Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan számoljátok, hogy...

Hogyan számoljátok, hogy hányadik hétben jártok?

Figyelt kérdés
Ha az uccsó mensi szerint, akkor vasárnap leszek 13, ha a május 10-ei uh szerint akkor ma 13, viszont a héten voltam kötelező uh-n, ott 49mm volt a baba, e szerint viszont kedden voltam 11+4 körül! Most akkor mi a helyzet? :)

2012. máj. 25. 20:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A 12. heti UH-on mondanak pontos kort a baba mérete alapján (addig egységesen fejlődnek), én ahhoz mondom-bár én szerencsére napra pontosan tudom a fogantatást és az uh is igazolta.
2012. máj. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Hát elvileg ha az utolsó menstruáció alapján számolsz, meg számol a doki akkor annak meg kell egyeznie az UH adatokkal. Ha nem egyezik akkor korrigálják a terhességi heteket, vagy csak napokat. Onnantól viszont megint csak tudod mivel számolj....
2012. máj. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
én utolsó mensitől számolom, orvosom is. mondjuk a 12 hetinél azt hiszem 1-3nap különbségek voltak, mondjuk ezek nem nagyok, de pl.16+5 hetesen pedig valamiben +3napban volt a méretek alapján. a dokim szerint ez még a hónapok alatt össze-vissza változhat.
2012. máj. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Mensi szerint 12+2-n kettőn voltam 12. hetes uh-n. És nekem is 49 mm volt a babám (11+4-et írtak a papírra). Végül 40+6-n indítottak.
2012. máj. 25. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Csak a méreteket írták a papírra, hetet nem, ezért agyalok :D május 10én mikor voltam uh-n egy hetet belehúzott a pici, utána feküdnöm kellett, majd jövő héten megyek újra, lehet ismét többet növöget, meglátjuk! Biztos ami biztos, inkább úgy számolok magamnak, hogy a hétvégén töltöm a 12-t!
2012. máj. 25. 20:29
 6/11 anonim ***** válasza:

Mensitől számolj!

Én 4x voltam már UH-n, és mindannyiszor más jött ki, egyszer fiatalabb volt a koránál, egyszer idősebb.

A védőnő szerint 1-2 hét eltérés simán lehet és azt teljesen normális, nem kell ettől megijedni.


A biztos pont az utolsó menstruáció. :)

2012. máj. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hiába írtak nekem 11+4-et, nem kalkulálták át a szülés időpontját, marad a mensi szerint. Később meg nagyobb volt a baba az uh szerint. Végül teljesen átlagos 3,5 kg és 55 cm volt.
2012. máj. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A mensi szerint számolj, a méretek eltérőek lehetnek! Nekem a doki egyszer elszámolta, le is késtem a 18. heti genetikai UH-t. Sajnáltam hogy rá hallgattam. Nekem is volt már sokkal kisebb a babám és nagyobb is, amit aztán behozott és most "normális" mensi szerinti méretekkel rendelkezik.

Boldog Babavárást!

28 hkm

2012. máj. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én utolsó mensi szerint számolok és a dokim is. Ez a tuti.

Én az elsővel feküdtem kórházban, ott is mensi szerint számolnak, mert ha nagy is a baba, a belső szervei nincsenek előrébb a fejlődésben. 36 hétre szültem, 3300g, 51 cm, de nagyon besárgult, a mája még nem volt annyira fejlett.

31hkm

2012. máj. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem fiamnál csak uh méretek alapják számolhattak, mivel elég rendszertelen volt a mensim mindig is, akkor is július elején volt meg utoljára és október közepén voltam 5 hetes pocis az uh szerint és addig nem volt menstruációm! Őt a 36. héten szültem, és bár nem volt pici, de a szervei nem voltak felkészülve egészen. Most kb 6 hetes pocis vagyok, de szintén nem stimmel a számítás, mert ha a mensitől számolom, akkor kizárt, hogy akkor estem teherbe, mivel épp egy betadine-os kúpos kezelést csináltam. Szóval arra rá kb 1 hét, így nézte 1 hete a méreteket a doki is. Jövő héten megyek újra, meglátjuk mit számolnak. :) A számolás függ attól is, hogy hány napos a ciklus.
2012. máj. 25. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!