Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A vizeletembe megint van...

Bébybogyóó kérdése:

A vizeletembe megint van baktérium. Sajnos csak tömöm magamba a sok antibiotikumot de kérdezem én? Ez nagyon fontos?

Figyelt kérdés
Mert valahol meg azt olvasom, hogy terhesség alatt sok mindenkinek van és nem foglalkoztak vele. A leletem! Vizelet üledék: 2-3 FVS. HÁMS. BAKT. félek, hogy a sok antibiotikum árt a babának!
2012. jún. 16. 22:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Az antibiotikum biztos, hogy nem árt a babának, viszont egy kezeletlen bakteriális fertőzést elkaphat születéskor. Vannak baktériumok, amik koraszülést okozhatnak. Általában a terhesség végén a csíraszámtól függ, hogy írnak-e még antibiotikumot vagy sem. Viszont az eleje közepén mindig kezelni kell. Sajnos nekünk nőknek nagyon rövid a húgycsövünk ezért könnyebben feljutnak a kórokozók, amiknek meg ugye a várandós szervezet remek táptalaj. Megelőzni nehéz. Ülőke papírral mindig ülve kell pisilni és törekedni kell, hogy hólyag mindig teljesen kiürüljön ne maradjon pangó vizelet, mert abban is szaporodnak a bacik.

Sajnos az első terhességemnél sokszor volt baktériumfertőzésem. Rengeteg antibiotikumot beszedtem. A gyermekem egészséges lett, ma már 12 éves.

2012. jún. 16. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem a terhességem előtt volt nagyon sokszor ilyen problémám, rendesen kivizsgáltak, beszedtünk a párommal egy kosár antibiotikumot és azóta semmi gond, ő teljesen tünetmentes volt előtte is, mégis tőle kaptam el....Érdemes lenne elküldened urológiára, lehet, hogy semmi gond, de ha igen, te hiába szeded, együttlét után újra elkapod és nem feltétlenül a hüvelyben okoz először gondot. Az előttem szólónak igaza van, vannak olyan baktériumok, amik gyengítik a burkot és megrepedhet. A dokidnak kellene egy tenyésztést csinálnia, vagy menjetek együtt az urológiára.

Nekem bevált kúraszerűen a Walurinal kapszula (tőzegáfonya), ezt terhesség alatt is lehet szedni.

38 hetes kismama

2012. jún. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!