Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány pecsét kell és kitől a...

Hány pecsét kell és kitől a gyedhez a gyeshez. Stb?

Figyelt kérdés
2012. máj. 31. 22:30
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Gyedet a munkáltató adja, neki nem pecsét, hanem bedolgozott idő kell. Gyes alanyi jogon jár. Az egyszeri anyaságihoz kell pecsét. Mindegy kitől, nekem csak a védőnőit számolták.
2012. máj. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszönöm én teljesen másképp halottam de ez hangzik a legjobban!
2012. máj. 31. 22:43
 3/8 anonim ***** válasza:
66%
Hogyan hallottad? Én nem kapok gyedet mert nincs bedolgozva az 1 évem. Gyes 25 ezer ft plusz 12 ezer pár száz ft a családi ami a gyerek tankötelezettségéig jár. Az egyszeri anyaságit csak az kapja aki részt vett min 4 terhesgondozáson. Az én dokim minössze egy alkalommal írt a kiskönyvbe, a többit a védőnő írta, így volt nekem 12. Azért mondtam hogy mindegy, hogy most ki vezeti a kiskönyvet, az a lényeg hogy tartalmazzon 4 terhesgondozási dátumot. Nekem nem a pecsétet számolták, hanem a dátumot, ugyanis a védőnő 2-3 alkalmanként tett egy pecsétet.
2012. máj. 31. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen! Az anyaságihoz kell ami azt hiszem egyszeri 58 ezer körüli összeg.
2012. máj. 31. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jelenleg ez az összeg 64.125 forint egy gyereknél, ikreknél pedig 85.500 forint.
2012. jún. 1. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A gyedet/tgyást nem a munkáltató adja, az max. csak kifizetőhely. A Magyar Államkincstár adja, ugyanúgy, mint a gyest, ha nincs gyedjogosultság, vagy már lejárt.

Családi pótlékot szintén az államkincstár, ez addig jár, amíg a gyerek tanul, de azt hiszem legkésőbb 21 éves koráig.

Egyszeri anyasági az amihez az orvostól kell egy igazolás vagy 4 pecsét a kiskönyvbe.


2 gyerek anyukája + 17 hkm

2012. jún. 1. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
az beleszámit a munkaviszonyba ha táppénzen vagyok itthon me nekem akkor nins meg a 365 napom mivel 1 hónapom hiányzik? mert veszélyeztetett terhes vagyok és nem dolgozhattam tovább..
2012. jún. 1. 19:55
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló nem jól írta:

"A Magyar Államkincstár adja, ugyanúgy, mint a gyest, ha nincs gyedjogosultság, vagy már lejárt. "


A gyedet és a tgyást nem a MÁK adja, az égvilágon semmi köze hozzá. Mivel mindkettő az egészségbiztosítás pénzbeni ellátásai közé tartozik, így értelemszerűen az egészségbiztosítási pénztár adja. (OEP).


Kérdező, a táppénzen töltött napok is biztosításban töltött napoknak számítanak, vagyis ugyanúgy beleszámítanak a 365 napba, mint a munkanapok.

A lényeg, hogy 365 olyan napod legyen, ami mögött áll jogviszony, pl. munkaviszony.

Ha szülésig összejön a 365 nap munkából és táppénzből, akkor megvan a jogosultságod.

2012. jún. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!