Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4. lombikunk sikerült, iker...

4. lombikunk sikerült, iker babákkal vagyok 8 hetes terhes. Merjek-e tornázni?

Figyelt kérdés
Szóval, ne gondoljátok, hogy ilyen csakis az alakját szem előtt tartó nőci vagyok. Elég jó húsban is vagyok, de már kb 2 éve hetente kétszer aerobickra jártam. A lényeg, hogy hiányzik a torna, úgy jobban éreztem magam a bőrömben, de persze a babáink mindennél fontosabbak nekem.

2012. jún. 6. 20:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%
Én nem mernék.
2012. jún. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%
Az orvost kérdezted? Én nem biztos hogy mernék. Sőt! Biztos hogy nem. Inkább menj sétálni, esetleg úszni! Bár az úszást is van aki ajánlja, van aki nem.
2012. jún. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én tuti nem mennék.Elhiszem,hogy hiányzik;de azt kell szem előtt tartanod,hogy a várva várt apróságok a pocakodban vannak és nagyon kell vigyázni rájuk.Ekkora áldozatot megér,nem?Jó babavárást! :)
2012. jún. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Én is ikres voltam, de nekem nem javasolták a tornát, viszont a kismamajógát igen, azt is csak 12. héttől. Hidd el, az is kellően átmozgat, és jóleső.

Legjobb volna ezt megbeszélni az orvosoddal.

Jó egészséget és minden jót kívánok!

2012. jún. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
én sem merné tornázni.örülnék hogy 2 baba van a pocimban.inkább sétálj meg ilyenek.de azért a dokid megkérdezheted.
2012. jún. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Első babám lombikos. Csak és kizárólag a 12. héttel és ORVOSI ENGEDÉLLYEL járhattam kismama JÓGÁRA (jelzem nem tornára, főleg nem aerobicra,csak jógára!)


Még normál, egészséges terhességnél sem javasolják az első trimeszterben a tornát, főleg nem olyat ami rázkódással jár. Inkább sétálj és táplálkozz egészségesen.

2012. jún. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Lehet félreértettetek kicsit, én nem az aerobickra gondoltam, hogy ismét járnék, csak valami más mozgásformára.
2012. jún. 6. 21:50
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is lombikos vagyok, 11+5 hkm. Egy picurka van. :) :) Én terhesség előtt futottam minden nap, és heti 4-szer legalább tornáztam is. Amikor már biztos volt a terhesség, akkor megkérdeztem a dokit, és ő konkrétan azt mondta, hogy a 12. hétig tilos, mert nagyobb az esély vetélésre sajnos a lombiknál. Azt is mondta, hogy a 12. hét után sem kockáztatna a helyemben. Szóval én nem tornáztam, nem is fogok, de minden nap sétálok egy órácskát, jól is esik, és meg sem erőltetem magam. Jó babavárást, és gratulálok! :)
2012. jún. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

szerintem se! pihenj, esetleg esténként, mikor már kellemes az idő sétálgassatok a férjeddel.

úszni pedig véletlenül se, mert nagy a fertőzésveszély.

2012. jún. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Neeeeeeeem, szerintem tökre veszélyes, amúgy is "nehezebben" jött össze a bébi, vigyázz rájuk, majd utána a sok futkorászástól lemegy :)
2012. jún. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!