Ti hogy érzitek?

Figyelt kérdés

Olvasgattam cikkeket, hogy a kismamák többsége sokkal szebbnek és csinosabbnak érzi magát a terhessége alatt, mint az előtt. Elég érdekes témának tartom, mesélnétek nekem Ti ezt hogy élitek meg? Van köztetek olyan aki ezt esetleg héthez tudja kötni? Mármint, hogy ettől eddig ilyennek majd olyannak éreztem magam? Stb.

Köszönöm a válaszokat!

21 hetes kismama! :)



2012. jún. 24. 20:26
 1/8 anonim ***** válasza:
én elég fiatal, 19 éves vagyok és azt mondják az ismerősök, hogy megnőiesedtem, meg még szebb lettem mióta terhes vagyok, lehet, hogy azért érzem én is magam szebbnek meg csinosabbnak mert sokan mondják:) 32hkm
2012. jún. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Ezt sokan mondják, de ez általában a kisugárzás, meg úgynevezett "belső szépségí", és nem igaz mindenkire.

Én is nagyon szépnek éreztem magamat, és minden ismerősöm dícsért hogy jaj de szép vagyok, kivirultam, stb. terhesen. Én is ezt gondoltam, és örültem a bókoknak. Aztán most, ké évvel szülés után rendszereztem a terhesség, baba születése körüli képeket, és mosolyogtam azon, hogy hát igen, kismamákkal elfogult és elvakult az ember :) Pluszkilók, hófehér bőr, kisség lenőtt haj, stb. stb....nem voltam igénytelen, csak első trimeszterben az orvosom nem engedte a hajfestést, napozni nem mertem, stb. stb...most sokkal feszesebb a bőröm, nincs egy darab pattanásom sem, egészséges barna színem van, stb.


Ismerőseim is kismamként mind szépnek tűnnek, de amint megnézek róluk olyan képet ami a terhességük előtt készült, újra és újra rájövök,k hogy illúzia az egész. A kismamákat mindenki szépnek tartja a kisugárzó boldogsá miatt, az új élet miatt, de ha magát a NŐT nézed, nem a kismamát, máris rájön az ember könnyen hogy ez bizony érzékcsalódás. Nekem az összes ismerősöm esetében így volt. Illetve kivéve egy barátnőmet, ő elismeri, hogy bizony terhesség előtt szexisebb és szebb volt. Neki pl. a bőre kisterhes kora óta folyamatosan pattanásos, striás lett, napra nem mehet, az arca felppüffedt némiképp. Terhesség előtt meg igazi bombanő volt.


Igen tudom, mielőtt valaki megvádol, nem a napbarnított bőrtőllesz valaki szép, de nekem pl. a hófehér bőr szörnyen áll. Pedig kismamként valóban csodásnak éreztem magam, de most már a képeken azt látom viszont, hogy iszonyatosan boldog voltam és kiegyensúlyozott, és mindig mosolyogtam, de hogy szebb nem voltam, mint most vagy a terhességem előtt, az fix :)

2012. jún. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
"illúzió", bocsi elírtam
2012. jún. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én kivirultam terhesen, de tényleg.

Mikor terhes voltam, minden sokkal jobban működött nálam (nem voltam szédülős, nem fájt a fejem pedig előtte sokszor, jobban aludtam, az arcom megszépült pedig előtte teli voltam pattanásokkal), és azáltal, hogy fizikailag jobban éreztem magam, meg is szépültem kívülről is. Legalábbis így éreztem, és sok dicséretet is kaptam.

Én nagyon jól éreztem magam terhesen, nekem mindenre jól hatott a pocakos időszakom. Legszebbnek meg már kerekedő, de még nem túl nagy pocakkal éreztem magam, amikor már látszódik, de még nem érzem magam pingvinnek a járásom miatt. :)

Olyan 37 hetesen már más volt a helyzet, akkor már alig vártam, hogy kibújjon, és a hasam is ekkortájt lett nagyobb, addig sokkal könnyebb volt. Szép időszak volt, de persze nem mindenkinek az.

2012. jún. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
21 éves vagyok, babám már 5 hónapos. Terhességem alatt sokan mondták h megkomolyodtam. Szépnek, csinosnak a 3.-4. hónapban éreztem magam. Utána elkezdtem hízni, és utáltam magam, utáltam tükörbe nézni.
2012. jún. 24. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
sztem is nagy részben csak elfogultak az emberek:)nekem is sokan mondták,h megszépültem kivirultam.mondom én,h azt hol látják??mert eleinte csak hánytam és aludtam.kócos és nyúzott voltam néha tudtam csak annyira összeszedni magam,h vhova is el tudjak menni.hol itt fájt hol ott fájt.tehát nem volt könnyű eleinte.majd kezdtem túllépni a rosszulléteken akkor ugye jöttek lassan a kilók.sose voltam vékony,nehezn is fogadtam el,h pedig én is hízok és fogok is.vizesedés,hát én ogre lábaknak hívom csak:Da narancsbőrnek se tesz éppen jót:Da 35.hétre elértem,h hatalmas hasam lett csíkosan az igazi.:Dsemmi be nem érné már,macera az öltözködés,mert nem akar semmi sehogy állni:Dde ettől függetlenül mki csak dicsér,h hihetetlen nem híztál??de csini vagy.de szép mnagy poci:)kivirultál.én ebből egyiket se érzem:Dez van,de megéri:)már mindjárt vége:)
2012. jún. 24. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a legtöbb nő megszépül a babavárás alatt. Az oka egyszerű, a határtalan boldogság. Most vagyok 17 hetes és nagyon jól érzem magam a bőrömben. Nem tudom, valóban "szebb" lettem-e vagy csak a szárnyaló boldogságom miatt van, de a környezetem is azt mondja, kivirultam. :)

Mostani terhességemre nem tudok neked tól-ig időpontokat írni, mert még csak a 4. hónapban vagyok, de az elsőnél én akkor éreztem magam a legjobban, amikor már nagy pocakom volt. Egyszerűen imádtam kismama lenni. Biztos, hogy igaz: a boldogság megszépít. Minden jót!

2012. jún. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A megszépülés inkább belsőre értendő ilyenkor, ami kisugárzik mosoly és elégedettség formájában. De valódi "megszépült" kismamát még nem láttam. Mármint olyat nem, aki ténylegesen szebb lett. De tény és való, én is mindig olyan kiegyensúlyozottnak, boldognak és kivirultnak látom a kismamákat, de effektíve szebbnek, csinosabbnak nem. Objektív vagyok, saját magammal is így voltam. Éreztem hogy nagyon boldog vagyok, kiegyensúlyozott, helyes és bájos, de a szépség az más dolog. Mármint a külső szépség. Szebbnek ugyanis nem mondtam volna magamat a pluszkilókkal, a csíkokkal, a hóka bőrrel és a kalácspofival :) Tehát a "megszépülés" szerintem kizárólag a kisugárzásra értendő, mert aki belsőleg szép, az külsőleg is megszépül - tartja a mondás, ám de ezek a mondások némileg közhelyek, és nem kell őket szó szerint venni, inkább az átvitt értelemben.
2012. jún. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!