Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy induljunk neki ennek a...

Hogy induljunk neki ennek a babaprojektnek?

Figyelt kérdés
Oké, tudom mi az első. De! Ehhez kell még valami pluszt elkezdenem( Gyógyszer, torna vagy BÁRMI). Még nem kezdtük el, de 1-2 hónapon belül el akarjuk kezdeni a babaprojektet. Szeretnék biztosra menni. Mennyi idő próbálkozás után kell orvoshoz fordulni?

2012. jún. 14. 08:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű. Elmész a nőgyógyászodhoz, hogy babát terveztek. Ő elvégzi a rákszűrést, és megbeszéli, hogy milyen vitaminokat ajánl stb.


A tudatos családtervezés lényege, hogy már a gyermek tervezése előtt kivizsgáltatod magad és a párodat.


[link]


Én mindhárom terhességem előtt kikértem orvos véleményét, voltam kivizsgáláson (fertőző betegségek, megkaptam pl. a bárányhimlő elleni oltást, mert én még nem voltam stb.) mindhárommal az első három hónapban terhes is maradtam :-D

2012. jún. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia. Nem árt ha már most elkezdesz folsavat és terhes vitamint szedni. Ezzel feltöltöd magad, és a terhesség alatt is jó lesz. Én már bánom, hogy nem kezdtem el tornázni terhesség előtt, de nyugodtan sportolhatsz valamit amit szeretsz. Azt mondják az egészséges pároknak fél év alatt szokott a gyerek összjönni, de inkább csak egy év sikertelen próbálkozás után szoktak orvoshoz fordulni. Nekünk a 4. hónapban sikerült. Remélem nektek is mihamarabb összejön. Egy nagy kalappal... :)

16 hkm

2012. jún. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Csak úgy, ahogy leírták előttem: doki, rákszűrés, vizsgálatok. Ő is el fogja mondani, mi a további teendő, de valóban a folsavat és egy terhes vitamint (gravida, elevit stb) jó szedni már a fogamzás előtt akár 3 hónappal is. (ezt Czeizel Endre is megerősíti)

Általában azt szokták mondani, hogy 6 hónap sikertelen próbálkozás után fordulj újra dokihoz, de egy év után szoktak különféle vizsgálatokat végezni.


Ha olyan a háziorvosod, akkor tőle is kérhetsz különféle vizsgálatokat, hogy legalább ezeket zárd ki: teljes vérkép, pajzsmirigy, inzulinrezisztencia.


Biztos módszer nincsen, hiszen akkor nem lennének ennyien, akik már olyan rég próbálkoznak és mégsincs gyermekáldás. A lényeg még, hogy ne görcsölj rá, majd jön, ha jönni szeretne hozzátok a bébi. Lehet, hogy már elsőre, de az sem gond, ha mondjuk 4-5. próbálkozásra jön össze.


Mielőbbi gyermekáldást kívánok!

2012. jún. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor elmegyek! Lenne egy kérdésem. Nem mondom hogy az éhhalál szélén vagyunk, de azért magán orvost nem nagyon engedhetünk meg magunknak. nektek magán vagy rendes orvosotok van?
2012. jún. 14. 09:58
 5/8 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem már leírták. Kiegészítve azzal, hogy ha 1 év alatt sem sikerül, keressetek fel egy meddőségi centrumot egy alapos kivizsgálás miatt. Mi 5 évig próbálkoztunk, hitegetett a sima nődoki, hogy semmi probléma, majd biztosan fog sikerülni, erre kiderült, hogy csak lombikkal lehet, találtak mindkettőnknél eltérést. Mai eszemmel már korábban otthagytam volna és korábban megyek el a meddőségi rendelésre...
2012. jún. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia

Első vagyok. Én sima SZTKs rendelésre járok. Igaz, ott is ki kell fogni a normális dokit, de a fizetősök között is van olyan, aki mit sem ér.


Én már tudom, hogy mikor a normális doki rendelési ideje és arra a napra kérek időpontot.


Én semmi hátrányát nem éreztem soha ennek. Igaz, szülésnél volt fogadott orvosom, de ez már más történet :-(.

2012. jún. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!!


Szóval, van 1-2 jó orvos, akinek van magán és rendes rendelése is! Mondták, menjek rendelésre, jo orvoshoz......stb, és van 1-2 olyan orvos akohez szivesen el is mennék, aztán majd meglátjuk.

2012. jún. 14. 10:26
 8/8 A kérdező kommentje:
Remélem érthető voltam. Amit az utolsó mondott, kb én is azt tervezem. Akkora időpontot kérni amikor épp az az orvos van aki profi. :))))
2012. jún. 14. 10:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!