Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy számoljátok ki, hogy...

Hogy számoljátok ki, hogy hanyadik hónapban vagytok? Én csak hetekben tudok számolni (ha úgy számolom, akkor viszont 10 hónap a terhesség). És mindenki azt mondja a családban, hogy hagyjam őket a hetekkel, hónapot mondjak.

Figyelt kérdés
2009. febr. 5. 12:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha pontosan dátumot nem is, de azt biztos tudod, hogy melyik hónapban fogant a baba. Ha ehhez számolsz akkor nagyjából kijön a 9 hónap.
2009. febr. 5. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Adri baba ***** válasza:
Mikor volt az utolsó mestruációd?
2009. febr. 5. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenkor úgy számoltam,h. február 11-re vagyok kiírva akkor mondjuk szeptember közepétől azt mondtam,h.az 5.hónapban vagyok. Október közepétől azt mondtam,h.6. hónapban vagyok stb...
2009. febr. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy hány hetes terhes vagyok! (egyébként okt. 23.-án, azaz ma vagyok pont 15 hetes) Csak ikerterhességem van, korábban fogok szülni, és amikor mondom, hogy mit mondott az orvos, hogy mik az esélyek, ha a 28. héten születnének, vagy a 32. héten, stb... Akkor kérdezik, hogy az melyik hónap. Na, és ahhoz hogy erre tudjak válaszolni, nekem számolgatnom kell, de ha egy hónapot 4 hétnek veszek, akkor a 40 hét az 10 hónap. Szóval akkor 4,5 hét egy hónap, de akkor is nehezemre esik így kiszámolni. Amúgy értem én, hogy most vagyok a 3. hónapomban, de lassan belépek a 4.-be. Hát nem tudom, értitek-e, amit kérdezni akartam.
2009. febr. 5. 12:13
 5/10 anonim ***** válasza:

a terhesség az 9 hónap vagy 10 holdhónap. ezt most olvastam. 1 hónap az nem teljesen 4 hét.....

[link]

2009. febr. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

megint én vagyok 4. válaszoló:


A terhesség átlagos időtartama 266 nap. Tekintettel azonban arra, hogy a teherbe esés pontos dátuma ritkán adható meg, a terhesség hosszát az utolsó vérzés első napjától kezdődő 280 napban, azaz 40 hétben számoljuk, vagyis nagyjából 9 hónap.

2009. febr. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

anyukám szülésznő, itt a válasza:)


A terhesség a laikusok tudása szerint 9 hónap. De egy hónap 28-31 napos lehet. Az orvosok a terhesség idejét hetekben számolják, hiszen a fejlődés mértékét ez jobban követi. Egy hét 7 nap. Egy hónap 4 hét. A szorzás tehát 4*7=28 nap. De ugye nem ennyi napból áll egy hónap. 9 hónap alatt ezekből a plusz napokból (28 és 31 napos hónapok miatt) több hét jön össze. Az orvosok

holdhónapban számolnak a laikusok naptári hónapban. Innen a zavar. A terhesség 280 nap tehát 40 hét, vagyis 10 holdhónap.


így értettem meg én is :)

2009. febr. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia,

Én beszereztem egy nőgyógy körnaptárat:) aki kíváncsi, annak a kezébe nyomom, és az utolsó vérzésemet mondom neki, keresse meg:)

Kismama különszámában volt most dec-jan körül, és még most is látok néhol...

Így én is jobban tudom követni..., meg vannak rajta vizsgálatok is. ha tudsz szerezze egy ilyet. Lehet patikában is lehet szerezni... Nem tudom...

Sok boldogságot

20hetes kismama

2009. febr. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Teljesen "kielégítettek" a válaszok! :) Már csak annyi, hogy apósom lesz az egyedüli kivétel, akinek ezt tuti nem fogom tudni elmagyarázni, mert már megpróbáltam egyszer-kétszer (nem ennyire pontosan) de a harmadik, negyedik szónál le is állított, hogy akkor inkább hagyjuk. (amúgy nagyon szeretem, csak magyarázni nehéz neki.. :D )
2009. febr. 5. 22:18
 10/10 anonim ***** válasza:
teherbe esés utáni honapba vagy 1.hónapos. 3,5-4 hét 1 terhességi honap.
2022. jan. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!