Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Gyerekkor vagy felnőttkor?

Gyerekkor vagy felnőttkor?

Figyelt kérdés

Én 15 éves vagyok, de már nagyon szeretnék felnőtt lenni. Tudom, hogy felelősséggel jár, de szerintem jobb lehet mint a gyerekkor. 18-23 éves korig barátokkal sörözgetés, koncertre járás, utazgatás,(persze az egyetem/főiskola mellett) utána pedig család és gyermekvállalás, munkahely. Szüleim pedig mindig azt mondják, hogy újra lennének gyerekek, mert az jobb. Leginkább felnőttek válaszát várom, hogy mi a jobb: gyereknek vagy felnőttnek lenni??


Életkort, nemet írjatok!


2012. febr. 29. 11:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Én eddigi tapasztalataim alapján úgy gondolom, a gyerekkor sokkal jobb. Nincs annyi felelősséged és feladatod, élvezheted a szabad délutánokat, a szüneteket, sőt, még az iskola is egész tűrhető, így visszatekintve.

Én most 22 éves vagyok (lány), nappalis egyetemista, mellette dolgozom is. Mostmár átlátom, mennyi mindenre megy el a pénz, milyen nehéz kijönni a fizetésből - még így is, hogy édesanyámmal ketten dolgozunk a családban.

Minden kornak megvan a maga szépsége, de én már most visszavágyom a tinédzser éveimbe. Akkor még tudtam igazán értékelni. :)

2012. febr. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bocsánat, elírtam: akkor még NEM tudtam igazán értékelni. :)))
2012. febr. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én jobb szeretek felnőtt lenni. Magam dönthetek a sorsomról, senki nem szól bele, hogy munka után mit csináljak, hogyan osszam be az időmet. Kinőttem az érzékenységemet, reálisabban látom a világot. Nem mondom, hogy teljesen rossz gyerek korom volt, de eléggé elnyomva éreztem magam. Minden olyan nehéznek és bonyolultnak tűnt, mindenen elsírtam magam. Most boldog vagyok, hogy nincs megoldhatatlan probléma és már nem kell olyanokkal lennem, akivel nem akarok. 35/N
2012. febr. 29. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"18-23 éves korig barátokkal sörözgetés, koncertre járás, utazgatás,(persze az egyetem/főiskola mellett) utána pedig család és gyermekvállalás, munkahely."


Ébredj fel, mert bilibe lóg a kezed! 18-23 évesen, ha egyetemre jársz, az időd oroszlánrészét a tanulás meg a jegyzetek után járás és egyéb adminisztráció fogja kitölteni. Ha nem, akkor kibuksz. Hérvégente el tudsz menni lazulni a haverokkal, koncertre és utazgatásra csak akkor lesz pénzed, ha melózol egyetem mellett -> ergo még kevesebb időd lesz.

Egyetem után versenyfutás az idővel, hogy találj valami munkát. Aztán 8 óra meló, utána még a szükséges elintézni valók (bevásárlás, főzés, csekkek, bank, stb) és hullafáradtan lerogysz este a TV elé. Aztán hamar azon kapod magad, hogy már 30 vagy és pillanatok alatt elszaladt 5-6 év. Hidd el, ahogy elkezdesz dolgozni és beállsz a napi rutinba, hihetetlenül felgyorsul az idő.

Amíg teheted, maradj csak gyerek. Jobb az (persze ha nem korlátoznak agyon).

Gyerekkorban sok ideje van az embernek és sok barátja, de nincs pénze és nem teheti azt, amit akar. Fiatal felnőttként azt teheti, amit akar, de nincs sok pénze és sok barátja. Később meg van pénze, de nincs se sok barátja, se nem teheti amit akar.

2012. febr. 29. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Én inkább gyerek lennék, nekik kevesebb a gondjuk (sajnos már nekik is van.Gondolom unod a tanulást,hogy iskolába kell járni, hogy megmondják mit csinálj, csak zsebpénzt kapsz.... De még mindig jobb mint felnőttnek, mert az rengeteg gond és felelősség: lesz-e munkahelyed, ha lesz meddig; el tudod-e magad tartani, vagy szülők segítenek ki.... Nehogy azt hidd, hogy több szabadidőd lesz és kocsmákba, bulikba fogsz járkálni. Ha lesz munkahelyed és hazaérsz, örülsz, hogy luk van a seggeden, nemhogy elmenj valahova még. Takarítani, főzni kell, ha lesz gyerek az plussz odafigyelés, és akkor rájössz, hogy ugyanolyan vagy mint szüleid és te is azt fogod mondani a gyerekeidnek, mint neked mondanak. Hidd el, ha felnőtt leszel visszavágysz gyereknek. A diákévek lesznek a legszebb éveid visszaemlékezve.

Mindkettőnek vannak napfényes és árnyoldalai.

Remélem megértetted mire célzok.

(29 éves, 22hetes boldog, de nem gondmentes kismama)

2012. márc. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!