Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A vérnyomásmérőn mit jelentene...

A vérnyomásmérőn mit jelentenek az értékek?

Figyelt kérdés
Vagyis mi számít alacsonynak, magasnak, a pulzus mikor normális, stb.?
2012. jún. 19. 14:31
 1/5 anonim ***** válasza:
89%

Az első a szisztolés nyomás, ez 120 alatt optimális, 140-ig nem kóros, utána magas. 180 fölött súlyos hipertóniáról beszélünk.

A második a diasztolés, ez 80 körül normális, 90 már magas. Ez 110 fölött súlyos.

A pulzus meg a pulzus, ez igen nagy egyéni varianciát mutat, terhességben 100-120 is tökéletes, sőt, ideális, efölött circulatio hyperkinetikaról beszélünk, ezt már kezelni szükséges. Más állapotokban egyébként 60-90 között akármi előfordulhat, sok mindent láttunk már.


Az alacsony vérnyomás irreleváns, nem szokás kezelni, maximum kávéval, ilyen-olyan házi praktikákkal emelni, ha gondot okoz.


Vérnyomásmérőn ez úgy néz ki, hogy:


szisztolés/diasztolés és utána van a pulzus


Orvos anyuka

2012. jún. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

a normál érték 120 per 80, a pulzus 72

ezek alatt alacsony, felette (140-től) magas.

az első a systolés érték, a második a dyastolés, a harmadik pedig a pulzus, ebben a sorrendben találod a vérnyomásmérőn is

2012. jún. 19. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Csoda,hogy még élek :D A terhesség elvileg emeli a vérnyomást nem? Hát nekem mindössze annyit emelt,hogy már nem 93/60 hanem 100/60 :D Védőnő mindig csóválja is a fejét,hogy milyen kevés.
2012. jún. 20. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát azért az annyira nem vészes. :) Örülj neki, a másik irány veszélyes, ez csak maximum kellemetlen.


1. voltam (a lepontozást meg aaaannnyira nem értem :))

2012. jún. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

A lepontozó nem én vagyok. :)

2012. jún. 20. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!