Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagyon gáz helyzetben vagyok,...

Nagyon gáz helyzetben vagyok, inkább csak panaszkodok, mint kérdezek. Mit tennétek a helyzetemben?

Figyelt kérdés
10 hetes vagyok, irodában dolgozok. Az a problémám, hogy van egy kollégám, aki vagy 2 méterre ül tőlem, és naggyon büdös és ápolatlan szegény. A főnök szereti, mert jól és sokat dolgozik, de ájulunk el tőle, ha bejön a munkahelyre. És senkit sem visz rá a lelkiismeret, hogy megmondja neki, hogy tisztálkodjon rendesen. Én ilyet még életemben nem láttam. Csak az a gáz, hogy jön a nyár, egyre melegebb lesz, én meg lassan kezdek émelyegni, mikor megcsap a szaga. Ha jóban lennék vele, meg is mondanám neki, de sajnos még nem is birom szegényt amúgy sem, és nem szoktam vele szóba sem állni. Ti mit tennétek ilyen helyzetben?
2009. júl. 1. 11:36
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ilyen ember minden helyen van. Nem feltétlenül a tisztálkodás hiánya miatt. Mi úgy oldottuk meg, hogy közösen vettünk pot-purikat és mindegyik íróasztalra raktunk. Amikor pedig hosszabb időre kiment a szobából, akkor jó nagyot szellőztettünk.

2009. júl. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy olyan kollégának kellene szólnia neki,aki jóban van vele. Legvégső eetben a főnöknek, bár ő biztos úgy venné,hogy ki akarjátok fúrni a legjobb munkaerőt a melóhelyen. Nő vagy férfi az illető?
2009. júl. 1. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Asztalán hagynék egy név nélküli levelet, amiben udvariasan közölném vele, hogy büdös...

.... ez szrul hangzik, ilyen nincs..:-D Nem tudom én nem tudnék udvarias lenni. Az illatosító nem rossz ötlet, de félő, hogy attól is hányingered lesz.

2009. júl. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk is volt egy ilyen büdös kolléga, én vagy 20 méterre ültem tőle, de majd elájultam! Már napi téma volt a kollégák közt, de mivel nem akartuk megbántani beszéltünk a csop.vezetőnkkel, hogy kéne valamit tenni. A főnök vett neki egy tisztálkodó csomagot (dezodor, spray, stb), behívta az irodába, udvariasan elmondta neki mi a probléma, nem akadt ki a kolléganő, elfogadta és azóta nem büdös! Nagyon hálásak voltunk a csop.vezetőnek:-D

Ha elég intelligens a főnökötök, szerintem neki kéne ezt megbeszélni vele... Ha sok mindenkit zavar, nem csak egy embert, akkor kell valamit tenni...

Remélem megoldódik!

Üdv!

39 hetes km

2009. júl. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem minden munkaszerződés előírja, hogy ápoltan és tisztán kell megjelenni a munkahelyen.

A főnöknek abszolut joga van erre felhívni a figyelmét és szólni, hogy ha nem változtat, akkor mennie kell...

Amúgy hülye helyzet, mert ha senki nem szól, semmi nem fog változni! Ezen gondolkodj el, és inkább cselekedj!

2009. júl. 1. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
férfi szegény. a főnök meg tutyi-mutyi, nem mer szólni neki. Néhány kolléga állítólag már szólt neki, akkor két napig szagtalan volt, aztán megint... ma például rosszul vagyok tőle
2009. júl. 1. 12:32
 7/10 anonim ***** válasza:

12:23-as vagyok

Szegény, akkor ez tényleg gáz helyzet... Szerintem akkor, ha főnök ilyen tutyi-mutyi, akkor nektek kell összefogni és leülni vele elmondani neki a dolgot. Ha nem javul, akkor annyiszor szóljatok neki, ahányszor érzitek. Egyszer csak összeszedi magát, ha másért nem, mert megunja, hogy nem hagyjátok békén...

Szerintem nem nagyon tudtok mást csinálni:-(

Nagyon együtt érzek veled, nekem is felfordul a gyomrom az ilyen emberektől! Főleg a terhesség elején, borzasztó.

Szerintem ne tűrjétek...:-)

Üdv!

2009. júl. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hat nincs konnyu helyzeted az biztos. Sajnos nem tudok ra megoldast de tudom neked ajnlani a gyogyszertarban kaphato kis feher muanyag nozit (bocsi nem jut eszmebe a neve). Ilyen kis ferhe muanyag es mentolos illata van. :) En mindig ezt kaptam elo ha nemkivant szaggal talkoztam az irodaba. Most is itt van az asztalomom. Jo, persze tudom nem megoldas, hogy egesz nap ezt szagolgasd de segit valamennyire.
2009. júl. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia, en is kb annyi idos vagyok, mint Te es kb 3 hete nagyon erzekeny lettem a szagokra. Nem feltetlenul csak az apolatlan kollegaim zavarnak, hanem azok is akik tul sok parfumot fujnak magukra :( Meg nem is mondtam el hogy terhes vagyok es ezert javult a szimatom, ezert egyelore patt helyzetben erzem magam. Kertem a fonokomet (nem erre hivatkozva) hogy atulhessek egy masik asztalhoz, de sajnos visszautasitast kaptam. Hoztam egy testapolot amit szeretek szaglaszni, es azzal kentem be a kezemet hogy azt erezzem leginkabb. Amint elmondhatom hogy babam lesz, en nem fogok szegyenloskodni es be fogom vallani a munkatarsamnak, hogy a megvaltozott korulmenyeim miatt most rosszul vagyok a parfumetol/izzadsag szagatol.. Szerintem meg fogjak erteni, az o felesege is szult mar.
2009. júl. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia!Ha amúgy sem vagy jóban vele ,akkor nem mindegy?!Megmondhatod neki ,hogy terhes vagy és legyen tekintettel az állapotodra!Akármilyen dinka is ezt megértheti!Tudom, így könnyű okosnak lenni, de hajráááá!
2009. júl. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!