Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma voltam a cukorterhelésen,...

Ma voltam a cukorterhelésen, az eredményeim :éhgy: 4,8,60 perces 9,4,120 perces 6,8! azt mondta a védőnő, hogy a 9,4 az nagyon sok! Volt valaki hasonló helyzetben? Tényleg sok?

Figyelt kérdés
2012. jan. 30. 15:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
azt'szem 6,5-ig jó az eredmény, aztán magas.
2012. jan. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
7.8-ig jó a terheléses, valószínűleg diétáznod kell, sőt biztos. Ne ijedj meg, nekem sokkal magasabb volt, inzulint is kaptam.
2012. jan. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
az egy órásra gondolsz, hogy 7,8-ig jó?
2012. jan. 30. 16:19
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A 120 perces jó 7,8-ig. Nekem az 8.00 lett, nem sokkal több, de diétáznom kell és minden héten vérvétel:(
2012. jan. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, úgy tudom, de ne izgulj, nekem az éhgyomrim is 10 felett volt. A diéta még jót is tett, bár nem voltam elhízva.A baba is formás lett. Neked csak diétáznod kell majd.Ja, szülés után nem volt már magas a cukrom.
2012. jan. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
50%

Sürgősen menj el diabetológushoz, és ha esetleg diétára fogna, kérdezz rá, hogy kell-e inzulinoznod magadat a diéta helyett, ugyanis ezek a terhességi diéták iszonyatosak, lehet, hogy jobban érzed magadat tőlük, én is jobban érzetem, meg még fogytam is, holott terhesség ideje alatt nem szabad olyan étrendet folytatni, ami fogyaszt, úgyhogy ez egy nagy tévedés, hogy a kilóknak is jót tesz, igen, a sajátodnak valószínű, de a babának NEM!!Nekem a sima éhgyomrim lett a 30.héten 11,5-ös, emellett oké volt a diéta, de utána beállt a rendes 4,5-re, és az orvos további diétát javasolt, ami nagy hiba volt, ugyanis a magzat mért súlya a diéta előtt 3,5 kiló volt, mielőtt mentem szülni, akkor közvetlenül lett mérve utoljára még, és a doki is megjegyezte, hogy elég sokat visszaesett a baba valszeg a diéta miatt, hagyjam abba sürgősen, mert értelme nincsen, csak hátránya a babára nézve, jah, 38-dikban volt 3 kiló a becsült súlya, erre a 41-dikben megszületett 2660 grammal.Ez szörnyen kevés, és szinte biztosan a diéta miatt.175 g ch / nap diétán voltam, jóllaktam ugyan ennyivel is, mondom, még fogytam is, de a baba is velem együtt, amit nem kellett volna.Ja, a vizeletem meg állandóan acetonos volt, ami azt jelenti, hogy éhezik a szervezetem - ergo: a baba is velem együtt szintén.Úgyhogy, ha elfogadsz egy tanácsot, ha diétára fog, mindenképp kérdezz rá az inzulinos kúrára és mellette vmi emeltebb szintű ch - diéta oké, ami nem fogja a babádat hátráltatni a növekedésében.Simán meg lehet oldani, én soha, de soha többet nem fogom magunkat koplaltatni, ha még 1x magasabb lesz az érték, mert hidd el, több kárt okozol, mint "hasznot", jót.

30 hetes kismama.

2012. jan. 31. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Előzőhöz még: ismerős kismama mesélte, hogy ő is ugyanígy járt, magasabb volt az értéke, szintén diétára fogták, de nem 175 g / naposra hanem 250-esre ( különbség azért van ) + olyan tablettát kellett mellé szednie, ami kiegyensúlyozta a glükózszintjét, az övét is és ezzel együtt a babáét is.A gyógyszer nem volt drága és mellékhatásai sem voltak a magzatra nézve, de nem is hozott a világra olyan kissúlyú babát, mint én. Ha jól tudom, 3 és fél lett, de lehet hogy ennél is több.Azért nem mindegy...
2012. jan. 31. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Most miért kell ijesztgetni? A diéta nem volt szörnyű, 5 étkezés amiben volt egy normális ebéd is. Én 10 kilót fogytam a teherbeesési súlyomhoz képest és szépen fejlődött a baba. 1500 kalóriát vittem be, csak nem mindet szénhidrátban.
2012. febr. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

voltam azóta a védőnőnél, aki azt mondta, hogy elnézte a határértékeket, és teljesen jók az eredményeim. Az első terhességem alatt kellett diétáznom, eredménye az lett, hogy 7kg-ot híztam, a kisfiam 3880g-al született :)

Köszönöm a válaszaitokat!

2012. febr. 2. 13:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!