Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy bírjátok/bírtátok a...

Hogy bírjátok/bírtátok a harmadik trimesztert?

Figyelt kérdés
Még csak 30 hetes vagyok, de már most toporgok éjjelente, mert ha lefekszem, a gyomrom a torkomon át távozni akar. A babus gyakran olyan fájdalmasan hullámzik, nyomja ki magát, hogy azt hiszem, egyszer csak előbukkan az oldalamon.A vádligörcsről és egyéb finomságokról nem is beszélek...
2012. jún. 14. 09:58
 1/8 anonim ***** válasza:

32-36. hét volt nagyon béna, utána valamiért már jól bírtam, a baba leszállt, nem égett tovább a gyomrom, annyira nem voltam sokat pisilős sem már, egyedül a lábam vizesedett rettenetesen.


De addig... A 31. héten influenzás lettem, tüdőgyulladásom volt, alig éltem, a köhögéstől megállás nélkül keményedtem, ezer féle gyógyszert szedtem.

Ezután a 33. hét volt a legrosszabb, volt egy délután, amikor 10 percenként jóslóztam, be is mentünk, a méhszáj már 1111 volt, nyákdugó is elment. Onnantól 3 hétig pihennem kellett, az szenvedés volt.


38+4-en szültem végül.

2012. jún. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát én 30 hetesen még egész jól bírtam (pedig én is nyáron voltam nagypocakos terhes, tavaly szeptemberi a babóm).... bár azért már akkor sem volt egyszerű, viszont a 36-37. héttől kezdve lett igen nehéz... az óriási pocak, a vizesedés, a fájdalom a derekamban, menni alig bírtam, pedig akkor már sűrű a program is (nst, uh stb.)

Kitartás, már nincs olyan sok hátra!

2012. jún. 14. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem a pisilés a legrosszab, úgy érzem egész éjszaka wc-re járok. :) Sajnos ha meleg van nagyon könnyen vizesedek is, szerencsére a gyomrommal nincsenek gondok. A légzés kezd kissé nehezebben menni. Meg már kezdek türelmetlen lenni, jó lenne, ha végre a finishben lennénk.
2012. jún. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én a 30. hétig dolgoztam, akkor még egész jó elvoltam. Nekem a 35-36. hét volt talán a legnehezebb, mert akkor már minden pozitúrában - fekvés, ülés, egyhelyben állás - kényelmetlen volt a létezés, és éjjel 3-4x kellett pisilni menni. A végén már nagyon vizesedtem, annyira bedagadt a bokám, hogy már a papucsot sem tudtam felhúzni. De ezektől a fizikai tünetektől eltekintve a hangulatom végig nagyon jó volt, nem izgultam a szülés miatt, de tény, hogy már nagyon vártam a végét. A végén sokszor előfordult, hogy erősen odanyomták valamelyik testrészüket a hasfalhoz, általában a fejüket vagy a lábukat, néha meg a bordám alá próbáltak beékelődni. Ilyenkor próbáltam beszélni hozzájuk, hogy egy kicsit helyezzék át magukat (nyilván a végén már nekik sem volt kényelmes, alig volt helyük).
2012. jún. 14. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
32 hetes leszek hnap,én a 17.héttöl a 29-30.ig nagyon jol viseltem mindent. Fitten,hiszti és nyüg mentesen. Kicsi a pocim, mégsem jo sehogysem aludni. Jobb oldalon nem kapok levegöt,a bal oldalon a babu kirugja a bordám,háton meg nemtudok aludni. A savam mindig fent van és mindig ha eszek vagy iszok, megfájdul a hasam,mint aki egész nap evett. Néha zsibbad a lábam, szorulásom van, rendszeresen vérzik az inyem. Egyszoval, néha nagyon elegem van ezekböl,de ugye a babámért mindent. :)
2012. jún. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem akkor még semmi bajom nem volt! A görcsre egyél magnéziumot!Hidd el, később jobban fog fájni, ha mocorog! :) Én holnap töltöm a 37, most kezd nehéz lenni!
2012. jún. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Holnap töltöm a 32 hetet és aránylag jól megvagyok. Nem vizesedek,bár a meleget nehezen viselem. Ég néha a gyomrom, de éjjel még bírok aludni tőle. Jobb és bal oldalamon alszom,de a balon jobb. Már döcögök és szuszogok és a hasam alja fájdogál. A vádlim eddig egyszer görcsölt be,de elkezdtem magnéziumot szedni,így jobb a helyzet. Elég fitt vagyok,mert van egy 3 éves és egy 5 éves gyerekem.
2012. jún. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

33 hetes vagyok. Nem vizesedek, és a gyomrommal sincs semmi baj hála. Viszont pár napja zsibbad az alkarom és fogalmam sincs mit tegyek ellene és levegőt is néha nehezen veszem. Éjszaka nem mindig tudok jól aludni, mert meleg van(panelban meg amúgy is) és úgy érzem, hogy már sehogy sem jó feküdni.

Amúgy meg csinálok mindent, amit eddig csak már lassabban és van egy 2,5 éves fiam itthon velem, úgyhogy pihenés csak akkor van ha ő ebéd után alszik.

Kitartást mindenkinek!

2012. jún. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!