Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valakinek volt már probléma...

Valakinek volt már probléma 'vércsoport összeférhetetlenség' miatt?

Figyelt kérdés
Ha igen, elmesélné? Mert én rh- vagyok, párom rh+ és aggódom, mert babát várunk!

2012. jún. 11. 18:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%

Ezen elég felesleges aggódni. Manapság ez már elég megoldott dolog.

Ha a babád pozitív, akkor szülés után kapsz egy szurit és ennyi.

2012. jún. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
80%

Igen, úgy van ahogy az első írja!

Csak annyit hozzá, hogy vetélés, abortusz stb. esetén (ha volt előzetesen) akkor mindenképp tájékoztatni kell a dokit (ha nem tud róla), mert akkor már ez 2. babának számít, és előre kell a szuri! Remélem nem bonyolult, amit írtam.

2012. jún. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

Tényleg, kapsz egy injekciót, és ennyi.

Amúgysem most lenne a probléma, hanem a következő babánál, ha pozitív lesz. Ezen tényleg felesleges rágódni :)

2012. jún. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Második baba.

Az elsővel elvetéltem. Ezért is aggódom! Nem vetélés után kellett volna ellenanyagot kapnom? Vagy majd ha szülni fogok?

Nekem erről senki nem mondott semmit. Senki nem kérdezte sem az én, sem a párom vércsoportját.

2012. jún. 11. 18:36
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
De, a vetélés után kellett volna kapnod.
2012. jún. 11. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
De, akkor kellett volna kapnod!! Tud róla a doki? Én nem vagyok orvos, csak azt tudom, h vetélés 1. babának számít ilyen szempontból , mert az ellenanyag nála MÉG nem kezd el termelődni. DE a 2-nál a szervezet már elkezdi termelni. Mondd a dokinak, és ő tudja mi a teendő! (azt hiszem "útközben" is be lehet adni)
2012. jún. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Rh- vagyok én az első szülésnél nem kaptam mert az mondták mivel jó a baba vércsoportja nem kell se nekem se neki. Utána volt egy vetélésem ami után rögtön megkaptam. De utána sajnos volt még kettő és nem találtak nálam semmi rendellenességet, így én a vércsoportra fogtam az egészet. De most itt rugdos a pociba a 21 hetes nagy legény.
2012. jún. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nagyszerű! 1.terhességemnél ilyenekre nem is gondoltam, csak kb.1hónapja kezembe akadt a férjem véradó kiskártyája, ott láttam a vércsoportját és kezdtem utánaolvasni a dolgoknak, mert érdekelt.

De mikor elvetéltem volt vérvizsgálat, patológia. Szóval biztosan nézték a vércsoportomat is. Nem értem miért nem kaptam ellenanyagot. Nem elég, hogy az újabb vetéléstől tartok akaratlanul is már, de még attól is tartanom kell, hogy emiatt beteg gyermekem születik.

Kis városkában élek, kis kórházban volt a műtét, talán le vannak maradva a 21.századból? Magándokihoz járok, idáig nem volt gondom vele, de ez most "kicsit" kiakasztott.

2012. jún. 11. 19:58
 9/12 anonim ***** válasza:

Nálam pont ez volt, csak anya vele volt várandós, mint 2. gyerkőcükkel. Akkor még semmit nem kapott közben és utána se, egyikünk se. Nekem kellett volna, hogy csináljanak vérátömlesztést, de a doki állítólag félt megcsinálni. Mondván anyum megijed, hogy valami nagy bajom van. Nem tudom ebből mennyi a valós, nekem a nyumék mesélték ezt.

Beteg nem vagyok, azt leszámítva, hogy diszleksziás. Remélem ez semmi gondot nem okozhat már, mert most én várom első kisbabánkat.

2012. jún. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is rh- vagyok, párom pedig +. 2x néztek ellenanyagot a terhesség alatt. Kislányom - lett, így nem volt gond. De ha + lett volna, kaptam volna anti d-t. Hány hetes vagy? Elvileg kellett volna kapnod injekciót.
2012. jún. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!