Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ismertek olyat, akinek hiányzo...

Ismertek olyat, akinek hiányzott egy ér a köldökzsinórból? Mi lett a vége a dolognak? Kérlek írjatok!

Figyelt kérdés

2012. máj. 30. 14:41
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
Amikor genetikai uh-on voltam, ott beszélgettem egy kismamával, akinek 2 ér volt a köldökzsinórban, azonnal hasbaszúrták:( én csak így hívom, bocsi.
2012. máj. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia, az én fiamnak a 30. heti ultrahangon vették észre.Mivel már lekéstem az amnioról, elküldtek szív uh-ra, ott minimális eltérést találtak az aorta mérete között-vagy valami ilyesmi.Kéthetente uh-ztak, és nézték az áramlást, megijesztettek,hogy túl sovány, retardált, és kevés a magzatvíz.Mindezek ellenére egészségesen született 2910 grammal, már két éves, eszes eleven kisfiú.Én is attól rettegtem, nehogy valami rendellenessége legyen, de ha más nincs, azt mondják, egészséges gyerekeknél is előfordul ritkán.Hány hetes vagy?tudsz még menni amniocentézisre?
2012. máj. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk azt mondták a 18 hetes UH-on, hogy két ér van a köldökzsinórban, a 27. héten 4 D -n kiderült megvan mind a három zsinór. Addig rettegtünk, de nagyon jó orvosunk van, azt mondta, hogy két zsinórral sem küldenek el senkit genetikára, ameddig nem találnak semmi rendelleneset, addig nem kell aggódni, és elég kicsi az esélye hogy betegen szülessen. Volt olyan is akiről tudtuk, hogy két eres, egészségesen született a babája. szerintem ne aggódj, minden rendben lesz, csak legyél nyugodt és táplálkozz egészségesen, sétálj nagyokat.
2012. máj. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A dokim a 12. hetesen vette észre, de nem volt 100%-ig biztos benne, így mennünk kellett Debrecenbe UH-ra, és genetikai tanácsadásra, ahol szintén nem látták még pontosan, így visszarendeltek a 16. hétre genetikai vérvételre, és UH-ra. Amnio-ról még szó sem esett, mivel még nem biztos a dolog, és egyébként meg más eltérést nem láttak, a baba rendben van. Most izgulunk, hogyha tényleg nincs ér, mi lesz.
2012. máj. 30. 16:34
 5/10 anonim ***** válasza:
Ne izguljál,semmi baj nem lesz.az én babámnak is hiányzott az egyik ér,és ma már 14 hós egészségesz kisfiu. nekünk magán uh-n vették észre 24 hetesen.a debreceni klinikára jártam amugy és ott nem vették észre hamarabb,pedig fogadott orvosom is volt.bár nekem a lepényem is nagyon hamar ért(32 hetesen 3.fokban volt),de a köldökzsinor miatt is az utolsó 10-12 hétben hetente jártunk ellenörzésre ahol az áramlást nézték.ha baj lett volna egyből kivették volna.bár igyis megcsászároztak 38 hetesen(faros volt és azért császár),de jobb is volt mert már nem fejlődött nagyon odabent.de az a lényeg hogy ne izguld végig,hidd el minden rendben lesz.én azóta már a kistesót hordom a szívem alatt és vele nincsennek ilyen bajaink.jó egészséget.21 hetes kismama
2012. máj. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ismerosom masodik babajanal is csak 2 er volt, azt mondta a Hajdu Krisztina, hogy minden ok es ugy is lett!
2012. jún. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szintén 2 ér volt a kislányomnak is.

Semmi probléma nem volt, csak a 36. héten befektetett a doki, hogy minden nap "kéznél legyek", ha valami nem stimmelne.

14,5 hónapos a csajszi és itt ugrál a hátamon most is. :)

Nyugi, van olyan, akinek a szülésnél veszik csak észre. Ha kap elég tápanyagot és oxigént a pici, akkor a két ér is elég. Volt a kórházban olyan, akinek szintén csak 2 ér volt, és náluk sem történt semmi baj.

40+2 hétre született a lányom 3540g-al és 57 cm-el.

Mi lett volna, ha teljes gőzzel kapja az anyagot? :D

2012. jún. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én babámnak is 2 ér volt a köldökzsinórjában. Kis súllyal, 2540 el született egészségesen. Most 4 hónapos. Nem tudták a kis súly okát sem. 36 héttől jobban figyeltek ránk. Több nst, keringés vizsgálat. Ennyi.
2015. márc. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a választ' de már két és fél éves a lányom azóta, és tévedte, megvolt mindhárom ér szerencsére vaklárma volt.
2015. márc. 31. 14:54
 10/10 anonim ***** válasza:
sebaj, legalább aki most van ilyen helyzetben, talál róla valamit :)
2015. márc. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!