Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van más is akinek gyakran fáj...

Van más is akinek gyakran fáj a feje? Milyen gyakran kaptok be gyógyszert? Normális ez egyébként?

Figyelt kérdés

15 hetes vagyok és havonta néhányszor biztosan megfájdul...mondjuk legutóbb 2-3 hete fájt úgy,hogy gyógyszert is vettem be,de tegnap megint megfájdult,lefeküdtem,nem vettem be gyógyszert,de egész éjjel fájt, így ma reggel be kellett vegyek,de még mindig érzem....:/

Panadolt szedek amúgy.Tudom,hogy nem jó a gyógyszer,de néha muszáj...Milyen gyakran lehet bevenni,ami nem árt?

Amúgy mitől lehet?front,hormonok??


2012. jún. 30. 13:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én is 15 hetes vagyok, és egy héten 1-2 alkalommal velem is előfordul, hogy nagyon fáj, az utóbbi másfél hétben többször is. Szerencsére eddig nem kellett gyógyszerhez folyamodnom, bár volt olyan, hogy éjszaka és másnap reggel is fájt. Őszintén szólva elég jól megtanultam együtt élni a fejfájással, mert a várandósságom előtt sem vettem be szinte soha gyógyszert (talán két évente egyszer). Ha nem szoktatod hozzá magad, lehet, hogy nincs rá szükséged. Én legalábbis ezt vallom, mert nálam bejött. De néha-néha egy szem Panadoltól biztosan nem lesz baj.
2012. jún. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nekem hajlamos elfajulni migrénesre...olyankor már úgy lüktet,hogy lehajolni nem tudok,aludni sem, és ha nagyon durva,akkor hányok.Na ezt nem szoktam megvárni, főleg úgy, hogy van egy 20 hónapos fiam,akit el kell látnom...

Amúgy ha csak fájdogál,akkor én is tűröm, nem veszek be gyógyszert.

2012. jún. 30. 13:23
 3/8 anonim ***** válasza:

Amúgy a Panadolon kívül mit lehet még ilyenkor bevenni?


Engem általában havonta egyszer kínoz migrén szerű fejfájás.

Most legutóbb Panadolt vettem be, de csak enyhített rajta, előtte míg nem volt itthon ez a gyógyszer, inkább egy fél szem algoflex fortet vettem be, ez mindig elmulasztja.


Kisebb fejfájást amúgy érdemesebb inkább tűrni/kipihenni, de én nem bírom mikor már hánynom kell a fájdalomtól, inkább beveszek valamit.


Nekem több minden előidézheti.

Front, stressz ( új munkahelyen rendszeresen fáj a fejem a legelső nap).

2012. jún. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én is fejfájós vagyok, és ez volt az első kérdésem a nőgyógyászom felé, hogy mit lehet szedni!

Nekem azt mondta kizárólag Algopyrint!

Szerencsére eddig kevesebbet fájt a fejem, mint korábban, így 2szem Algopyrint vettem be eddig!

Próbálom én is fekvéssel "kiheverni" , ha már nagyon fáj.

Ha nem megy, akkor persze én is beveszem, annak sincs értelme, hogy szenvedjen az ember!! :)

Szerintem, ha ilyen migrénes fejfájásod van, akkor mindenképpen beszéld meg az orvosoddal, az a legtisztább!!

És nem fogsz aggódni, hogy vajon mennyit ártasz vele!

32hkm

2012. jún. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia! Vérnyomásod rendben van? Egyébként az időjárás is lehet, persze.


Ha nagyon fáj, sötétíts be, és feküdj le. A csend is jót tesz, esetleg hűs borogatás.


Nekem is fájt néha, de nem vettem be gyógyszert, a fentiek segítettek :)


Boldog babavárást :)

2012. jún. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is az elejen nagyon gyakran fajt a fejem, de nem mertem bevenni semmit, inkabb lepihentem, aludtam. Jelenleg 32 hetesek vagyunk s mar egy jo ideje nem fajt a fejem, kopogjam le:)
2012. jún. 30. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

vérnyomásom elég alacsony, így néha a kávé is segít(persze tejjel hígítva).Meg gondolom a frontok,időjárás közre játszik...

De lefeküdni sajna nem tudok amikor kedvem tartja...

köszi a válaszokat:)

2012. jún. 30. 14:39
 8/8 anonim ***** válasza:

Én 17 hetes vagyok, eddig mindig sikerült tűrnöm, vagy lefeküdnöm és kialudnom.

Én is kérdeztem a dokit, hogy mi a teendő, nekem Algopyrint mondott, és azt, ha iszonyúan fáj, inkább gyógyszer, mint szenvedés.

Szerintem néha 1 szem nem fog ártani a picidnek!

2012. jún. 30. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!