Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az életkorom miatt (36év)...

Az életkorom miatt (36év) javasolták Debrecenbe a genetikai tanácsadást. Ha jó volt a 12. heti tarkóredő és volt orrcsont illetve ha uh-n rendben találnak mindent akkor nem küldenek tovább amniocentézisre?

Figyelt kérdés
Kicsit tartok tőle és az orvosom az uh-n eddig mindent rendben talált csak mivel a 18. heti genetikai uh-n ráírták hogy a korom miatt javasolt a tanácsadás menni kell. Egyébként valaki leírná pontosan hogy működik? Uh és egy genetikus elbeszélget velem?
2012. jún. 16. 18:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ugyanez volt velem is, csak annyi a különbség, hogy én 37 éves lettem, azért küldtek el Pécsre a genetikai tanácsadóba.

Amúgy van 2 egészséges gyerekem, minden rendben volt.


Csináltak egy genetikai ultrahangot először, ott alaposan átnéztek minden (rendbe volt)

Majd átküldtek egy genetikus dokihoz beszélgetni, ott közöltem, hogy nem egyezem bele az amnioba, mert nem látom értelmét. Aláírtam a papírt és viszlát.

2012. jún. 16. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Igen, a genetikus beszélget, megnézi az eddigi leleteidet. Nekem volt integrált vérvizsgálati eredményem is (1:2000, ez állítólag a koromhoz képest nagyon jó, 41 voltam akkor), és kifejezetten le akart beszélni az amniocentézisről. A nődokim viszont ragaszkodott hozzá. Negatív lett, a kislányom azóta 15 hónapos és egy csoda!:)

Az amnio-ról: tényleg nem kellemes, viszont mikor megvolt az eredménye, hihetetlenül megnyugodtam.:)

2012. jún. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hát teljes a bizonytalanság. Szerintem majd az ott látottak, hallottak alapján fogom tudni eldönteni akarom-e az amnio-t. De most ha az eszemre hallgatok nem szeretném. Egyébként mennyi idő múlva van meg az eredmény??? Tényleg heteket kell várni rá?
2012. jún. 16. 20:13
 4/11 anonim ***** válasza:
Én 38 múltam mikor terhes lettem,jó volt az uh és a véreredményem is,a doki azt mondta nem szükséges az amnió,én bíztam benne mert ő csinálja a genetikát a kórházban.A fiam tejesen egészséges,most megint terhes vagyok,39 múltam de ha az eredményeim megint jók lesznek tuti nem csináltatom meg.
2012. jún. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szia!Szintén 36 éves voltam,és debrecenben a klinikára küldtek genetikára.Ott megcsinálták a 18.hetu uht,az alapján és a többi lelet alapján dönt a genetikus.Nekem sem javasolta,én megnyugodtam,eszembe se jutott hogy megcsináltassam ha nem javasolják.Ne aggódj,ha minden uh jó,akkor nem kell a aminocentézis.
2012. jún. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szaiasztok, nos én 20 vagyok, de most voltam az elmúlt 2 hétben genetikán, és amniocentézisen.

A klinikára mész? Mert én ott voltam, szóval ott elmész egy uh-ra, aztán behívnak a genetikai tanácsadásra igen, elfogják mondani, hogy a korod miatt érdemes menni, mert a down-kóros babák 75%-át 35 év feletti nők hozzák világra stb. Nem hülyeség megcsináltatni az amniocentézist, mert 0,5% a vetélési esélye és ezt abszolút el lehet kerülni utána pár napos pihenéssel, meg persze 100%-osan kiderül, hogy beteg-e a baba vagy sem + még a nemét is megtudod 100%-osan bár ezt gondolom már hallottad máshonnan is. Nos ha elfogadod az amniocentézist, behívnak egy időpontra, és vagy csinálnak akkor is uh-t, vagy már csak be kell menned a genetikus nőcihez, valószínű a 6-osba. Ő elküld, hogy csináltasd meg a kartonod aztán vidd vissza neki, aztán várhatsz az 1-es uh-nál, hogy behívjanak és "megszúrjanak". (az amnio amúgy nem fájdalmas, az izgalom jobban betesz, legalábbis én jobban izgultam) Nekem mikor vége volt még vissza kellett mennem a genetikára a zárójelentésért, aztán mehettem dolgomra.

Ha van még kérdésed, és tudok, szívesen válaszolok.

Az egészben a várakozás lesz a legrosszabb.

Ja és bent lehet veled az amniocentézisen hozzátartozó!!!

Remélem segítettem!

19 hkm :)

2012. jún. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
20 éves vagy? Elárulod, miért kellett genetikára menned?
2012. jún. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen persze, hogy elárulom. :)

Nos a 16. heti afp vérvételemen ugye megcsinálták a 4-es kombinált tesztet és abból az afp-m 0,09 MoM lett és ugye a határ 0,6-2,5 MoM között van. Nos mivel nekem ez íjesztően kevés így 21-triszómia kockázata merült fel ami ugye down-kór. Na nekem az arányom lett 1/20-hoz ami ugye megint rémesen rossz eredmény, így felajánlották és belementem, mivel 20 éves vagyok tuti ki akarom zárni, hogy beteg kisbabám legyen és ezzel a vizsgálattal azt mondják 100%-osan kilehet. Remélem is, mert nagyon szeretném megtartani a picurt! :)

2012. jún. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Minden rendben lesz!

Amúgy az afp kombinált tesztre sem lehet adni.

Az amnio legalább biztos eredményt ad.

2012. jún. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Igen sajna tudom, ezért is mentem bele az amniocentézisbe és ezért tudom csak mondani is, hogy csak ezzel lehet kiszürni teljesen és nem olyan vészes mint amilyennek látszik. Anyukám mikor kistesómat várta elmúlt már 35 és belement ő is a magzatvízvételbe. Most 8 éves makk egészséges kishugom van. :)
2012. jún. 17. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!