Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikres kismamik, mikor kezdett...

Ikres kismamik, mikor kezdett nőni a pocakotok, mikor éreztétek először a babák mozgását, mikor mutatták meg a nemüket?

Figyelt kérdés

Mennyivel nehezebb/nehezebb volt az ikres terhesség? Minden véleményre, esetleg történetre kíváncsi vagyok. :-)

11. hetes ikres kismama



2012. jún. 25. 09:56
 1/10 anonim ***** válasza:
Én is 11 hetes vagyok ikrekkel...:)
2012. jún. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem most 4 évesek a lányok. A terhesség nem volt nehéz. Nem voltak kellemetlen tüneteim, a gyomorégést leszámítva. A 16. heti uh-n mondták, hogy lányok. A hasam sem volt durván nagy. Csíkos sem lett. Kb. a 22. hét környékém tudtam biztosra megkülönböztetni a csajokat a bélmozgástól :)
2012. jún. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

1. vagyok. Ne haragudj (és te sem kérdező), de feltehetnék 1-2 kérdést?


Hány hétre születtek? Sima vagy császár? Mekkora súllyal?

Mikor tudták megmondani, hogy egy vagy 2 petéjűek? Köszi

2012. jún. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem már elég korán, kb. 8-9 hetesen kismama szoknyába/nadrágba kellett járnom, annyira feszült, puffadt a hasam, s kb. ettől kezdve folyamatosan növekedett. Azért azt hozzátenném, hogy azelőtt sem volt lapos hasam, bár vékony voltam.

A mozgást viszonylag későn, kb. 19 hetesen kezdtem érezni, eddig minden ikres ismerősöm azt mondta, hogy ő előbb érezte.

A nemüket 20 hetesen mondták meg, hogy fiúk.

Hogy mennyivel nehezebb az ikerterhesség, arra nézve nincs viszonyítási alapom, mert első terhesség volt. Nagyobb a pocak, nagyobb súly nehezedik az ízületekre, ebben a tekintetben mindenképp nehezebb, és hát ugye veszélyeztetettnek is számít az ikres kismama több okból is. Sajnos több is a veszélyforrás, én pl. pre-eklampsiát kaptam 35 hetesen, ami miatt ki is kellett venni a fiúkat, s egyikük 3, másikuk 4 hétig volt koraszülött osztályon, nagyon picik is voltak.


Vigyázz magadra, jó egészséget kívánok!

2012. jún. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Harmadik válaszolónak én is válaszolnék még,

egyik babám 2240, másikuk 1490 grammal született, császárral, betöltött 35 hetesen.


Nem tudták megmondani, hogy hány petéjűek, de mivel egy placentát találtak, az egypetéjűség a valószínűbb. Most, másfél évesen nagyon hasonlítanak, de szerintem meg lehet azért különböztetni őket.

2012. jún. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nos, a szűkebb derekú cuccaimat már én sem szívesen veszem fel, nem azért mert szorít, hanem, mert zavarja a komfortérzetem... :-)

Amúgy nektek természetes úton sikerültek az ikrek? Nekünk lombik babáink lesznek.

Mindenkinek jó egészséget!

Kedves első válaszoló akkor mi nagyjából egy cipőben járunk...

2012. jún. 25. 13:32
 7/10 anonim ***** válasza:

IGen, nálunk természetes úton jöttek össze. De kb. ez minden, amiben különbözik ikres és ikres, mert amúgy ugyanazok a kockázati tényezők, s mindenkinek ugyanúgy vigyázni kell magára, stb.

Boldog babásságot kívánok! :)

2012. jún. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Nálunk annyira természetes úton, hogy a kicsi még csak 1 éves múlt, és 1 baba sem volt betervezve, nemhogy 2.
2012. jún. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
ja, és 3-4.-ek lesznek.
2012. jún. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon korán, kb. 8 hetesen kezdett látszani. A doki a 12. Héttől mondta hogy fiúk, bár akkor meg csak tipp, de azóta is fent tartja. Amúgy programozott csaszarra készülünk, mert az egyik babo nincsen befordulva, betöltött 37. Hét után. Nekem amúgy a terhesség nehéz, minden lábon kihordhato tünetem kijött. A mozgást pedig kb. Én is. 21-22 héttől éreztem. 33+4 hkm. Sok boldogságot :)
2012. jún. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!