Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki az aki szult kulföldön?...

Ki az aki szult kulföldön? Mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés
17 hetes terhes vagyok,19 eves a ferjemmel most költöztunk ki Nemetorszagba!Mar nagyon varjuk a picit azt szeretnenk hogy minden rendben legyen.
2012. jún. 25. 13:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Külföldön is rendes orvosok a szülészek. Húgom Belgiumban született, nem volt semmi gond. De a szokások eltérhetnek, nekünk le kellett fizetni a dokit hogy naponta megfürdessük, ott ugyanis más higiéniai szokások vannak (az átlagember 3-4 naponta fürdik Belgiumban).
2012. jún. 25. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Szia,


Németországban szültem 1997-ben,és 2000-ben.Terhesgondozás teljesen rendben van.Ott legalább nem kell 600 helyre futkosni.Ha ott elmész nőgyógyászhoz ,ott mindent meg is csinálnak.Legalábbis annak idején úgy volt.:) Kórház/Klinika is teljesen ok:) Kedvesek,udvariasak,segítőkészek.

2012. jún. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ja és ott természetes a napi higiénia:)))
2012. jún. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek a valaszokat,rendesek vagytok!Most van egy nöi dokim,rendesnek tunik.De ahova jarok hozza olyan mint egy rendelo az egesz es mondtta hogy itt fogok szulni is!Megmondom öszinten nem lattam meg egz szobat sem,eleg picinek tunik syuleshey.Vagy csak en nem lattam jol es van valahol szoba is!Mi a velemenyetek?
2012. jún. 25. 14:10
 5/17 anonim ***** válasza:

Szia!

Én itt szültem kint Németországban, bő másfél éve.

Akit választasz Nőgyógyászt az végigkiséri a terhességedet,és szülész orvost is kell választanod akinél meg akarod szülni a babát, vagy korházat is választhatsz, és akkor ott szülsz.

Mi 2 hónappal a szülés előtt mentünk el klinikát,meg szülészetet nézegetni, mert itt mindig egy meghatározott napon van , nyitott nap ahol megnézheted a kórházat, a szülészetet bemutatják a dokikat, elmondják milyen alternatív módok vannak.

Nagyon segítő készek, a kórházban kapsz ,pelenkát , a babának adnak ruhát, nem kell bevinni,akkor kapsz popsitőrlőt.

Neked adnak betétet, eldobható bugyit,akkor kapsz a melltartóba betétet ha sok a tejci.

Hirtelen ez jutott eszembe amit adnak.

Kaját sem kell vinni, mert megkérdezik előző nap mit szeretnél enni választhatsz .Van reggeli ebéd vacsi,még szoptatós tea is van.

Mi egyébként Bayernban élünk.

Ha esetleg van kérdésed és nem írtam le valamit érthetően , kérdezz nagyon szívessen válaszolok.

Egy kiscsajszi anyuja.

2012. jún. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nem értetted félre esetleg?


Nem úgy mondta hogy nála,a kórházban?

2012. jún. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nem.meg ra is kerdeztunk a ferjemmel,es azt mondttak hogy igen itt szulök!de 2 het mulva megyek UH-ra es megkerdezzuk ujbol!!!Nagyon koszonom a segitsegeteket!!!!!=
2012. jún. 25. 14:32
 8/17 anonim ***** válasza:

Ok,


kérdezz nyugodtan.Melyik környékre költöztetek?

2012. jún. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
szia! En is nemetorszagban szultem 2010ben es iden megint fogok. En Bayernben/Freisingban szultem a kislanyomat oda is jartam erhesgondozasra es a dokim alkalmazasban allt az ottani korhaznal igy bejott mikor szultem. A korhazba mint ahogy irtak adnak mindent amire szuksegetek van pizsit kell vinned es ruhat a babanak aiben hazaviszed. Azt hogy valaki a nogyogyaszati rendeloben szult olyat meg nem hallottam, de lehetseges. Ambulans szulesnek tudom elkepzelni ami utan par oraval hazamehetsz.
2012. jún. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Hat nem tudom akkor!!!De amugz lattam egz csomo ujzysulött kepet is egz ajton!!!En Berlinben szulök!Ti tudjatok igy hogy terhes vagyok, be kell regisztralnom valahol hogy az alam fizzessen nekem, vagy amikor megszuletik a picibabank?Aya helyzet hogy nagyon nem tudjuk hogy merre menjunk ijen ugyben!!!nagyon kerlek segitesetek!!!Elöre is retenetesen köszönöm!!!
2012. jún. 25. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!