Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van köztetetek dohányos...

Van köztetetek dohányos kismama? Mennyi idős terhesek vagytok? Mennyit szívtok el egy nap? (Akinek nem tetszik a kérdés ne írjon! )

Figyelt kérdés
2012. jún. 3. 17:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%

Én dohányoztam, mikor megtudtam, hogy babát várok. Semmi esetre sem akartam ártani a kicsimnek, és megpróbáltam abbahagyni, ahogy ezen az oldalon is sokan mondták. Pl. hogy képzeljem el az újszülött gyerekemet, hogy szívja a cigit. Hát nem ment..

Bírtam kb. 2 hétig, aztán elszívtam újra egyet. Kétségbe estem, hogy milyen szemét anya vagyok, hogy tudatosan ártok a gyerekemnek. Aztán felhívtam a dokit, hogy mit csináljak? Hogy szokhatnék le?

Akkor azt mondta, hogy sokkal többet ártok, ha teljesen megvonom magamtól. Előtte elment napi 1 doboz, aztán egy szál sem. Azt mondta, hogy amennyire csak tudom, fokozatosan csökkentsem a napi adagot. Kezdtem napi 5 szállal, aztán lementem 1re. Aztán mióta több lett a tennivaló (költözés, babaszoba, vásárlás, vizsgálatok stb), azóta eszembe sem jut. Mindig van, ami elterelje a figyelmem.


Biztosan lesz, aki majd beléd fog kötni, vagy le fog oltani, de ne ezzel foglalkozz. Te is tudod, hogy rossz, gondolom próbáltál is tenni ellene. Az a lényeg, hogy napi 2-3 szálnál többet ne szívj. Sok siekrt hozzá, és sok boldogságot a babádhoz :)

2012. jún. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
33%
En a reggeli kaveval elszivok egy szalat, meg delutani orakban meg egyet. LElkiismeretfurdalas nelkul. (azelott egy dobozzal naponta).
2012. jún. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
43%

Végre 2 normális válasz, nem tökéletes és önmagukat fényező kismamák, hogy ők aztán bezzeg!!!!!! Bár azoknak végülis keresnivalójuk sincs itt, hisz nem is nekik szól a kérdés.


Mindkét válaszolónak zöld kéz.

2012. jún. 3. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

Én a terhesség előtt dohányoztam, amikor teherbe estem, azzal próbáltam pótolni hogy rengeteget ittam "csőrös üvegből":DD

Sokat sétáltam, olvastam, próbáltam elterelni a figyelmemet.

Nassoltam pl. sárgarépát, tökmagot, sok gyümölcsöt.


Én drasztikusan letettem a cigit onnantól hogy terhes lettem, nem mondom hogy eleinte könnyű volt, de amikor rámjött a cigizhetnék, akkor vettem pár nagy levegőt, és megpróbáltam csinálni valamit.

Pár hét után már egészen tűrhető volt a helyzet.

2012. jún. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%

"nem tökéletes és önmagukat fényező kismamák, hogy ők aztán bezzeg"


Nem értek egyet. A terhesség alatti nemdohányzás nem a tökéletesség, vagy az önfényezés kategória (elég fura fogalmaid vannak a dolgokról, ezek után meg sem mernélek kérdezni a gyerekbántalmazásról...)


Ha valaki a terhessége alatt nem dohányzik, az egy teljesen normális, felnőtt nő, aki mérlegel, és a kényelménél előbbre helyezni a gyerekét.

Aki meg dohányzik, az egy önző pics@, aki arra is képtelen, hogy a saját gyereke érdekében lemondjon valamiről, ami csak neki szükséges.

Ha már most ilyen nehéz a lemondás, mi lesz velük később? Ha sír a gyerek bedugaszolják a száját? Ugyanis az ALVÁS lényegesen sürgetőbb szükséglet, mint a cigaretta, bármilyen fura is ez.


Végszóként: nyugtassátok csak egymást, úgysem képes senki arra, hogy meggyőzzön bárkit arról, hogy árt a gyerekének - ha már az az ártatlan, tehetetlen kis emberke nem képes rá, hogy rávegye az anyját, ne mérgezze, és fojtogassa őt, akkor ismeretlen fórumozók sem lesznek képesek.


Csak a kicsi babát sajnálom. Gondolom majd szoptatás közben is pöfékelni fogtok. Nincs is annál szebb látvány (sajnos olyan környéken laktunk, láttam elég ilyet, felettébb épületes, higgyétek el. Akárcsak a pocakosan dohányzók). Csak gratulálni tudok. Talán előbb fel kellett volna nőni, és utána gyereket vállalni, hiszen a gyerek önfeláldozással jár... - és ez nektek nyilván nem az erősségetek.


Egy nem tökéletes, és önmagát nem fényező, bezzeganyuka, aki egy dobozt is képes volt letenni a gyerekéért.

2012. jún. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
23%
Na, meg is érkezett az első :)
2012. jún. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
17%
Persze, hogy nem érinti a kérdés, illetve nem is a kérdésre válaszolt, de ő legalább tökéletes.
2012. jún. 3. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Hellovilág ***** válasza:
84%

Na, kedves utolsó, legalább jól megmondtad a frankót. Pedig igaza van, egyetértek vele - én vagyok a második, lehet nekem is beszólni:D


Büszke lehetsz rá, hogy megmondtad a frankót - én inkább fülem farkam behúzva kussolnék, ha bagóval mérgezném a babámat - de hát tényleg nem vagyunk egyformák!

Te arra vagy büszke, hogy jóóól beszóltál, én meg arra, hogy le tudtam tenni a cigit.

Neked ennyi sikerélmény jutott, nekem jóval több:)


Kérdező, tedd le a cigit. Gondolj arra, hogy számolsz el a babáddal, ha beteg lesz? Vagy ez neked nem számít? Mert ha erre is sz@rsz, akkor tényleg nem kellett volna még gyermeket vállalnod!


Kedves utolsó: te meg bagózás helyett inkább olvasni tanulj meg: az általad leszólt válaszoló leírta, hogy ő NEM tökéletes.

Csak szerinted az, és én egyet is értek veled ebben. Szerintem minden nő tökéletes, aki első helyen a gyerekét kezeli, és nem magát. Elismerésem nekik.


Várom a beszólást, bár biztos nem fog menni a frankó az előzőek után:D:D:D

2012. jún. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem veszekedést akartam indítani hölgyek!kérdeztem arra válaszoljatok,ha nem dohányztok ne írjatok!köszi
2012. jún. 3. 19:54
 10/14 anonim ***** válasza:
80%

Én nem dohányzom.


Viszont sokat olvastam a vitaminokról. Idézek a vitamin bibliából, a betegségekkel kapcsolatba hozzá a vitaminhiányt. A dohányzásról leszokóknak a következő vitaminokat ajánlják: A,C E vitamin, szelén Ezek segítik a leszokást.

2012. jún. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!