Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, ti vasaljátok is...

Kismamák, ti vasaljátok is születendő babátoknak a ruháit?

Figyelt kérdés
Ebben a melegben szinte nem bírok semmit sem csinálni. Mennyire fontos ez a vasalás ? Még van néhány hét, tehát ha lesz hűvösebb és jól érzem magam,akkor vasalok. Ti vasaljátok a baba ruhákat? És ha igen, hány hónapos koráig minden egyes darabot?
2012. jún. 24. 10:30
 1/10 anonim ***** válasza:
72%

Szia! Még én sem szültem, de természetesne vasalok! Nekem szerencsém van, mert fennt tudok maradni este sokáig, akkor kitárom az ablakot, és alig valami ruciban állok neki. Nem lát be senki:)

Szerintem ilyenkor már érdemes nekiállnod, hátha hamarabb szülsz meg! Nem tudom meddig fogok vasalgatni, 2-3 hónapos koráig biztosan. Szép, könnyű szülést kívánok!:)

2012. jún. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
Én magunknak is mindent kivasalok még a bugyikat is, de szerintem a babaruhát kell is vasalni, mert az is fertőtlenít.
2012. jún. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogsz erre a kérdésre egyértelmű választ kapni. Ügyesen, jól teregetve sokat lehet a vasaláson könnyíteni. Van aki csak azt vasalja amit nagyon muszáj, más meg mindent. Nálunk 9 éves a legkisebb család tag. Én a zoknikon, harisnyákon,melltartókon,és kötött pulóverokon kívül vasalok mindenkinek mindenét. Nekem ez egy fajta mániám így szoktam meg, és így szeretem. A csecsemő ruhákat nem csak esztétikai okokon kívül a hő fertőtlenítő hatása miatt is szokták vasalni. Ettől függetlenül gond nélkül felnőttek azok a gyerekek is akikre nem, vagy nem túl sokat vasaltak.
2012. jún. 24. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
en nagyon ritkan vasalok. olyan ruhaink vannak amit nem kell vasalni. nagyon ritkan ha inget vesz fel a ferjem, vagy nekem vanegy ket olyan szoknya bluz.. babaruhakat is csak akkor fogok vasalni ha gyurodekenyek, de altalaban nem azok, tehat nem hiszem hogy fogom.
2012. jún. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
A baba ruhát a fertőtlenítés miatt szokták vasalni, de ebben a melegben, csak tedd ki a ruhákat, a napnak nagyon szuper a fertőtlenítő hatása. Így megspórolod a vasalást. Én néha átvasaltam neki a ruháit, de mivel nyáron volt nagyon pici, ezért a napot használtam legtöbbször. Egyébként én szinte semmit nem vasalok. Szépen kirázom a ruhákat és így nem gyűröttek.
2012. jún. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
Én is úgy tudom,hogy a fertőtlenítés miatt szükséges a vasalás;főleg ha használt ruhákat vesz az ember a babának.Én már egy 4 hós manó anyukája vagyok,de mai napig vasalom a ruháit+ a textil pelusokat;függetlenül attól,hogy a napon szárítom őket.Este szoktam,mikor már a kisfiam alszik,elcsendesedett a ház és nem tombol a 40 fok.
2012. jún. 24. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%
Én kivasaltam és mai napig kivasalom mindenkinek minden ruháját,mármint a családét.Amíg vártam a kislányt a baby ruhákat sokszor kivasaltam,volt amikor unalmamban volt amikor "a biztonság kedvéért".Én ilyen vagyok,teregetés ide vagy oda,meglátszik ha egy ruhán egy kicsit is végigmentek a vasalóval.De nem ítélem el ha valakinek a vasalás a mumusa,nem vagyunk egyformák,nekem a hűtő takarítás a "nemcsinálom semmi pénzért".Ezt is megoldom,barátnőm jön a kosár ruhával mire kivasalom, a hűtőm ki van takarítva.
2012. jún. 24. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
84%
Én sosem vasaltam, nem volt sosem semmi baja a gyereknek, se nekünk. :D Felesleges idő és energia pocsékolás
2012. jún. 24. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
16 hónapos a lányom, a zoknikon/harisnyákon/kötött dolgokon kívül mindent vasalok neki a mai napig az első pillanattól kezdve. Mivel a gyermekholmik szinte mindegyike 100% pamut és nem műszál, így az eléggé gyűrődik és nem lehet olyan szépen kiteríteni vagy tárolni, hogy ne legyen gyűrött hatása. Így én nem csak a gőz fertőtlenítő hatása miatt de az esztétika miatt is vasalok.
2012. jún. 24. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
kedves 8.:)ezt jól megírtad:))
2012. jún. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!