Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha most gyedet kapok, és...

Ha most gyedet kapok, és második babám 2010. júliusában fog születni milyen támogatásokra számíthatok 186 biztosított nap esetén? Tgyás? Gyed? Gyes? Hol kaphatnék erről felvilágosítást? Esetleg valaki jár még a cipőmben?

Figyelt kérdés
2009. dec. 10. 22:37
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez most egy nehéz kérdés, mivel most változik a jogszabály,és ha hatályba is lép nem tudni az új kormány mit tesz, és ha megteszi akkor visszamenőlegesen is???

Ezt leginkább a Regionális....ban kérdezheted meg, de lehet még ott sem tudják mi lesz.

2009. dec. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nálunk 18 hónap van a 2 gyerek között. Amikor megszületett a második, onnantól kezdve az első után semmit nem kapok. 2.gyermekem után pedig ugyanúgy kapom mint ahogy az első gyerekemmel: Tgyás, gyed...
2009. dec. 11. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Kedves 2-ik válaszoló!Én Juniusra vagyok kiírva a fiam májusban tölti a 3-at!Én is igényelhetem a tgyást?Vagy ez hogy van?Ja én gyest kapok!
2009. dec. 11. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Aktív vagy passzív jogon kapod a gyedet? Ha aktív, akkor nem 186 biztosítotti napod lesz akkor, hanem a tgyás és gyed idejével megnövekedett, ugyanis az aktív tgyás, gyed időszaka biztosítási jogviszonynak számít. (A gyes-é önmagában nem, csak ha van mögötte munkahely.)

Vagyis ugyanúgy fog neked járni tgyás és gyed is. Amit "elveszítesz", az a harmadik gyes-es év. A tgyás és gyed összege pedig a szerződésed szerinti bér 70%-a lesz, max. a mindenkori minimálbér kétszeresének a 70%-a.


Az új törvény ugye arról szól, hogy amennyit az elmúlt két évben dolgoztál, annyi ideig kapod a gyed-et, ha ez kevesebb, mint két év, akkor a hiányzó időben de max. a gyerek 2. éves koráig gyes jár. Viszont van egy olyan kitétel, amit nem nagyon hangoztat senki: ha valaki a gyed-be vagy a lejártát követő két éven belül igényel újra gyed-et, de nincs az igénylést megelőző két évből végig két év munkaviszonya, az ugyanannyi időt maradhat otthon gyed-en, mint az első esetben.


Remélem érthető és tudtam segíteni.

2009. dec. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi!
2009. dec. 11. 11:25
 6/7 anonim ***** válasza:

Én ezzel "számoltam" ki:

[link]

2010. febr. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsónak:

Nagyon jó amit belinkeltél annak, akinek semmi extrája nincs. A második babával a tgyás-t és a gyed-et ezzel NEM lehet számolni, mert a kalkulátor csak azt nem veszi figyelembe, hogy ilyen esetben van maximuma a tgyásnak.

2010. márc. 1. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!