Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit jelent az, hogy keton van...

Mit jelent az, hogy keton van a vizeletemben?

Figyelt kérdés
Ma voltam a dokinal, es latom, hogy ra van irva a papiromra, hogy keton van a vizeletemben, de nem tudom sajnos ezt ertelmezni. Ha valaki megtenne, azt megköszönnem! :)
2009. júl. 1. 12:25
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem terhességi diabéteszre utalhat.
2009. júl. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha keton van a vizeletedben, az azt jelzi, hogy a szervezeted kicsit ki van száradva és több folyadékra van szüksége. Nem hánytál mostanában, vagy nem volt hasmenésed, mert ezek miatt ürülhet ki a folyadék a szervezetedből. Igyál sok vizet.

(Semmi köze a terhességi diabéteszhez.)

2009. júl. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
semmi köze a diabetszhez, ezt biztosra tudom, mert cukros vagyok!
2009. júl. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, tényleg rosszul emlékeztem, ill. csak az rémlett, hogy köze van a cukorbetegség egy fajtájához:

[link]

2009. júl. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%
magas cukorszint
2009. júl. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Keton=aceton.

Éhezik a szervezeted, nem ettél elegendő mennyiségű szénhidrátot.

Terhességi diabéteszem volt, 3 hetente nézték.

2009. júl. 1. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

A keton a vizeletben arra utal, hogy zsírt bontasz le. Terhességi diabétesz esetén is előfordulhat:

[link]

2009. júl. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a valaszokat. (a vizsgalat elött valoban hanytam, fogytam, es nem ittam semmit, tehat azt hiszem ezekre az okokra kell gondolnom.) Köszönöm meg egyszer.
2009. júl. 2. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!