Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki táppénzen van, annak kell...

Aki táppénzen van, annak kell vinnie havonta igazolást a dokitól a terhesgondozóba? Ami indokolja a táppénzt?

Figyelt kérdés

Nekem elméletileg havonta kell vinni. Eddig mindig jól kijött, mert amúgy is mentem a dokimhoz és tudtam kérni. De most legközelebb a 24. héten kellene menjek ezért az igazolásért, viszont nincs semmi kötelező vizsgálat ezen a héten, és potyára egy nyamvadt papírért nem akarok kiadni 5000 Ft-ot.

Vajon el lehet ezt sumákolni? A 28. héten mennék legközelebb méhszájvizsgálatra.

21 hkm


2012. jún. 21. 12:46
 1/5 anonim ***** válasza:

Tőlem csak akkor kértek, amikor először kiírtak. De nekem a munkakörülményeim (zoonózis) sem voltak megfelelőek. Azóta sem, immár 27 hete :)

38 hetes kismama

2012. jún. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem nem kell, sőt, én 2 hetente megyek a terhesgondozásra és a nőgyógyász adja ki a táppénzes papírt. Kérdezd meg hogy erre van-e lehetőség.

32 hkm

2012. jún. 21. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem elméletileg kellett vinnem táppénzen tartó javaslatot a nőgyógyásztól, de ha nem pontosan vittem nem volt belőle semmi baj. Volt olyan is, hogy elfelejtettem kérni és egy hónap kimaradt. Kérdezd meg a háziorvosod, hogy probléma-e.
2012. jún. 21. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nekem is ott adják ki a táppénzes papírt. Még a legelején mondta a védőnőm, hogy havonta kell ez az igazolás. Eddig vittem is becsületesen (6. héttől táppénzen vagyok). Ha rákérdezek, akkor úgy is azt mondják, hogy kell, viszont szerintem úgy fogok tenni, mint aki elfelejtette! :)

Szerintem nem lehet belőle baj...

Köszönöm a válaszokat.

2012. jún. 21. 13:05
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem kell, de nem pont havonta. Mikor dokihoz megyek akkor kérek tőle, mert a háziorvos mondta, hogy az kell neki, ha lenne felülvizsgálat, de nem muszáj napra pontosan havonta vinni. Én kb. 6 hetente szoktam.
2012. jún. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!