Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Olyan kismama aki terhessége...

Olyan kismama aki terhessége elejétől folytatta ugyanúgy a sportolást? Heti 3-4szer aerobic, futás stb?

Figyelt kérdés
Nincs semmi különös panasz, nincs vérzés, görcs. Vagy első 12 hétben nem csinálta aztán igen?
2012. máj. 29. 21:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Én a múlt héten tudtam meg, hogy babát várok. Eddig heti 4x1,5 órát edzettem. Futás, úszás, elliptikus trénes, stepper, zsírégető és súlyzós edzés. Mindenem volt a mozgás. Aztán mióta tudok a babóról ez lecsökkent az úszásra, a stepperre, és nagyon gyenge súlyzósra (csak 1kezes súlyokkal, azt is max 3kg), annyira, hogy mégis mozgásban maradjak. Jövő héttől megyek jógára, azt lehet nyugodtan, később pedig terhestornára.


Én azt mondom, hogy az aerobicot és a futást most hanyagold, nehogy baj legyen. De nyugodtan úszhatsz, Ruint Réka terhestornázhatsz, vagy a jó hosszú séták is elegek lehetnek ilyenkor.

/Ezt kb. szó szerint mondta így a doki, de engem valahogy ezek nem tudnak így még lefárasztani, szóval szét akarok robbanni a felesleges energiától :D/


Arra készülj fel, hogyha eddig rendesen sportoltál és most abbahagyod, kegyetlenül fog hiányozni. Legalábbis én most így vagyok :)

2012. máj. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Heti hatszor edzettem,az orvosom az elejen eltiltott a mozgastol,kesobb RR terhestornaztam. Tul lehet elni,de nekem nagyon rossz volt,hogy nem mozoghattam azt es annyit,amennyit szerettem volna.
2012. máj. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát ez nem annyira jó hír. Az orvosom nekem annyit mondott csak hogy vegyek vissza a tempóból kicsit, de amúgy se feszegettem a határaimat ezzel a heti 4 edzéssel (vagy futás vagy aerobic súlyzós stb.)

Nem kell elhagyni magam azt is mondta, de hiába kérdeztem rá vajon ez pontosan mit jelent (hogy vegyek vissza a tempóból) azt így nem tudta rendesen körülírni.

Nagyon rosszul érzem magam mert egyrészt életem fontos része a mozgás (és nem a lassú sétálgatás...) :(((

és most ha csinálom, lelkifurdalásom van, ha nem csinálom akkor is...

Azt nem értem hogy régen is fizikai munkát végeztek az asszonyok terhesség alatt is, és akkor is megszülettek a babák, vagy nem??

2012. máj. 30. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!