Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért csinálnak még AFP-t?

Miért csinálnak még AFP-t?

Figyelt kérdés
Kérdezem én, ha nagyon sok helyről olvasom és hallom vissza, hogy elavult és rossz vérteszt. Nekem alacsony lett az afp-m így mennem kell amniocentézisre. Rengeteget olvasok arról, hogy csomó kismama végig sírja a terhességének ezen szakaszát többek közt én is a semmire, mert jó eredmények sokaságról lehet olvasgatni itt. Vagy csak azok írnak akiknek jó lett az eredmény? Vannak olyan kismamák is akiknek mondjuk rossz lett a vizeletvételi eredmény csak nem akarnak lerohasztani minket reménykedő kismamikat? Mi a véleményetek?

2012. jún. 9. 12:58
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
*magzatvízvételi eredmény. bocsánat! :)
2012. jún. 9. 13:01
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Igazából azt hiszem ezt támogatja a TB és kell, hogy legyen egy ilyen vizsgálat is...

Nem sok értelme van tényleg, mert azt írják sok helyen, hogy pontatlan...

Mennyire lett alacsony az AFP-d?

Én nem merném bevállalni a magzatvíz vételt, inkább előbb csináltatnék pénzes integrált tesztet, mert az amniocentézis vetéléshez is vezethet kis százalékban.

2012. jún. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Van a négyesteszt, az a 16. héttől.

4 markert néz, abból az egyik itt is az afp.


Nekem "csak" az afp volt rossz, 0,35, a másik három jó eredményű volt.

Nyakiredő a 12. héten 2, orrcsont látszódott.


Szóval csak az afp volt itt is a gond, mégis 1:35 lett a négyesteszt eredménye down kórra.

34 éves voltam ekkor.


Szóval én a fizetős tesztről sem tudom, hogy mit gondoljak.


Babám nem down kóros, én is voltam magzatvízvételen és ezt az időszakot az ellenségemnek sem kívánom.


Más fórumokon egyébként olvastam negatív kimenetelű alacsony afp-s eseteket is.

De arányaiban kevés volt szerencsére az ilyen.

2012. jún. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
nálam magasabb volt az afp,de kiderült, hogy valószínű, h nem is a megfelelő időben lett levéve (uh szerint lett levéve, nem a menzi szerint)
2012. jún. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nekem is mondta a dokim, hogy értelmetlen, de ez van.
2012. jún. 9. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nagyon aktuális nálam ez most. A héten kaptam, meg az AFP eredményem: magas lett, 3,22. (nyitott hátgerinc, hasfal-hiány, arctorzulás, koponyahiány tünete elvileg a magas AFP.

Két napig bőgtem, nem bírtam aludni, teljesen kikészültem.

Két nap múlva az UH-n kiderült, gyönyörű, egészséges baba, minden porcikáját megnéztük 4D-ben is, megszámoltam a csigolyáit is...

A doki csinálja a fél megyében az összes 18-20 hetes UH-t, azt mondta az UH legelején, ilyen eredménnyel látott már egészséges babát, látott ténylegesen beteget is, és sajnos tökéletes eredménnyel is látott már beteg babát, annyira megbízhatatlan ez a teszt. Amíg benne van a kötelező vizsgálatok között, addig mindig is így lesz ez, sajnos.

2012. jún. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
igen,sajnos egy elavult módszer az Európai Unióban már csak nálunk csinálják.........
2012. jún. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Az én dokim azt mondta, hogy teljesen feleslegesnek és értelmetlennek tartja ezt a vizsgáltot, de ez a protokoll. Megnézi az eredményt, de nem von le belőle semmilyen következtetést.

Ha a nyaki redő jó lett és a kombinált teszt, az UHn is minden rendben megvan, akkor nem fogja az amniocentézist ajánlani, mert ő ebben az AFPben nem bízik.


Nekem is aktuális, 2 hét múlva megyek...

2012. jún. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Én megkérdeztem, azért csinálják, mert ez a "protokoll".

Arra nem kaptam választ, hogy miért nem változtatják meg.


Nekem is alacsony lett, viszont olyan sokára kaptam időpontot a genetikára, hogy nem csináltak amniot.

Csináltattam integrált tesztet, negatív lett (1:5500), mert a többi marker értéke jó volt, csak az AFP lett alacsony.

Voltam profi genetikai ultrahangon, megnyugtattak. Voltam szívultrahangon, megnyugtattak.


Ettől függetlenül végigparáztam a terhességem, a szülőágyon is csak ezen járt az agyam, még ott is rettegtem.


Szerencsére hatalmas, gyönyörű gyerekem született, de szívesen kihagytam volna az idegbajt. Ha nincs ez a rohadt AFP-vizsgálat, valószínűleg nem lett volna az átlagvérnyomásom 145/90 várandósságom alatt :(

2012. jún. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
76%

Az AFP JÓ módszer. Jó módszer arra, hogy egy arányszámot adjon, amely megközelítőleg pontosan határozza meg bizonyos magzati rendellenességek előfordulásának valószínűségét.


Noninvazív módszerek közül a négyes teszt egyik markereként a világon semmi gond nincsen vele, az önálló használata értelmetlen, ugyanis az AFP eredmények normál eloszlásában óriási átfedések vannak patológiás és egészséges terhességek között.


Orvos vagyok, egy kis kulisszatitok, vagy érdekesség: a sok téves negatív AFP tesztnek több, tesztfüggetlen oka is van.


1. A kismamák csalnak a vizsgálatkérő lapon (ezért sok helyen már nem is ők, hanem a védőnő tölti ki), ez azt jelenti, hogy a nagyobb súlyú anyukák kisebb súlyt írnak be, nem tudván, hogy ennek hatalmas jelentősége van - 3-4 eltitkolt kiló már téves eredményt ad.


2. A másik ok is ugyanez, adminisztrációs hiba. Nem egyszer láttam már 67 kiló helyett 57-et vagy 77-et beütő asszisztenst. Természetesen ilyenkor ugyanígy érvénytelen az eredmény.


Nyilvánvalóan nem az AFP a legkorszerűbb módszer, de alapvetően jó (nyitott gerinc szűrésre pedig sokkal jobb, mint Down szindróma szűrésre). És nyilván nem mindig beszélhetünk adminisztrációs hibáról, azonban látni kell, hogy ha a teszt eredmény 1:10-hez, akkor igen magas kockázatról beszélünk, mégis, 10 ilyen eredményből csak egy jelez beteg magzatot.

2012. jún. 9. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!