Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Árt a babának, ha a terhesség...

Árt a babának, ha a terhesség első hónapjában gombás fertőzésem van, illetve kezelem Canestennel?

Figyelt kérdés
Pénteken fogok tesztelni, tehát még nem tudom, hogy sikerült-e, viszont ma kijött egy enyhébb gombás fertőzés. Sajnos nem az első, de már ma teszek fel Canesten kúpot, hogy elejét vegyem a súlyosbodásnak. A gomba, vagy akár a kúp árthat az embriónak?

2012. jún. 19. 15:55
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem volt terhesség alatt többször is fertőzésem. Sosem canestent kaptam a dokimtól, hanem olyan kúp receptet, amit gyógyszertárban készítettek.

Esetleg hívd fel, kérdezd meg tőle, hogy ha esetleg terhes vagy, árthat-e.

2012. jún. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én a terhességet végig kínlódtam ezzel a problémával és nekem sem Canestent írt fel az orvos,hanem Candibene-t.
2012. jún. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szintén végig szenvedtem nekem viszon canestent mondott, nem lett bajunk!

Ha rendesen kezelve van nem is lehet gond!

Természtesen mindenképpen konzultálj az orvosoddal

2012. jún. 19. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy telefonon nem múlik, nekem Betadin hüvelykúpot javasolt, mert az nemcsak gombára, henm bacikra is jó, utána viszont célszerű valamilyen tejsavas hüvelykapszulát használni, hogy minél hamarabb helyre álljon a normál flóra, mert a kúpok a jó baktériumokat is kinyírják és Gynophillust használtam 5 napig utána, semmi panaszom nem volt a terhesség alatt azóta.

38 hetes kismama

2012. jún. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A gomba nem árt, ha csak a terhesség miatt megváltozott immunállapot miatt jelentkezett és nem évekig volt gomvás nem kikezelt fertőzésed. Viszont, honnan tudod, hogy gomba? Ezt csak a laborvizsgálatok tudják alátámasztani. MIndenképpen érdemes elmenned orvoshoz, megkérned rá, hogy vegyen kenetet és küldje el laborba, azért mondom, mert nem mindegyik orvos vesz kenetet, hanem magától kiír rá gyógyszert laborvizsgálat nélkül. Nincs az az ember, aki ránézésre meg tudná mondani. Szóval, ha nem gomba, hanem bakteriális fertőzés, akkor lehet gond, de ebben az esetben is meg kell nézetni, pontosan milyen baktériumról van szó, mert nem mindegyik széles spektrumú antibiotikum hatásos minden baci ellen, és nem mindegyik gyógyszert lehet szedni terhesség alatt. Érdemes egy jó orvoshoz elmenni, alapos kivizsgálásra.

A Canestenről annyit írnék, hogy elméletileg lehet terhesség alatt használni, de a Clotrimazol akkor sem ajánlatos így az elején, én ezt tudom róla, persze, érdemes orvossal konzultálni. Ráadásul, ha nem gombád van, akkor feleslegesen bombázod a szervezeted gyógyszerrel.

2012. jún. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia, nekem gyakorlatilag a terhességem első napjától majdnem a 13.hétig volt gombám, kezelték gyógyszertári kúppal, canestennel is, (doki javasolta), semmi baja nem lett a babának, makkegészséges!
2012. jún. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Tegnap én is tettem fel ilyen jellegű kérdést s szó szerint lehurrogtak. Pedig ma olvasom itt több kérdésnél is hogy bizony a terhesség is kihozhatja a hüvelyi problémákat a megváltozott hormonszintek miatt. Tegnap nagyon lelettem pontozva e miatt.
2019. jan. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!