Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Abortuszon átesett felnőtt...

Abortuszon átesett felnőtt nők! Megtartottátok volna a gyermeket, ha az apa és a család teljesen rátok bízta volna a döntést, és igyekezett volna támogatni benneteket?

Figyelt kérdés
Mennyire múlott döntésetek a mástól jövő szubjektív nyomásgyakorláson, illetve mennyire a saját akaratotokon és az objektív körülményeken?

2012. jún. 4. 22:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőről mindenki, még a párom is le akart beszélni, mondván nincs itt az ideje. Mindenki imádja, 20 hós. A másodikat tavaly márciusban vetettem el, senki nem szólt bele csak a párom és én, de akkor sem tartottam volna meg, ha csak az én döntésem lett volna.
2012. jún. 4. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

igen, meg.

Sajat anyukam beszelt le a gyerekrol 23 eves koromban. Egy eve ismet le akart beszelni, de nem hallgattam ra szerencsere. :-)

2012. jún. 5. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%
A saját akaratom volt. És mivel abortuszon átesett nőkkel foglalkozom pszichológusként elmondhatom, hogy mindenkinek a saját akaratán múlik. Persze, a körülmények léteznek, de aki akarja, ezek ellenére is megtartja. Én nem tettem, nem maradt velem az apa - féltem a jövőtől. Az én félelmem miatt hozott döntést másra projektálni lehet, de nem érdemes.
2012. jún. 5. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha a körülmények optimálisak lettek volna akkor nem vetettem volna el az első babát, de még iskolába jártam, 0 jövedelem, az apja otthagyott amikor kiderült, hogy terhes vagyok, a szüleimre pedig nem számíthattam. Azóta eltelt már jópár év és még mindig nem tudtam teljesen feldolgozni. Most 35 hetes vagyok a kisfiammal, de ha még egyedül is kellett volna vállalnom akkor se vetettem volna el. De szerencsére szerető családba fog születni.
2012. jún. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
56%
Nem egészen értem ezt a kérdést... a környezetnek nyilván max véleménye lehet, node az apának pont ugyanannyi köze van a gyerekvállaláshoz, mint az anyának, miért kellene teljesen a nőre bíznia a döntést? Tőle az a természetes, hogy van ilyen vagy olyan véleménye, és azt minden (törvényes) eszközzel képviseli is...
2012. jún. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem állítom, hogy teljesen az anyára kell bízni a gyermekvállalást, de úgy gondolom, hogy mégis a leginkább ő a felelős a döntésért.


A természet is tanúskodik amellett, hogy az anyának jelent nagyobb terhet a gyermekvállalás, és ő az, aki jobban át is érzi a felelősséget az élet értékével szemben már várandós korában ("anyai kötődés").


A férfiak és a családtagok kevésbé érintettek a gyermekáldás javaiban, ezért önzésük is erősebb, a gyermek iránti vágyuk is kisebb, és főleg ők késztetik a vívódó anyákat is a "problémától" való megszabadulásra...


Persze, csak a gyengébb jellemű anyákat lehet ilyen módon saját akarata feladására bírni... És valóban sok múlik azon is, hogy milyen a társadalom felfogása, milyen az kormányzat hozzáállása...

2012. jún. 5. 14:33
 7/8 anonim ***** válasza:
Megtartottam volna a babát, de édesanyám lebeszélt róla, nagyon megbántam! A párom rám bízta a döntést, mivel én még tanultam. De nagy hatással volt rám anya, mivel a szüleim tartották volna el a picit. Nagyon megbántam a történteket, ha most választanom kéne, tudnám mi a helyes megoldás!
2012. jún. 12. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Kedves előző, miért, ma (az akkori helyzetben) mit tennél?
2012. jún. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!