Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől szakadhat le részlegesen...

Mitől szakadhat le részlegesen vagy akár teljesen egy méhlepény? Volt már valakinek ilyen?

Figyelt kérdés

2012. jún. 4. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Unokatesómnak volt olyan, hogy faros volt a babája, és amikor befordult, letépte a lepényt, mert nagyon rövid volt a köldökzsinór.

Nekem kitolás közben szakadt le: többször rá volt tekeredve a zsinór a kisfiamra, és szegény ki-be liftezett szülés közben, mert hiába nyomtam kifelé, a zsinór mindig visszarántotta. Aztán valahonnan erőt kapartam magamnak és nyomtam egy akkorát, hogy leszakadt a lepény és végre ki tudott bújni a fiacskám.

2012. jún. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ez horror,mind2story
2012. jún. 4. 12:40
 3/6 anonim ***** válasza:

bocs, te kérdezted :) ;)

Én csak ezekről tudok, lehet hogy van kevésbé ijesztően hangzó lehetőség is, nemtom. Nekünk ezt osztották...

Egyébként makkegészséges az unokaöcsém meg a kisfiam is, szóval amilyen nehézkesen indult a kis életük, éppoly szerencsésen is.

Veletek is minden rendben lesz, ne aggódj! :)

2012. jún. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a lepényleválás önmagában egy horror. Túl sok megnyugtatót ezzel kapcsolatban nem lehet írni. ha leválik, akkor gyakorlatilag, nincs mit tenni véget kell vetni a terhességnek. Nekem magas volt a vérnyomásom előző terhességem végén. 36 hetesen befektetett a dokima kórházba, mert azt mondta, hogy a magas vérnyomás hatására is leválhat a méhlepény és akkor azonnal császár, mert az anya élete is veszélybe kerülhet. De sztem ezek ritka dolgok. Annyi még, hogy nekem a dokim azt mondta , hogy, ha leválik a lepény akkor vérzés jelzi. Úgyhogy mondta, hogy ha a terhesség vége felé ilyet tapasztalok, akkor kórház azonnal. De egyébként miért kérded, remélem nem gyanítasz ilyesmit.?
2012. jún. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem elöregedett és szépen elkezdett leválni, NST-m rossz lett,véreztem igy azonnal be kellett volna fejezni a terhességet, akkor voltam 36 hetes.

Még hagytak 11 órát vajúdni, a babám súlyosan oxigénhiányosan agyvérzéssel született,szerencsére szellemi károsodás nem érte, viszont mozgásban komoly elmaradásunk van.

18 hónapos és csak mászni tud :(

2012. jún. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 sumergo ***** válasza:
Nagyon felment a vérnyomásom pár nap alatt. 110/70- ről 160/110-re. Bementem a dokimhoz. Befektetett, másnap reggel elkezdtem vérezni, mert részlegesen levált a méhlepény. Azonnal császároztak. 38+4-nél tartottam. Bár a vérnyomásomat a befekvés napján levette az 1 g magnézium, mégis lett következménye. Az is érdekes, hogy a reggel vizitelő orvos még kicsit lazáskodott is, hogy terhesség végén ez a vérnyomás nem is magas. Hiába mondtam, hogy oké, de nekem hirtelen ment fel. Nagyon örülök, hogy a saját dokimhoz tudtam bemenni akkor, és nem valaki máshoz, aki hazaküldött volna. Így minden rendben volt.
2012. jún. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!