Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Titeket idegesítene, ha a...

Titeket idegesítene, ha a szüleitek, vagy párotok szülei "eltiltanának" babaholmi vásárlástól, csupán babonából, aztán meg előrukkolnának azzal, amit ők vettek?

Figyelt kérdés
Én nagyon dühös vagyok anyukámra, mert ő mondta, hogy "babonából te ne vegyél semmit", erre ma megmutatta a kis zoknit meg rugdalózót, amit ő vett. Majdnem agyoncsaptam! Ráadásul nem is tudjuk, hogy lány-e vagy fiú, és nem is tetszenek, amiket vett! :(

2012. jún. 15. 10:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%

Mivel nem hiszek a babonákban, így én vásároltam kb. onnantól, hogy biztossá vált a kicsi neme.

Fapofával megköszönöd a ruhát, aztán elsüllyeszted a szekrény mélyére és jééé, akkor került elő, amikor már kicsi a babára, de kááár...

Muszáj lesz néha füllentened, nyelned, kompromisszumokat kötnöd, mert a nagyik hajlamosak magukénak tekinteni a gyereket, mindent tudni és mindent jobban tudni.

Persze, nem azt mondom, hogy dacból meg sem kell hallgatni őket, mert bizony lehetnek jó tanácsaik, de ha neked nem tetszik, nem csinálod.

Fel a fejjel és ne hagyd, hogy az ilyen semmiségek megkeserítsék a babavárással töltött napjaidat! :)

2012. jún. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%
Igen zavarna, de nem érdekelne, mert ha nekem megtetszik valami, úgyis megveszem. Azért mondjuk anyukádra ilyenért ne legyél mérges. Lehet nem volt szíve otthagyni, ez igazán semmiség!
2012. jún. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
nem kell foglalkozni azzal, hogy mások mit mondanak még ha ennyire közeli a kapcsolat. ez a pár hónap csak rólad szól! ha a te lelkednek és kedvednek az tesz jót, hogy megveszed amit szeretnél akkor tedd azt! nem vagy már kislány (gondolom :P) hogy megmondják mit csinálj. különben is ha ne adj valami baj van a babával akkor az nem a megvásárolt dolgok miatt lesz... nálunk is jöttek a jobbnál jobb tanácsok, de teszek rájuk ez az én babám, én testem, én életem és azt csinálok ami jól esik. ha meg valaki nem tudja ezt elfogadni hogy most "körülöttem forog a világ" az elmehet... hát nekem ez a véleményem
2012. jún. 15. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
78%

Én nem hagynám, hogy megszabják mit tegyek és mit ne.

Elvégre gyereket vársz, hamarosan anya és szülő leszel, nem pedig anyuci kicsi lánya...nem igaz?

Már kérdésekben is ő dönt helyetted? Hagyod magad befolyásolni?

2012. jún. 15. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%

Anyukád dönteni nem dönthet helyetted,max tanácsolhat.Amit te vagy megfogadsz vagy nem.Tehát,ő nem mondhatja azt,hogy,"na kislányom,nem vehetsz semmit."Ha azt javasolná,hogy ne vásároljak az nem zavarna,hiszen ő csak jót akar,nekem meg nem kötelező betartani.Az se zavarna,ha ő vásárolna,inkább csak megkérdezném,hogy "te vásárolhatsz?"-szerintem,ennyi bőven elég arra,hogy felnyisd a szemét.Az,hogy nem tetszik amiket vett,az már

egy másik dolog,de szerintem ezzel ne bántsd meg anyukádat.A nagyszülő,általában,olyan,hogy meglát valami

édeset,és nem bírja otthagyni.Inkább akkor kérd meg,hogy

legközelebb együtt vásároljatok,nehogy esetleg olyat vegyen,ami nem jó.Ettől függetlenül,biztos,hogy elő fog

rukkolni még egy-két meglepetéssel,de ezen csak nevess:)

37 hetes kismama

2012. jún. 15. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
65%

Szia!

Nekem is mondta Anyukám,és Anyósom is hogy ne vegyünk semmit még meg / Augusztusban szülök/,majd csak Júliusban,de engem hidegen hagy,ha akarom úgyis megveszem az ÉN gyerekem lesz,meghallgattam és kész.Nekem Anyósom azt mondta,hogy nem vesz semmit,mert ha nem tetszik.... inkább majd pénzt ad és mi megvesszük neki ami kell,meg amit akarunk.Azért nem bírta ki,hogy ő ne vegyen semmit :D ,vett textil pelust,de az jó mert mindig kell,meg egy csapat kis ruhát is vett,de azt is én válogattam össze,ő csak fizetett.

2012. jún. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
65%

Szia!

Nekem anyósom mondta, hogy akkor ugye majd csak akkor vásárolunk(pontosabban a párom amíg mi bent vagyunk a kórházban) ha majd megszületett a baba?

Erre én: Tessék? Én addig biztos nem megyek szülni amíg minden meg nem lesz, oda rakva ahova én akarom, ha hazamegyünk, ne kelljen még mindent keresgetnem!

Nem mondott rá semmit, csak húzta a száját. Ha vettünk valamit direkt mutogattam neki, ő meg csak annyit mondott, hogy jó.

A saját pénzemből akkor és azt veszek amit akarok!

2012. jún. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Anyukám olyan, hogy mindenbe beleszól, és ha nem hallgatok rá, akkor be van sértődve. Ilyen, nem lehet ellene mit tenni. Már megszoktam. De ez!!! Ez teljesen kiakasztott (valószínűleg a hormonok miatt is), hogy engem eltilt, ő meg neki áll vásárolgatni. Az esküvőnket is majdnem ő tervezte, csak nagyon nehezen lehetett leállítani (csoda hogy kiválaszthattam a ruhám :D). Szóval bánt. De majd megmondom neki, hogy akkor most snitt, ennyit megvehetett, utána együtt vesszük meg, mert az én dolgom megvenni ezeket a dolgokat. De úgy meg lesz sértve, hogy kb egy hétig nem fog velem beszélni. :( Ráadásul külföldön élek és csak augusztusban találkozunk... Félek, hogy addigra megvesz mindent a gyereknek. A babakocsit is ő vette, ami mondjuk nem baj, mert otthon jobbak vannak, mint amik itt vannak, de el tudom képzelni, hogy egy egész ruhatárral fog várni... :(
2012. jún. 15. 15:45
 9/17 anonim ***** válasza:
Hát én örülnék,ha megvennék a gyerekemnek egy egész ruhatárat... :)))meg babakocsit...Igen,idegesítene bizony,és már csak azért is vennék.Én nem vagyok babonás,ha baj lesz az így is ugy is meglesz....Babaholmik nélkül is.Vegyél te is a babádnak,ne hallgass másra csak a szívedre!
2012. jún. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
28%

Nővéremék őrzik nekünk a babadolgokat, kislányuk és kisfiúk után.

Most vagyok a 16.hétben, de nekem is mondta anyukám, hogy ne vigyük el még a cuccokat, babonából.

A következő hazautazásunkor pedig el fogjuk hozni, mert fogalmam sincs, mit adnak, mit kell vennünk, én nem fogok az utolsó harmadban rohangálni mindenért.


Szerintem is tégy úgy, köszönd meg és majd ráadod, egy fotó erejéig, hogy lássa az unokáját benne, vagy amikor hazajöttök a kicsivel.

Ne bántsd meg, mert utána semmit nem fog venni, pedig csak jól jön némi segítség...


+ szerintem se "hallgass" anyukádra, vedd meg azt, ami megtetszik! Nem kell eldicsekedni vele, de szépen lassan elkezdheted gyűjtögetni a cuccokat, egy komódban vagy a szekrény tetején a dobozban.


Mit mond, mikor "lehet" vásárolgatnod már???

2012. jún. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!