Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az első vizsgálatnál mit...

Az első vizsgálatnál mit csinál a nőgyógyász?

Figyelt kérdés
5 hetes terhes vagyok, már mehetek szerintetek nőgyógyászhoz? Félek ha megvizsgál elmegy a baba.. Vagy ez butaság? Ez az első picim, és nem szeretném ha valami baja lenne...
2009. szept. 28. 09:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 7hetes terhes voltam,mikor elmentem a dokihoz.Azt mondták elöbb nincs értelme,mert ugyse látszik semmi!Egyébként a nőgyógyász tudja hova kell nyulni,hogy ne legyen baj!Nekem hüvelyi uh-t csinált és megmutatta a picikémet,nagyon nagy élmény volt!:)

2009. szept. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

6-7 hetes terhesség előtt nem érdemes elmenni, mert nem nagyon lát semmit. 5 hetesen esetleg petezsákot, szívműködés nélkül. És úgyis visszahív két héttel később a szívműködés miatt.


A hüvelyi vizsgálat nem fáj, nem kellemetlen, és nem meg el tőle a baba. A hasat kicsit megnyomkodja, kitapintja a méhet, hogy mekkora.


Azt mondják, van olyan kismama, aki ettől elvetélt. Nem tudom. Én mindenesetre épp ezért direkte olyan orvost kerestem, aki nem nyomkod és nyúlkál feleslegesen. Még ő is kitapintotta a méhemet, de nem erősen, és egyáltalán nem fájt. A babám megmaradt. :-)

2009. szept. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Akkor szerintetek várjak még 2 hetet?
2009. szept. 28. 09:28
 4/8 anonim ***** válasza:

Én menszi szerint a 7. héten mentem. Már jól érezte, hogy megnőtt a méhem, hasi uh-t csinált, már láttuk hogyan pulzál a szíve, és 3mm volt a kis drága!!

De azt mondta, kisebb, mint kellene, a papírra azt írták 5hetes. Tehát betöltött 5 hét, azaz a 6. Ezelőtt biztosan nem érdemes menni. Inkább várj pár napot, minthogy aggódj: azért nem vert még a szíve, mert hamar mentem, vagy van valami baj?

Gratulálok! Kívánom, minden rendben legyen!

2009. szept. 28. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: ha nincs különösebb panaszod, mondjuk nem vérzel, nem görcsölsz túlságosan, akkor szerintem érdemes 1-2 hetet várnod!!Ha panaszod van, akkor irány a doki!!
2009. szept. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is 5 hetes vagyok. Úgy döntöttem, hogy a 7. hét után megyek, a dokim szerdán rendel, akkor 7 hetes és 3 napos leszek. Nálunk ráadásul csak hasi UH-ot csinálnak, így akkorra legalább már jó eséllyel lesz szívhang. Ha mégsem, akkor úgyis 1 hét múlvára visszahív.

Szerintem, várj még 2 hetet.

2009. szept. 28. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a 6.héten voltam,csak hüvelyi ultrahang volt vizsgálat nem.Már volt szívverése a picinek!Szerintem 6 hetesen már mehetsz!Boldog babavárást!
2009. szept. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

én is 7-8 hetesen akartam menni, de barnázni kedtem a 6. héten, ezért elszaladtam akkor gyorsan.


Már volt szívműködés is!


Hamarabb nincs értelme menni, csak feleslegesen dobod ki a pénzt, ráadásul ha nincs szívhang, akkor még két hétig feleslegesen stresszeled magad.


23 hetes km

2009. szept. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!