Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 10 hetes kismama. Strand?

10 hetes kismama. Strand?

Figyelt kérdés
Férjemmel szeretnénk kimenni a strandra.. Ki mehetek? És hogy tudok bacik ellen védekezni?? Egy tampon vagy mi?
2012. jún. 26. 20:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nem mennék. Persze sokan járnak, de sokan bagóznak is terhesség alatt. Nem kell magadat mindentől félteni, de azért az első trimeszterben nem kell kitenni magadat fertőzésveszélnyek. A tampon nem megoldás, ugyanis nem csak bentről, de kintről is szív, és amit kintről szív fel (pl. úszás közben a medencevizet) azt befelé is erezti kicsit....arról nem is beszélve, hogy terhesség alatt gyengébb az immunrendszer, bekapsz egy jó kis hányós-hasmenős vírust, és örülhetsz ha nem kerülsz kórházba....tehát más ha valaki vagány kismama, és megint más ha felelőtlen - ezt azért írom hogy előre reagáljak azokra, akik "paramami" szóval kommentálják azt, ha valaki nem ajánlja a strandolást 10 hetesen.
2012. jún. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

12.hétig nem nagyon mennék strandra.Tampont meg főleg ne használj terhesen!!!

Nemrég kérdeztem a dokim,hogy szabad e fürdeni,azt mondta amíg zárt vagyok,addig ami jól esik,csak a termált kerüljem.Szerintem kérdezz mindenképp rá orvosnál,de én a kritikus időszakba semmiképp nem mennék bele bacikkal teli vízbe.

2012. jún. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Nem mennék strandra semmiféleképp.még élő vízbe sem nagyon,nem hogy abba a vízbe ahol ki tudja.nekem az orvos megtiltotta a strandot,egyébként napozni sem szabad, a magzatvíz felmelegedhet.

Ki tudja milyen gombás ember megy bele a medencébe...

38hkm

2012. jún. 26. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Nem mennék!!!
2012. jún. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
59%
Várj az első trimeszter végéig.Utána nyugodtan mehetsz kb a 30.hétig,csak nagyon oda kell figyelni a higiéniára.Fürdés után vizes ruha le,száraz fel,wc,stb.Nagyon hideg és termál vízbe sem szabad menni,az egyik görcsöt okoz a másik vérbőséget.És a legjobban arra figyelj,hogy ne akkor menj,ha nagy a tömeg,nehogy megüssék,megrúgják a pocidat.Az orvosok ajánlják is az úszást,a legjobb sport ilyenkor,meg ha már nagyobb a súlyod,azt a vízben nem érzed :)Tampont semmiféleképpen ne használj.Esetleg vigyél intim törlő kendőt,és ha kijöttél a vízből,irány a wc.Én jártam strandra,nagyon odafigyeltem az ilyen dolgokra,de semmi bajom nem lett. Paramamik,lehet pontozni :D
2012. jún. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok.Persze úszni jártam,nem pancsikázni.De a nagy forróságban jól esett felfrissülni.Az a legjobb,ha beszélsz a dokival vagy védőnővel(akiben jobban megbízol)Ők megmondják,mehetsz-e.
2012. jún. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Én orvos vagyok,nem "Paramami"! :-) bár én is kismama...

Termál vízben való fürdőzést a kismamáknak nem szokták javasolni.a hüvely természetes védekező képessége lecsökken, és nagyobb a fertőzések veszélye. A tampon pedig megszívja magát vízzel, és még jobban bevezeti a vizet.

Ha mégis úgy döntenél kedves kérdező hogy ellátogatsz a strandra,min.2-3 liter folyadékot fogyassz el,mert a kiszáradás veszélyezteti a babát,ill. kerüld a napfényt.

38hkm

2012. jún. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"Paramamik,lehet pontozni :D"


Ne legyünk gyerekesek....

2012. jún. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

...majd ha átesik 2 vetélésen és egy halva szülésen ahogy a legjobb barátnőm, akkor ő is paramami lesz!

addig meg csak nagy a pofája.nem hogy örülne hogy szerencsés.

2012. jún. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
59%
Köszi a "jó kívánságokat"!Ha nem látnátok esetleg,mosollyal írtam a "paramamit",mert sajna vannak itt olyanok is,akik lefikázzák mások véleményét,mert nem egyezik az övékkel.Igen,lehet,hogy csak szerencsés vagyok,de ha utána olvastok a neten,tényleg ajánlják az úszást a kismamáknak,persze csak akkor,ha nincs semmi bajuk,nyitott méhszáj,stb.Elnézést kérek,ha valakit megbántottam!(az utolsó mondatom nem cinikus,tényleg BOCS)
2012. jún. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!