Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek, ha a 18 hetes...

Szerintetek, ha a 18 hetes UH-on mindent rendben találtak, és a combcsontja is a határértékek között volt, attól lehet beteg? Gondolok itt arra, hogy az UH, mennyire szűri ki a down szindrómát? Milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés
2012. jún. 20. 06:26
 1/6 anonim ***** válasza:

Mondjuk én az Istenhegyi úti klinikán csináltattam a 12. hetit és a 18. hetit is, ott 98%-ban tudják szűrni a Down-t!


Nem gondolnám,hogy nálad gond lenne, ha egyébként a többi érték (AFP, tarkóredő, orrcsont) stimmel!

2012. jún. 20. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Sosem 100%,ez azt hiszem a papíron is rajta van,amit aláírsz,miután megvizsgáltak és begépelték a babád paramétereit. De miért lenne barmi gond? Nem lesz semmi,lesz egy gyönyörű kisbabád :)

ne stresszelj annyit,inkább élvezd a terhességet!

boldog babavárást!

26 hkm

2012. jún. 20. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem létezik 100%-os diagnosztikai eszköz.


Gondolom végeztek négyes tesztet, ha az jó, akkor az már fél siker, ha az uh sem a 12. héten, sem a 18. héten nem jelzett eltérést csöves csontok terén, vagy nyaki redő ill. orrcsont ügyben, akkor 98%, hogy egészséges.


Nyilván, azt várod, hogy kizárja neked valaki a beteg magzat esélyét, ezt azonban felelősen senki nem teheti. A legtöbb, amit mondani lehet, az az, hogy iszonyúan pici esély van arra, hogy a gyermekednek kromoszóma rendellenessége legyen. És nem is szabad erre gondolni, hiszen miért lenne baj? Csodás hónapok állnak előtted, élvezd ki! :)


Orvos anyuka

2012. jún. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :)


Minden rendben volt vele, Debrecenben orrcsontot nem néztek a 12 hetesen, de tarkó redő az jó volt.16 hetesen voltunk 4D-n, ahol szintén kis formásnak nevezték.A 18 hetesen a szonográfus szerint minden ok, nem kell genetika.Az orvosom viszont megijesztett, hogy a down kór kockázata bár negatív, de mivel közel van határértékhez, ezért lásson egy genetikus.Ettől picit megijedtem, első baba, lehet picit túlaggódom...

2012. jún. 20. 10:53
 5/6 anonim ***** válasza:

3. vagyok, én is db-i. :)

Itt is nézik egyébként az orrcsontot, ha nem látják, azt ráírják a leletre, ha van, akkor nem nyilatkoznak róla.

Mit jelent az, hogy közel van a határértékhez?

2012. jún. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az életkor és a vérszérum alapján 1/210, csak vérszérum alapján 1/122.és 27 éves vagyok.....
2012. jún. 20. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!