Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Cica higiénia mit jelent...

Cica higiénia mit jelent pontosan?

Figyelt kérdés

Rákerestem, elolvastam 15 "cica van és terhes vagyok" kérdést. Eddig sem akartam megválni a macskáimtól és nem is fogok, viszont mindenhol azt olvasom, hogy "megfelelő higiéniai tartás mellett nem lehet gond". Mi PONTOSAN a megfelelő? (Almot van hogy én takarítom, gumikesztyűre allergiás vagyok. Most bevezettük, hogy egy zsákot teszek az alomtálcába, kevés alommal és 2-3 nap múlva a zsákot kiveszem, és összekötöm almostul.)


Köszi a válaszokat!


2012. jún. 25. 13:43
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia,


az almot lehetőség szerint ne te takarítsd.Jah és a nagydolgokat naponta ki kell szedegetni.Normális esetben is.

2012. jún. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 krisztivan ***** válasza:

2 cicával voltam egy lakásban terhesen.

Ha kijárós cicák akkor a féregtelenítés 6 havonta és kötelező oltások legyenek meg

Ha szoba cica,akkor az almozás után kézmosás (ez amúgy is alap)és szerintem ennyi:-))

Nagyobb esélyed van mosatlan gyümölcstől,zöldségtől elkapni a toxot mint a soha ki nem járó macskától.

De a legegyszerübb ha rögtön szólsz a dokinak és csináltat egy vérvételt ahol megnézik a toxoplazmózis-on átestél-e már.

2012. jún. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát a mi cicánk 3 éve él velünk, még féregtelenítve se volt soha (nem kellett) és oltást se kapott soha, semmi baja sincsen, együtt alszunk (38 hkm vagyok). Toxotesztem negatív terhesség előtt, és alatt is. Az alomhoz sosem szabad nyúlni, ezt a toxoizét ugyanis nem a macska szája, vagy szőre, csak az ürüléke terjeszti. Ha a macskuszod nem jár ki a kertbe, akkor nem is tud behozni semmilyen fertőzést, bolhát, stb. Ki nem mehet tehát. VESZÉLY: ahogy az almot kapirgálja, bent maradhat némi szennyeződés a karmai alatt, és ha ezután a játék hevében téged megkarmol, akkor ott a fertőzés veszélye! Szóval óvatosan, és az almot messziről kerüld! Jó cicázást, és babázást nektek!
2012. jún. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Először tényleg csináltass egy tesztet, átestél-e már a fertőzésen. Agrármérnök vagyok, állatokkal foglalkozom, mindig volt cicánk, de nem estem még át korábban a fertőzésen.

A cica almát ne te takarítsd, amíg terhes vagy, nekünk bevált nagyon a kristályos cicaalom, a miénk nem jár ki, de az oltásai, féreghajtás és bolhairtás rendben van, mert ez felelős állattartóként alap. Szerintem. Kézmosás, a nyers húst és zöldséget-gyümölcsöt alaposan mosd meg, gyakori kézmosás és az ételek előkészítésénél kell figyelni. A konyhapultot fertőtleníteni. Mi minden trimeszterben levesszük a vért a fentiek betartása mellette negatív. A cica ürülékén keresztül fertőz, a mosakodással bárhova eljuthatnak a kórokozók a végbél környékéről, a szőrére is, ahonnan téged fertőzhet.

39 hetes kismama

2012. jún. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!