Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nektek mit mondott az orvos?...

Nektek mit mondott az orvos? Pontosan mikor kell a AFP vizsgálathoz a vért levenni?

Figyelt kérdés
Mindenki máshogy tudja, akkor most mi az igazság???

2012. jún. 18. 23:06
1 2
 1/13 Csaponane ***** válasza:
Szia! A 16. héten kell levenni a vért, mivel abban az időben tudnak pontosabb eredményt adni. Fontos hogy azon a héten menj. Most hanyadik hétben vagy? Üdv. 17 hkm
2012. jún. 18. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Most a 20.-ban vagyok. Azért kérdem, mert 15+5 hetes voltam mikor levették és alacsony is lett. 0.59 mom
2012. jún. 18. 23:11
 3/13 anonim ***** válasza:

15+5 már tökéletes. Ahogy 0.59 is. Mi már 0.4-es alsó határértékkel dolgozunk, de az enyém pl. 0.5 volt, és soha nem küldtek genetikára, a férjem sem aggódott egy percig sem, pedig ő orvos, és a lányunk is makk egészségesen született 6 hete. Nyugalom.


/15+5től lehet levenni 16+5-ig/

2012. jún. 18. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
De van aki azt mondja, hogy a 16+2 vagy 3 nap az ideális. Ha azt nézzük akkor az már majdnem egy hét különbség az enyémhez képest. Kérdezték a laborban, hogy nem lehet hogy egy héttel fiatalabb a baba? A kérdés most ez :mihez képest? Ha azokhoz, akik betöltött idő után mennek néhány nappal, akkor igen fiatalabb.. Azért rágódom ezen, mert amniocentézisre kellett mennem emiatt..
2012. jún. 18. 23:15
 5/13 A kérdező kommentje:
Na, ezt sem értem, miért nem egységes a határérték az egész országban?? Hogy lehet hogy valahol 0,4 Miskolcon pl: 0,5, de Bp.-en már 0,7?!?! Nem fér a fejembe..:(
2012. jún. 18. 23:17
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ!! :) Bizakodom
2012. jún. 18. 23:19
 7/13 Csaponane ***** válasza:
Hát valóban érdekes, hogy ilyen különbségek vannak. De ne izgulj, mert minden rendben lesz a babáddal. Boldog és nyugodt babavárást kívánok! :)
2012. jún. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
nálunk 0,8 a határérték, és én sem értem miért van eltérés. 3 gyerekem van, elsőnél 0,9, a másodiknál 0,76, aztán 0,68 volt. Egészséges mind :)
2012. jún. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

[link]


Ezért van. Az AFP értékek normál eloszlása alulról hatalmas átfedésben egészséges és kóros terhességben. Down szűrésre lényegében alkalmatlan, de önmagában nem is használják erre.


Négyes tesztben lett rossz? Korod? uh-k eredménye, nyaki redő? Mennyi lett a kockázat? Csak emiatt biztosan nem küldenek amniora... Ha mégis, előtte azért keress fel egy genetikust/géndg. központot.

2012. jún. 19. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Betöltött 16. hét. Nekem időben vették le, mégis alacsony lett (0,7) és az orvosom szerint a 0,9 a jó. Egyébként azt mondták, maga az apf vizsgálat a 12. heti tarkóredő és a 18. heti genetikai UH nélkül nem ér semmit, ezeket együttesen szokták kiértékelni. Az alacsony afp és a korom miatt voltam magzatvízvételen, még várom az eredményt. Egyébként néztem egy táblázatot a neten, elég nagy az átfedés az egészséges és a down-kóros tartomámnyon belül, tehát alacsony értékkel is lehet egészséges baba és magasabbal is lehet beteg. Ezért nézik együtt az uh-eredményekkel.
2012. jún. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!