Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti mennyit hiztatok 15 hetes...

Ti mennyit hiztatok 15 hetes korotokig?

Figyelt kérdés
Holnap leszek 15 hetes és 3 kiló plussznal tartok. Vékony vagyok amúgy.. Ez sok? Mire kell figyelni hogy ne hizzak el? Édességet szinte nem eszem este 6 óra után sem

2012. máj. 27. 18:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Én mínusz 1 kg-nál tartok. :) De én súlyfelesleggel indultam, úgyhogy van mit elvennie a babának. Egyél sok gyümit és zöldséget, igyál sok folyadékot. Ebéd előtt igyál meg egy nagy pohár vizet, vagy teát, így kevesebbet eszel, mint amennyit ennél. Vacsoráig nasizz gyümölcsöt, vacsira meg saláta olajjal, vagy citrommal, de ne saláta öntettel (ezersziget, joghurtos, stb). Azt mondod este 6 után nem eszel édességet, ez azt jelenti hogy este hatig viszont igen, ugye? Szóval édesség mondjuk délután 3-ig megengedett, onnantól kezdve meg csak ha lemegy a vércukrod, bár arra jó a gyümölcs is.

Egyébként te nyugodtan hízhatsz, ha vékonyan indultál neki a dolognak, mert rád fér, de a fentiekkel vigyázhatsz arra, hogy ne hízz meg túlságosan. A lényeg, hogy ne rendezz lakomákat, vagyis ne egyél meg együltőhelyedben 2 pizzát, vagy két adag tojásos nokedlit, esetleg egy üveg nutellát. :D Persze, néha mindenkire rájön a falás, de azt meg lehet oldani egy pohár vizzel előtte, mert akkor egyrészt teltnek érzed magad (becsapod a gyomrod) másrészt kevesebbet eszel, mint amúgy ennél.

De szerint hízz csak nyugodtan, a 3 plusz kiló sztem belefér, csak most tartsd ezt kb 5 hétig és onnantól meg már amúgy is megy magától fölfele a súlyod, főleg mert a baba gyorsabban nő.

SZép babavárást és erőt, egészséget mindkettőtöknek!


15+1 h km

2012. máj. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szia! Én átlagos testalkatú vagyok-voltam :) 14 hetes koromig híztam 1,5kg-ot. A 30. hétig 8-at és ahogy elkezdtem vizesedni úgy jöttek fel a kilók hirtelen. Most az utolsó hétben járok és 17kg jött fel összesen. Kíváncsi leszek mennyit hagyok majd a kórházban szülés után. Szerintem ne vonj meg magadtól semmit amit kívánsz,főleg az első meg az utolsó 3 hónapban max. mértékkel fogyaszd. :) Boldog babavárást! :)
2012. máj. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Elirtam szóval 6 óra után már semmit sem szoktam enni.max epret
2012. máj. 27. 18:35
 4/17 anonim ***** válasza:
én most vagyok 8 hetes és mínusz 3 kilónál járok a rengeteg rosszullét miatt, de túlsúllyal indultam én is, így szerencsére nem is gond :)
2012. máj. 27. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
45%
Én soha nem foglalkoztam a kilóimmal, nem vagyok csontsovány, popóra és combra hízok inkább,hasam lapos volt mindig is. 11 hetesen lemért a védőnő (61,5kg), most a 23.hétben 66kg vagyok. Azt eszem amit megkívánok és akkor amikor jól esik. Tornázni sajnos nincs időm meg energiám mert még dolgozom de amint otthon leszek elkezdek tornázni. Addig is marad a séta :-)
2012. máj. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Érdekes, mert én akkor dobtam fel kb 3-4 kilót mikor teherbe estem (abban a hónapban). Utána stagnált elég sokáig, sőt inkább fogytam. A 30hét után kezdtem picit picit felszedni, a 42-ik hétre (mivel sajna túlhordtam) már 15 kilónál jártam.

De mindez alkatfüggő, attól függ milyen a szervezeted, mennyire vagy hízékony stb.... :)

Ha szeretnél figyelni a kilókra akkor rizst, és a tésztát kell hanyagolni. Ha éhes vagy egyél, ne kínozd magad. Még este 10-kor nyugodtan elmajszolhatsz egy almát, vagy egy kis salátát. Az édesség utáni vágyat pl. az Update pudingokkal ki lehet elégítened, minimális a szénhidráttartalma :)

2012. máj. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Adilari ***** válasza:
minusz 4 kiló:-(nem vagyok sovány de féltem a babócimat!15 hetes!És nem voltak rosszulléteim!
2012. máj. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
fogytam 3kilót...
2012. máj. 27. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
15 hetes vagyok, de ugy latom en hiztam a legtobbet. Mar 4-5 kilot:(
2012. máj. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

178 cm es 60 kg volt a kiindulom ketszer, elsore sokat hiztam mar az elejen, 8 kilot es 25 lett a vegere, masodik babanal 20. Hetre jott fel az elso kilo, 10 lett a vegere.

A harom kg atlagos szerintem, jott pici magadra is, de nem veszes.

Hogy mi a tanacs?

Az elso babat varva leraktam a cigit egybol es sokat kezdtem enni, vizesedtem is, ezert jott fel sok, a masodiknal eleve nem cigiztem es teljesen ugy ettem/tettem mindent, ahogyan nem terhesen. Sok gyumolcs, sok hus, szenhidratbol a normalisabb es normalis mennyisegben, kivanos max almara voltam. Mozogtam, setaltam rendesen, igy kb csak tenyleg a terhesseg miatt hiztam es magamra nem.

Szoval a velemenyem az, hogyha ezelott is jol taplalkoztal es fix volt a sulyos es ezt folytatod, akkor nem fogsz feleslegesen hizni.

2012. máj. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!