordul inkább elő a közös méhlepény miatt, ott előfordulnak egész nagy súlykülönbségek. De a Te babáid még nagyon picik, nagyon korai a terhességed, épp ezért nem szabad még bármire is gondolnod, csak pozitívan! Tudod, nagyon kockázatos egy ikerterhesség, a dokim a 12. hétig nem is konkretizált semmit, pedig minden rendben volt. Nem rád ijeszteni akarok, maradj nyugodt, amennyire csak lehet, hidd el, ha nagy gond van, azt mondani fogják!

Kitartás, ha van bármi kérdésed, csak írj!

2012. máj. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én sokkal előbb voltam, kb. 7 hetesen, akkor 7 mm volt a CRL, bár úgy tudtuk, hogy ez egy babát jelent.


Szerintem jók a méreteitek, de nem vagyok orvos. Gondolom kétpetéjűeket vársz, ez is indokolhatja a különbséget. Meglátod, az arány még meg is fordulhat A baba javára, sok idő van még!

Nálunk egypetéjűek születtek, mégis volt jelentős súlykülönbség a születésnél. Mára úgymond behozták egymást, semmi bajuk, egészséges rosszcsontok.


Minden jót nektek, kitartást! Ja, és ne ijedj meg mindentől, mert ikresként sok-sok ijesztgetést fogsz kapni (az orvosok kötelességüknek érzik, hogy inkább rosszat mondjanak, mint jót - nyilván a biztonság kedvéért...).

2012. máj. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi van veletek? Minden rendben?
2012. aug. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!