Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi diabeteszes kismami...

Terhességi diabeteszes kismamik! 150gr ch- nál mit föztök ebédre magatoknak?

Figyelt kérdés
2012. máj. 29. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Bár én "szerencsére" 200g-mos vagyok, de azért hátha segít: A husik ugye mehetnek natúr, kevés hasábbal vagy mégkevesebb rizzsel, és mellé sali. Vagy csak a husi megy salival. Főzelékek is egész jól mehetnek. Vagy egy kiadós leves.
2012. máj. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem túl szerencsés amit az első írt.

Mindenképp kell szénhidrát (nem tudom mennyit ehetsz ebédre, kb 40-50 gr lehet), tehát a husi salátával kizárt.

A fehér rizs gyorsan felszívódó szénhidrát, míg az ebéd nagyrészének lassúnak kell lennie, tehát ez is kizárt.

Husi mindig kell (illetve kiválthatod tojással, túróval is, ha nagyon nem megy), hozzá barna rizs, durum tészta, esetleg zabpehely, bulgur, vagy ha nagyon nem megy a főzés, akkor teljes kiőrlésű kenyér.

Én a rakottasokat nagyon szeretem ebédre: barna rizs, darált hús, zöldség: zöldbab, brokkoli, karfiol, cukkini, és néha még tojást is teszek bele.

Ha nagyon tésztára vágyom, akkor sajtos/tejfölös/túrós tészta, vagy esetleg milánói, csak az a baj, hogy a tésztából elég kis mennyiségben már megvan a CH. A barna rizsből elég sokat lehet enni, néh atúl sok is, így van hogy kevesebb rizst eszek, de utána belefér még egy kis gyümölcs is.

2012. máj. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Na véletlenül elküldtem.

Sokszor eszem levest is, valami tartalmasat.

Gulyás leves, tárkonyos ragu leves, hagyma leves, nagyon szeretem. Nálam belefér néha a rántott husi is, 1 szelet kb 15gr CH, emellé még valami párolt zöldség, esetleg kicsi rizs is elmegy.

Vagy lehet csinálni túró gombócot zabpehellyel és zabkorpával meg édesítővel, ha édességre vágysz, bár nem lesz nagy adag ami belefér a megengedett mennyiségbe.

Remélem tudtam segíteni és merítettél ötleteket.

2012. máj. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
mondjuk azt észre vettem, hogy ebédre nem elég a sali meg a husi , nagyon leesett a vércukrom..... amúgy 50 ch ehetek ebédre. És mi van akkor, ha én tepertös pogácsát, vagy meggyes rétest kívánok? beiktathatom, mondjuk uzsira vagy tízóraira? akkor 20ch-t ehetek.
2012. jún. 1. 07:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha tényleg be akarod tartani rendesen a diétát, akkor ezeket nem eheted. Fehér liszt és cukor van benne, ami abszolut kizárt. Viszont ha neked belefér a bűnözés, akkor is számold bele:-)De számíts rá, hogy a vércukrod nem fogja megköszönni:-( Ha te készíted teljes kiőrlésű lisztből és mondjuk fruktózzal, akkor persze mehet minden gond nélkül. De számold bele.
2012. jún. 1. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!