Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2 hét múlva megszűnik a...

2 hét múlva megszűnik a munkahelyem. Ha elmegyek utána passzív táppénzre az mennyire befolyásolja utána a munkanélküli járadékot? Azt hiszem arra kell mennem utána. Vagy hogy van ez? 10 hetes vagyok.

Figyelt kérdés
2009. júl. 1. 14:26
 1/3 anonim ***** válasza:

veszteni nem vesztesz vele semmit.az a 45 nap amit tpn vagy megmarad a munkanélkülidből.én is passziv táppénzen vagyok,mert lejárt a munkaszerződésem.neked még 45 nap fog járni mert aug 1-től leveszik 30 napra,de visszamenőleg nem fog csökkenni.vagyis aki már passziv tp-n van aug 1 elött annak marad a 45 nap.ha lejár a tp-d akkor meg be kell jelentkezni munkaügyre.sajnos gyedet nem fogsz kapni,csakha nem leszel akkor valahova bejelentve mikor szülsz.

32 hetes

2009. júl. 1. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kaphatsz GYED-et, ha TGYÁS lejárta után marad még m.nélkülid. Akkor uis visszavesznek pár napra, megigényeled a GYED-et, és kapod, mert biztosított vagy. Nekem így jár.

Kérdezz rá majd a m.ügyi kp-ban!

Ja, és ne szakadjon meg a biztosított jogviszonyod egy napra sem, ez fontos! Amikor lejár a szerződésed, másnap azonnal menj passzív tp-re, majd ha az lejár, másnap menj m.nélkülire! Ne maradjon ki nap!

2009. júl. 1. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Jav: amikor megszűnik a munkahelyed, nem amikor lejár a szerződésed.

Bár mindegy a GYED szempontjából. :)

Bocs!

2009. júl. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!