Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kezdek megijedni. Normális ez...

Kezdek megijedni. Normális ez a haskeményedés?

Figyelt kérdés

Eddig csak olvastam itt a haskeményedésről, de szerencsére nem tudtam, milyen lehet. Igaz, még tudom, korai lenne. 21 hetes vagyok, és ma már reggel fura érzéssel keltem a hasamnál. Aztán úgy begörcsölt a vádlim, hogy még most este is alig bírok rálépni. Vettem reggel magnézium pezsgőtablettát, gondoltam, esetleg ez a fura érzés a hasamban meg a lábgörcs összefügg, lehet, hogy ez a haskeményedés. A fura az a dologban, hogy egész nap időközönként érzem, most már konkrétan érzem, hogy kemény is lesz a méhem. Még most is sokszor nagyon elkezd fájni. Nem korai ez még? Ráadásul normális, hogy egész nap fáj? Szerintetek menjek reggel megnézetni, félek, nehogy valami bajt jelezzen. Ja, és lehet, hogy attól, hogy tegnap nagyon felidegesítettem magam?

Előre is köszönöm a válaszokat.


2009. júl. 2. 22:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is 20 hetesen kezdett először keményedni, de nekem nem fájt és az nem is jó ha fáj! Persze az sem ha keményedik, úgyhogy szerintem holnap reggel keresd meg az orvosodat, és addig próbálj pihizni! Ja és egy pár szem magneb6 sem ártana.
2009. júl. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Szia. Köszönöm a gyors válaszodat, kicsit legalább azzal megnyugtattál, hogy 21 hetesen nem túl korai. Igazából nem kimondottan fájdalom, de tényleg kellemetlen, és egész napja tartó, azért kezdtem már így estére megijedni.
2009. júl. 2. 22:17
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem a múlt héttől, vagyis a 22. héttől keményedik néha, és nekem is szokott egy kicsit fájni egészen lent. Nekem annyit mondtak csak, hogy pihenjek, főleg amikor kemény, akkor azonnal feküdjek le és ne törődjek semmivel.
2009. júl. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is, legalább kezdek megnyugodni. Azért valószínűleg én is megnézetem.
2009. júl. 2. 22:25
 5/7 anonim ***** válasza:
Én Magnesii Citrici-t szedtem rá, 3x2-t, a nőgyógyászom javaslatára, egészen a végéig.
2009. júl. 3. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! Na én a 18. héttől keményedek és néha fáj is. Azért megnézte az orvos, nehogy kinyíljon a méhszájam, minden rendben volt. Lehet ma is be kell ugranom hozzá, bekukkant, hogy minden oké e, mert nekem azóta is folyamatosan és napi bőven 10 felett vannak a keményedések és még csak 23 hetes vagyok. Napi 600mg Magnéziumot szedek és jó sokat fekszem. Ha idegeskedsz attól is simán lehet. (Nekem elég ha megmozdítom a kisujjamat) Ha megijedsz, ha szar a kedved, sajna ilyenkor nagyon érzékeny a szervezet és minden kis vacakra rögtön reagál. Szerintem ne izgulj, elvileg a 23. héttől ráadásul normális is, de azért mutasd meg magad a dokinak, biztos ami biztos! Boldog babavárást :o)
2009. júl. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat. Szerencsére reggelre elmúlt, de úgy is megyek a dokihoz, megnézetem.

Nektek is jó babavárást.

2009. júl. 3. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!