Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi az első lépés most? Irány...

Mi az első lépés most? Irány a nőgyógyász?

Figyelt kérdés
pénteken pozitív lett a tesztem.Nagyon örülünk.Bár még alig tudom elhinni.Milyen vizsgálatok lesznek most ?
2009. júl. 5. 14:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

most az az első lépés, hogy vagy két hétig ülsz a fenekeden, és örülsz a terhességednek. 6. hét előtt nem sok értelme van dokihoz menni, úgysem lát semmit. 6 hetesen már szívhang is lesz. 6. hétig csak akkor menj orvoshoz, ha görcsölsz, vagy vérzel. De akkor azonnal indulj.

És gratulálok!!!

2009. júl. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

Előző válaszolóhoz csatlakozzok neki van igaza. Az első vizsgálaton megvizsgál csinál UH. Hüvelyit vagy hasit.

Kitölti a papírokat elküld védőnőhőz ennyi nagyjából. Boldog babavárást.

2009. júl. 5. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
21%

elsokent keresd meg ki a korzeti vedonod, hiszen o ad neked kiskonyvet es felvilagositast


kiskonyv nelkul nem csinalnak semmilyen vizsgalatot, igy csak azutan menj a nogyogyaszhoz


nezd meg mikor volt az utolso mensid es ahhoz merten szamold a heteket


a nogyogyasz majd ir beutalot az ultrahangra, menj olyan 7-8 hetesen, akkor van szivhang is


itt leirjak h mi lesz [link]


tehat, elso lepes a vedono, aztan terhesgondozas, aztan ultrahang

2009. júl. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%

Én elmentem, mert nem tudtam várni egy napot sem, hogy ne legyek biztos benne.

Az elsőnél bejött, mert hosszú ciklusaim voltak, azt mondták nem lehet gyerekem, így nem is figyeltem annyira oda, és már 5 hetes voltam, mire észbe kaptam. Igaz, az uhons nézett bután, hogy miért küldött oda a doki, de 4+5 hetes terhességet állapított meg.

Most a másodikat vártuk, így is mindjárt elmentem a mensi kimaradás utáni napon kapott + eredmény után.

A nőgyógyász ilyenkor megvizsgálhat, tapintás alapján megállapíthatja, hogy már nagyobbodik a méhed. Elküldhet uhra, ahol nekem még semmit nem láttak, de csak 3 hetes voltam. Elküldtek laborba vérből HCG tesztre, és 10 nap mulva megint uh. Ez lesz holnap. De azóta nem jött meg, és már van 4+ tesztem, tehát biztos vagyok a babában:-)

Tény, hogy 4-5 hét előtt nem érdemes elmenni uhra, nem látnak semmit. De a dokit felkeresheted.

Nálunk az uhon kapott papírral állítja ki a védőnő a kiskönyvet, de sok helyen ezt pl csak a 12. héten csinálják meg. Mindenhol más ebben a szokás..

2009. júl. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Én a helyedben mihamarabb elmennék. Igaz, hogy szívhang valószínű csak a 6.hét után van, de ha bármit nem lát frankónak a doki, akkor még tud adni gyógyszert és lehet időben megelőzöd a bajt. Sajnos nekem már van rossz tapasztalatom, ezért írom, hogy mihamarabb. De addig is legalább megnyugszol, hogy minden okés. :)

Az első vizsgálaton megvizsgál a doki + uh. Mindenhol változó, engem pl. még szívhang előtt (5.héten) elküldött a védőnőhöz, de valahol csak a 12. hét előtt mehetsz.

2009. júl. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia én dokinál voltam a 6.héten én is vártam 2 hetet.még jó hogy csak akkorra volt időpont de nem is baj mert már vlt szivhang..:-)) és a doki amit adott papirral amit a védőnőnek irt megkaptam a kiskönyvet.És háziorvoshoz kell menni 9 hetesen pedig vérvétel vizelet.

Vár egy kicsit mig van szivhang nagy élmény lesz!

2009. júl. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja és csak annyi védőnő nem ad ki kiskönyvet mig nincs szivhang és a doki nem adja az igazolást!!!!Első a doki utána pedig a védőnő!!
2009. júl. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Első terhességemnél is így volt és valahogy most is így jött ki a lépés.Nálam minden gyorsan és könnyen elintézhető volt.:-D Szerencsés voltam.Én hamarabb mentem orvoshoz.Nála kezdtem és visszarendelt egy hétre rá,mert nem sokat látott,de elküldött vérvételre,hogy bebizonyosodjon a terhesség.Viszont a vizsgálatnál már érezhető volt,hogy terhes vagyok.Csak azt mondta,hogy egy kicsit erősödjön meg és azután menjek a védőnőhöz.Csinált hüvelyi uh.-át.Szóval egy hét múlva visszamentem és akkor már volt szívhang.Ismét természetesen hüvelyi uh és vizsgálat.Tőle kaptam beutalót ekg-ra,vérvételre,háziorvoshoz(belgyógyászat),fogorvoshoz.A Nagyon gratulálok!!!!Gondtalan babavárást.

Üdv.

9év./35 hetes Km.

2009. júl. 5. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

Ha nem maszek rendelésre megyek,akkor is figyelni fognak rám/ránk ???

2009. júl. 5. 18:52
 10/11 anonim ***** válasza:
Hu sajna azt nem tudom mert magándokim van de sztem igen de tényleg nem tudok ebben segiteni.Rakj fel egy ilyen kérdést!Boldog babavárást!
2009. júl. 5. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!