Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Évek őta erős szorulással...

Évek őta erős szorulással küzdök, most 19 hetes várandós vagyok és a vas tabletta szedése még fokozza a szorulást, nem értalmas-e a babának az erőlködés? Glicerines kúpot is használok, de még sajnos igy is nagyon kell erőlködnöm.

Figyelt kérdés
2008. ápr. 25. 13:05
 1/8 anonim ***** válasza:

hát erőlködni azért ne erőlködj.nekem hála ritkán van szorulásom, de akkor jó sok időt rászánok, ráülök a wcre és vagy jön vagy nem alapon ott üldögélek.nem nyomom.

a dokidtól kérjél valami tanácsot

boldog babavárást

2008. ápr. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia,

Ne erőlködj nehogy vmi baj történjen.Nekem is mindig szorulásom volt, most felváltva használom a guttalax cseppet, amit este kell csepegtetni folyadékba és reggelre van székletemNEM hasmenés szerű nem is orbitálisan sok, de van.Ezt használom, meg a Laevolac szirupot, éppen azért, hogy ne szokjak hozzá.Azért persze mindig kihagyok napokat, egy időre beáll, aztán újra kell.Ezeket szabad állapotosan szedni.

24 hetes kismami

2008. ápr. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A táplálkozásodon változtass!Teljeskiörlésü lisztből készült kenyeret tudom ajánlani,az a legjobb ha te magad készíted mert akkor biztos az van benne aminek kell,a lenmag nasgyon jó hatásu,érdemes a várandósoknak is mindennap enni egy kanálnyit (müzlibe keverve,péksüteménybe sütve)Leírok egy egyszerű kenyérreceptet,ebből süthetsz zsömit,kiflit,kenyeret... 1 kiló liszt (40dkg-ot szoktam teljes kiörlésüt,60 dkg-ot pedig sima fehér lisztet)4kk.só,3dkg élesztő,6dl víz,összegyúrod,beleszórod a magokat amit akarsz aztán keleszted a duplájára,átgyúrod ,formázod,sütöd előmelegített sütőben közepesnél nagyobb lánggal.Pár napon belül megoldja a problémádat.Jó étvágyat!
2008. ápr. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Az én legegészségesebb receptem erre: minden nap reggelire (de bármikor eheted) egy kis tálba zabkorpát és zabpelyhet rakok, ezt tejjel elfogyasztom, mint a műzlit! Sok sok növényi rost, ami nagyon megkönnyíti az emésztést! Próbáld ki! Ha picit izesiteni szeretnéd, rakhatod joghurtba, vagy a tejbe rakhatsz kakaót, de akár juice-ba is belekeverheted! Ez biztosan nem árt és hatásos is lesz! A hasmenéstől sem kell aggódni!
2008. ápr. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia. Én is sokat küzdök a székrekedéssel, annak ellenére, hogy minden nap eszem gyümölcsöt és joghurtot. Sok mindent kipróbáltam, de nekem legjobban a kakaó és a paradicsomlé vált be.

Üdv, 28 hetes kismami

2008. ápr. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én minden nap minimum egy tányér levest ajénlanék, vagy reggel egy forró kakaót.

19 hetes kismami

2008. ápr. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is 19 hetes vagyok, és én már a terhességem előtt is szorulásos voltam, most meg pláne.

Nekem az orvosom azt mondta, ne szedjem a vasat, és én a tablettákról átálltam a hipp Natalra, mert a terhesvitamintól is lehet szorulás.

Saját tapasztalat: nekem semmi sem vált be.

pedig kipróbálam mindent, reggel éhgyomorra buzakorpát tettem hol 100%-os gyümölcslébe, hol joghurtba, paradicsomlétől kezdve mindet iszok, ivójoghurtot éhgyomorra, stb, a tamarin lekvár sem segít, sem a levolac szirup, vagy duphalac szirup, meg amit itt a kismamák irtak, mindent kipróbáltam. SEMMI!

Alig járok a wc-re, de ha megyek is kinlódás.

Most pl. sárgabarac befőttet eszek, remélem az jó lesz.

De próbáld ki a szilvalekvárt vagy szilvabefőttet éhgyomorra. A gyógyszertárban lehet kapni aszaltszilvalevet, 7 dl-es, az is segithet még.

A háziorvosom paraffin olajat irt ki, ha ez a befőttes kura nem segít nekem, akkor olajozok :)


Próbálj ki mindent, hátha neked beválik!!!

2008. ápr. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válszokat és a jó tanácsokat, az igazsághoz hozzá tartozik, hogy kb egy éve hagytam abba egy buta fogyókúrát ahol a fő hangsúly a hashajtózáson volt és azóta semmilyen természetes módszer nem hat rám sőt még a terhességben "megengedett" hashajtók is csak nagyobb mennyiségben tudnak rám hatni (pl:2dl viz és fél deci laevolac szirup) de azért ezt sem szeretném túlzásba vinni, azért próbálkozom mégegyszer köszi a tanácsokat! :)
2008. ápr. 26. 09:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!