Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért csinálnak még AFP-t?

Miért csinálnak még AFP-t?

Figyelt kérdés
Kérdezem én, ha nagyon sok helyről olvasom és hallom vissza, hogy elavult és rossz vérteszt. Nekem alacsony lett az afp-m így mennem kell amniocentézisre. Rengeteget olvasok arról, hogy csomó kismama végig sírja a terhességének ezen szakaszát többek közt én is a semmire, mert jó eredmények sokaságról lehet olvasgatni itt. Vagy csak azok írnak akiknek jó lett az eredmény? Vannak olyan kismamák is akiknek mondjuk rossz lett a vizeletvételi eredmény csak nem akarnak lerohasztani minket reménykedő kismamikat? Mi a véleményetek?

2012. jún. 9. 12:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Orvostanhallgatóval kicsit vitatkoznék, ugyanis önmagában az AFP eredménye nem értékelhető.


Kérdezzen utána genetikusoknál!

2012. jún. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

1. kommentelőnek:

Mennyire lett alacsony az afp-m? 0,09 MoM. A másik 3 eredmény tökéletes a 4es integrált tesztből. Olvastam már alacsony afp értékeket de mind 0.34, 0.56... Oké de hogy nekem a 0.1-et sem éri el? Kicsit ijesztő. Down-kór kockázatom ezáltal 1/20-hoz... Dr. Úrnak pedig annyit, hogy nekem védőnő töltötte ki a papíromat és amúgy sem hiszem, hogy sok anyuka egy ilyen helyzetben csalna a kilóival. Aki meg igen vessen magára. Ez nem egy olyan állapot ahol szégyellni kellene a plusz kilókat!

2012. jún. 9. 19:56
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó válaszoló,


mivel orvostanhallgató válaszát nem látom, gondolom nekem szólt a válaszod, én viszont orvos vagyok, nem hallgató, és ezt írtam, olvasd újra:


Noninvazív módszerek közül a négyes teszt egyik markereként a világon semmi gond nincsen vele, AZ ÖNÁLLÓ HASZNÁLAT ÉRTELMETLEN, ugyanis az AFP eredmények normál eloszlásában óriási átfedések vannak patológiás és egészséges terhességek között. (Ennek ellenére van terhesgondozás Mo-n, ahol használják. Természetesen nem genetikai tanácsadóban.)



Az meg, hogy a kismamák adott esetben miről hazudnak és miről nem.. Megdöbbennél, ha tudnád milyen életbevágó dolgokról.


De mint írtam, nem csak ezen múlik a rossz eredmény.


Ha a legmagasabb kockázat jön ki, azaz 1:5-höz, akkor is 5 nő eredményéből, akit amniora küldenek emiatt csak 1, azaz egy nőé lesz rossz. A többiek fórumokon írogatnak, hogy milyen bénák az orvosok. Ezért látod a sok negatív eredményt, mert mindig, MINDIG ebből lesz több.


Ha viszont nem lenne ez a teszt, és nem szűrnék ki az ötből azt az egyet, aki valóban beteg gyermeket hord a szíve alatt, az az egy írna gyakorikérdésekre, hogy mennyire szánalmas a mai magyar orvostársadalom, mert nem bírták kiszűrni az ő gyermekének betegségét...


Mindegy is.


Őszintén kívánom neked a legjobbakat, és egy negatív amnio utáni csodálatos terhességet.:)


/És dr. nő vagyok, épp itthon az egy hós babámmal, akivel alacsony lett az AFP-m, de makkegészséges. :) Ennek ellenére nem kételkedem a vizsgálat szükségességében./

2012. jún. 9. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek Dr. Nő! :)

Gratulálok a babához és köszönöm a jókívánságot, remélem részem lesz még a nyugodt és szép babavárásban, mert eddig elég rosszul alakulnak a dolgok! :)

Megértem én ezeket a dolgokat, hisz aki benne van bizonyára jártasabb, mi viszont akik heteket szenvedünk végig míg várjuk az eredményeket...Sajnos nem teszünk mást mint tanácsot és némi megnyugvást akarunk kérni/elérni azoktól akik már átestek ezen az egészen és kommentelnek a gyakorikérdésen. Nem irigylendő, de ez van. Köszönöm a válaszokat. :)

2012. jún. 9. 20:30
 15/16 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baj, fel a fejjel, és drukkolok, hogy minden jól menjen! :) Látod, mindig több a jó eredmény, mint a rossz. Gondolj erre. :)
2012. jún. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Kedves Doktornő

kicsit off leszek, ne haragudjatok. Kérdezhetnék valamit? Alacsony afp, rossz négyesteszt, negatív magzatvíz ellenére lehetséges a megszületett babánál egyéb kromoszóma rendellenesség, esetleg génhiba, ami később derül ki?

És ezt jelezte volt a rossz eredmények? Lehetséges ez?

köszönöm, hogyha válaszolsz

2012. jún. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!