Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi tgys-re és gyedre...

Mennyi tgys-re és gyedre számíthatok második babával? Aki ért hozzá kb írja le mennyi lesz.

Figyelt kérdés

Most már a szabimat töltöm, ami 38 nap, aztán betegszabi és tp-lesz.Bruttom 120.000.Ft.

December közepén szülök.

Egyeskével átlag 70.000 kaptam (adójóváírással azt hiszem), csak nem tudom a 15 nap betegszabi mennyivel csökkenti majd a 2. után járó gyedet, mert azt hiszem a tgys-t nem csökkenti, mert ott a 2008-at nézik ugye?

A gyednél meg majd a 2009-et.


2009. júl. 7. 22:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták, ha betegszabira mész, akkor a tavalyi év lesz az alap.
2009. júl. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2009. júl. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Mivel nem lesz meg a két gyerek között a 180 nap (ha jól értem), ezért mind a tgyás-t, mind a gyed-et a minimálbér kétszeresének a 30ad részéből számítanák, de mivel neked a fizetésedből számított kevesebb, így azt fogod kapni. Vagyis az aktuális fizudból fogják számolni, azaz ugyanannyi lesz, mint egyeskével.


tgyás: kb. 68eFt + adójóváírás

gyed: kb. 60 + adójóváírás

2009. júl. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2009. júl. 8. 12:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!