Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi cukorterhelésen...

Terhességi cukorterhelésen 7,7 lett az ertekem, a dokim azt mondta, hogy diétázzak,160-180 gr ch-ot ehetek egy nap,5ször étkezzek. Hogyan kell felosztanom? Mindenhol mast irnak, sok helyen 6 etkezesre van bontva?

Figyelt kérdés

Ma tudtam meg es egyeltalan nem ertek hozza.A dokim annyit mondott nezzek utanna a neten.

3 orankent kell enni, es ha en fel oraig eszek? Pl:7kor kezdem a reggelit es 7:30kor fejezem be akkor a kovetkezo etkezes 10:30 kor kezdodjon?


2012. jún. 1. 15:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A 7,7-e nem szokás diétázni, 7,8 .ig jó az érték. na mindegy. Az viszont nem mindegy h 160 vagy 180 g. nekem 180 volt megadva, ott is 5-ször kellett ennem. A reggeli 7 óráig legyen meg, nekem ezt mondták a dietetikusok. Nem kell órára pontosan betartani: reggeli, tízórai, ebéd, uzsona, vacsora. Sőt néha utóvacsora is van. De a 180 g-nál nem volt nekem.

A többit megírom privátba, hosszú lenne

2012. jún. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik, hiába van referenciaérték megadva, minden orvos más. Nekem 6,5 lett és már kerekedett az orvosom szeme, hogy oké, akkor 6 hét múlva 32 hetes terhesen megismételjük a vizsgálatot, addig pedig édességet ne, könnyen felszívódó szénhidrátot ne nagyon és ugyan számolgatni nem kell de nagyon figyeljek :S én már ettől kiborultam...pedig hol van az 7,8


Kitartás! 28hkm

2012. jún. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem 7,8 lett az eredményem és nem kellett diétáznom.
2012. jún. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

8h reggeli 25g csak lassú

11h tízórai 20g fele gyors, fele lassú

14h ebéd 50g max 10g gyors

17h uzsi 20g csak gyors (gyümik)

20h vacsi 30- 40g max 10g gyors

23h utóvacsi 20g fele gyors, fele lassú


nekem így volt beosztva

kérd ki a diabetológia segítségét!

hány hetes terhes vagy?

2012. jún. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors vàlaszokat:-)

27 hetes kismama vagyok

2012. jún. 1. 16:43
 6/13 anonim ***** válasza:

akkor már nem sok van hátra!

próbálj úgy enni, ahogy részletekben leírtam, a gyors meg a lassú a felszívódást jelenti :)ezeket tényleg megtalálod a neten.

Az időpontot elcsúsztathatod korábbra, már én is reggel 7kor kezdem, ez a téli időszámításom volt.

2012. jún. 1. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

[link]


illetve én ezt a táblázatot használtam, ebben benne van a CH tábi, meg a kalória is, illetve a glikémiás index is.

minél alacsonyabb, annál jobb!


sok sikert! remélem tudtam segíteni, nekem már csak két hetem van :)

2012. jún. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nekem 7,72 volt az eredményem, utána folyamatosan járnom kellett a diabetológiára és 180 g CH diétán voltam.

Nekem a 180 g így volt felosztva:

reggeli: 40 g

tízórai: 20 g

ebéd: 50 g

uzsi: 20 g

vacsi: 30 g

utóvacsi: 20 g


A reggelit tényleg érdemes 7 előtt megejteni, mert ha utánaszámolsz a 3 óránkénti étkezésekkel, tök későre jön ki az utóvacsi. Amúgy meg a két étkezés között legyen 3 óra, tehát reggelizel 6:30-kor, akkor legkorábban 9-kor ehetsz, de inkább 9:30-kor, hogy meglegyen a 3 óra.

Nekem kellett vennem/kölcsönkérnem egy vércukormérőt és étkezések után mérnem kellett a cukrom, mert nincsenek egységes szabályok, mindenkinek máshogy reagál a szervezete bizonyos dolgokra. Pl. nem ajánlják a tej fogyasztását reggelire, azt legkorábban a tízóraiba lehet beilleszteni, de mivel nekem az nem emelte a cukromat, ezért engedték reggelire is. Amik abszolút tilosak: cukor (és mindennek el kell olvasni az összetevőit, hogy van-e benne, mert ha van, akkor nem lehet - nekem pl. nagy meglepi volt, hogy a felvágottak közül mennyiben van cukor!), méz, aszalt gyümölcsök, banán és szőlő.


Ha van kérdésed nyugodtan írj akár privit is, segítek.


37+6 hkm

2012. jún. 1. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, mostmár nagyjabol ertem, hogy mi a lenyege, hala nektek:-)

Ha meg felmerulne esetleg valami, akkor lehet, hogy irok priviben.


Boldog babavarast nektek.

2012. jún. 1. 17:50
 10/13 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el, ebben minden fontos info benne van. (PCOS-oknak szól az oldal, de ez a cukor diéta)


[link]


Hihetetlen, hogy nem küldtek el normális diétás tanácsadásra. Így nem szabadna senkit magára hagyni egy ilyen diétával. Totál tönkre lehet vágni az egészet néhány fals információval, babásan még veszélyes is lehet:-(((

2012. jún. 1. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!