Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz, hogy az utolsó 1-2...

Igaz, hogy az utolsó 1-2 hétben lehet a legtöbbet hízni?

Figyelt kérdés
37+3 vagyok most, 13kgnál tartok, barátnőm szerint ebből még lehet 20 ig a végéig, ez igaz?
2012. jún. 23. 21:23
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
20 is* bocsi:)
2012. jún. 23. 21:23
 2/18 anonim ***** válasza:
50%

Utolsó 1 max. 2 hónapban fejlődik rettentően a baba. Ilyenkor jön fel a súlyának legalább a 70%-a. Ekkor fontos a sok fehérje bevitele. Ilyenkor már az uh-n a baba súlyát nézik és szólnak, ha gyarapítani kell (kellő táplálkozás bevezetése a megoldás).


Én +32 kilóval mentem be szülni. Abból 8 kiló ment le utolsó 3 napban idegeskedés miatt.

Terhesség előtt 62 kiló voltam. Most 11 hónapos a lányunk és 57 vagyok.

Szoptatás alatt csak úgy folytak le rólam a kilók.

2012. jún. 23. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Szerintem nem igaz. Én úgy tudom, hogy a 36. hét után nagyon keveset híznak a kismamák (a férjem szülész, az ő tapasztalata is ez, ill. én is ezt tudom alátámasztani, én pl. a 32. héttől egyetlen grammot nem híztam, sőt, fogytam, szülés után vékonyabb voltam, mint előtte...).
2012. jún. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 Kiki01 ***** válasza:
100%
Én is az utolsó hónapban híztam hirtelen, és a dokim már a közepe felé figyelmeztetett hogy jó lenne ha vigyáznék a kilókra mert a végén fognak felszaladni. Mondjuk azért nem hiszem hogy 3 hét alatt még 7 kg-ot felszednél... Én összesen híztam 14-et, abból 3 volt az utolsó 3 héten.
2012. jún. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
a 36. hétig jött rám ez a 13, azóta az elmúlt majdnem másfél hétben semmi, csak kicsit beijedtem, hogy még +20kgmmal is végezhetem :O
2012. jún. 23. 21:39
 6/18 anonim ***** válasza:
95%

36. hét óta 0,5 kg-ot híztam, a gyümölcsökön kívül nem kívánok semmit. Nekem teljesen eloszlott a súlygyarapodás a terhesség alatt, 53-ról indultam és a terhesgondozásokon hónapról hónapra kb.2 kg-val voltam több. Most vagyok 70, de csak a fenekem és a pocakom nőtt, na meg a lábam vizes 2 hete, úgyhogy nem törvényszerű, hogy a végén hízz ennyit.

39 hetes kismama

2012. jún. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
tuti hogy nem fogsz.jah és örülhetsz mert az a 13 kg semmi.azaz mire kijössz a kórházból max 4kg lesz rajtad.szerencséd van:)
2012. jún. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos nem így érzem, mert a fenekemre meg a combomra ment rengeteg:S a régi gatyám még a fenekemig sem jönnek rám, mert feszül szét:( Nem tudom mennyi idő lesz ezt ledolgozni, pedig sokat mozogtam, sétáltam, odafigyeltem mit eszek, és még is ennyi feljött. Persze a 25-30kghoz képest nem sok, viszont ahhoz, hogy valaki csak 5öt vagy 8at hízik, ahhoz képest meg rengeteget kell majd leadnom, remélem a szoptatás ebben segíteni fog majd:)
2012. jún. 23. 21:54
 9/18 anonim ***** válasza:

Szia!


3 babát szültem. Én az utolsó hónapban már nem híztam semmit, sőt fogytam. A babák szépen fejlődtek.


Az elsőnél 7 kg, a másodiknál 4 kg, a harmadiknál 7 kg jött fel.

Annyit és azt ettem amit és amennyit megkívántam.


Szerintem mindez alkat függő.

Van aki az utolsó pár hétben gyarapszik, bár az áll. csak víz már, amit a szervezet visszatart.


Ne izgulj a súlyod miatt, szüléskor pikk-pakk lemegy 4-5 kg, aztán szépen a többi is!


Élvezd ki a pocakos heteket és ne a mérleget figyeld!

:)


Szép, könnyű szülést!

2012. jún. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

36. hétig híztam a lányommal 15 kg-ot, utána még 3 szor mért a védőnő, 41+3 hétre született, de a 36. hét után már semmit nem híztam. Szülés után 8 hónappal már kevesebb votl a súlyom,mint amikor teherbe estem


Elképzelhető,hogy hízol még,ahogy nézem, elég eltérő egyénenként, de +7kg--hát necces, annyi már sztem nem megy fel.

2012. jún. 24. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!