Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kell a munkahelyen...

Mikor kell a munkahelyen közölni hogy terhes vagyok?

Figyelt kérdés
2012. jún. 22. 14:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Július 1-től nem vagy visszamenőleg védett a fogantatás idejéig, így addig mindenképpen jelentsd be a munkáltatódnak.
2012. jún. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 5 hetes terhes voltam. Még nem voltam biztos benne, csak halvány pozitívat teszteltem aznap reggel, amikor de.9-kor elvitt a sürgősségire a mentő a munkahelyemről, mert erős görcsök közepette bevéreztem. Hála Istennek azóta 3,5 éves a fiam.

Ennek következtében én 5 hetes terhesen közöltem.

2012. jún. 22. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
72%

Ha nem olyan a munkaköröd, hogy veszélyeztetnéd vele a babádat, akkor szerintem 12 hetesen.

1. babonából

2. ott azért az esély már elég nagy, hogy meg is marad a babó

3. lassan látszani is fog

2012. jún. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
operátor vagyok, kisebb dolgokat szerelünk össze
2012. jún. 22. 14:58
 5/9 anonim ***** válasza:
76%

Akkor viszont szerintem hamarabb, gondolom sokat állsz, talán emelsz is. Sugárzásnak nem vagy kitéve?

Védőnőt kérdezd meg, mondd el részletesen mit csinálsz amikor dolgozol.

2012. jún. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is szeretném elhúzni a 12-14. hétig, majd meglátjuk hogy hogyan sikerül:)
2012. jún. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem is muszáj volt elhúzni a 12-13. hétig, mert próbaidő alatt voltam, fizikai munkát végeztem, de nagyon vigyáztam azért, de ha már rég túl lettem volna a próbaidőn, hamarabb elmondtam volna.


34hkm

2012. jún. 23. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

8 hetes voltam, amikor közöltem a főnökömmel, de bizonyos szempontok miatt muszáj volt.

1. Kisvárosban élek, itt mindenki hamarabb tud meg mindent, ráadásul pletykásak is, azt akartam, hogy tőlem tudja meg.

2. Munkaköröm miatt esélytelen lett volna egy egyszerű orvosi vizsgálat is, ha nem tud róla, nem tud elengedni.

3. Tudom, hogy visszavárnak, így volt tisztességesebb.

4. Időben kell az állásomat meghirdetnie, még ha rizikósabb is ez így.

Hogy mikor mondod el, az tőled és a körülményektől függ.


Mikorra tervezed? Milyen idős vagy most?

2012. jún. 23. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

7/+/-1 hetes vagyok. A munkaidőm csak határozott, júliusban telik le, mert akkor vége a gyártásoknak s maradnak a régiek. Álló munkát végzek és emelek is, keveset.

Azért kérdeztem, mert kiváncsi voltam ki mikor mondta el. De nagy valószínűséggel ezt az egy hónapot kibírom még.

2012. jún. 23. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!