Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sokat híztam? Mennyit híztatok...

Sokat híztam? Mennyit híztatok az első babával? Ilyenkor mennyi a még normális hízás?

Figyelt kérdés
Most vagyok 33+3 hetes kismama, 170 cm magas, és 72 kg-val kezdtem! Inkább erős csontozatom van, nem látszottak a kg-k, most vagyok 84 és, főleg a rokonság piszkál azzal, hogy mennyi is vagyok! Tényleg sok! Első baba lesz
2012. máj. 21. 17:09
 1/8 anonim ***** válasza:
első babával 17kg,de szerintem a víz is nyomott a súlyomon,mert szülésnél lement 13kg.Tehát csak 4kg volt amit magamra szedtem.szülés után 2 hónappal 5kg ment le rólam.Hgolnap töltöm a 37. hetet 14,5 kg-nál járok.Engem is piszkálnak,de nem foglalkozom vele.Tudom,hogy nem kevés,de ez van.(mondjuk,én sajnos,nem bírok ellen állni a nasinak)
2012. máj. 21. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Azt mondják a dokik, hogy ideális a hízás terhesség alatt, ha nem haladja meg a 12kg-t. Szerintem ha ezek után nem szedsz már fel sokat, akkor nem akkora tragédia! Egyáltalán nem vagy kövér!
2012. máj. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Egy kismama oldalon olvastam, talán neked is hasznos lesz:


Számszerűen a terhesség alatti hízás ezekből tevődik össze:


Az ideális hízás mértéke 9-12 kg.

Ebből a baba súlya nagyjából 3,4 kg,

a méh súlya 0,9 kg,

a méhlepény 0,7 kg,

a magzatburok és a magzatvíz 0,8 kg,

az anya vérmennyiségének növekedése 1,2 kh,

a folyadékvisszatartásból eredő többlet (vizesedés) 1,4 kg,

zsírlerakódás (erre a szoptatás során lesz szükség) 3 kg,

a mell megnövekedett mirigyállománya 0,45 kg.



A terhesség alatti hízás mértéke tehát nagyban függ a genetikától, de azért nincs minden veszve. Mind a várandósság, mind a szoptatás alatt kerülni kell a felesleges nassolást, a túl sok édességet, és zöldséget, gyümölcsöt, husit, halat, tejterméket, teljes kiőrlésű kenyeret érdemes fogyasztani. Vannak olyan anyukák, akik esküsznek rá, hogy bizonyos üdítőitalok vagy gyümölcslevek több tejet csinálnak, de csak szájhagyomány, az viszont biztos, hogy a literszámra fogyasztott cukrozott, tartósítószerezett löttytől csak nagyobb lesz a fenekünk, de tej biztosan nem lesz több tőle.

2012. máj. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
13 kg, abból 5 rajtam maradt
2012. máj. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Horváthné M Tímea válasza:
2évvel ezelött én sajnos 23kg híztam,de 22kg már lement.A tesóm most 22 hetes és 4 kg hízott.Ne foglalkozz senkivel az a lényeg hogy egészséges babád legyen.Egyáltalán nem híztál sokat!!!
2012. máj. 21. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem érzem magam kövérnek, a hasam nagy az tény! Meg nem veszem észre azt a 12 kg-t sem! Nem eszem sokat, egészségesen táplálkozom!
2012. máj. 21. 17:39
 7/8 anonim ***** válasza:

Én 12kgot híztam és a 41.héten szültem. 170cm és 72kg-mal lettem terhes pont mint te.

Nem olyan sok,de azért többet már ne hízz!:)))

2012. máj. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 boer beata ***** válasza:
16 kgot hiztam amibol lement szules utan,szulest koveto napokban 10 kg..
2012. máj. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!