Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 22 hetes vagyok, és szerintem...

22 hetes vagyok, és szerintem sokkal kisebb a picim, mint kellene. Mindenki sopánkodik, hogy "jajj, milyen pici a hasad, még nagyon az elején vagy. " Annyira bosszant. Aki szintén átél hasonlót hogyan éli meg?

Figyelt kérdés

Alacsony vagyok, 160 cm, 58 kg-val kezdtem, ma 64 kg vagyok. Ez ducinak számít? Vajon ezért nem látszik nagynak a pocakom?

A babót minden nap érzem mocorogni, ezzel nincs gond.

Tudom, örülnöm kellene, hogy pici a hasam, mert könnyebb vele "bánni", de akkor is, úgy zavar, hogy így viszonyulnak hozzá az emberek...


2012. jún. 30. 18:44
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem törvényszerű, hogy óriási hasad legyen!!Ha az UH-n minden rendben volt, akkor ne aggódj!Én 18 hetes vagyok, és ha nagyon akarom még mindig eltudom titkolni, hogy terhes vagyok. :) De ez az első terhességemnél is így volt, viszont az utolsó hónapban meg kis sem tudtam kelni az ágyból.Élvezd a terhességed, és ne törődj másokkal.Úgy is igazán a 30. héttől fog nőni a hasad, akkor meg már az lesz a baj.. :)

Boldog baba várást! ;)

2012. jún. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán ne foglalkoz vele.Nekem az elsővel még a végén is alig látszott a hasam.Lényeg,hogy egészséges legyen a babád.Ha egyébként izmos a hasfalad akkor kevésbé fog látszani a pocak,amúgy meg az elején vagy még ezután fog majd csak igazán nőni a hasad.
2012. jún. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a 24. héten kezdett nőni, és a 38. hét előtt 2 nappal lett meg a bébim :)

És egész nagy pocakom lett a végére, ha kíváncsi vagy linkelek egy képet! :-)

Ja és én is 160 cm vagyok, és 59 kg voltam :-)

2012. jún. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%

Tapasztalat, nagyon komolyan mondom: ÖRÜLJ NEKI!!!! Tudom, hogy ezt várjuk, meg a nagy, kerek poci szép, stb., de tudod milyen bazi nehéz ezzel mozogni...? Épp ma írtam le máshol: 60-as derékkal kezdtem, majd a 39. hétre, mikor szültem, 130 cm volt... Úgy, hogy 6 kg pluszban voltam, azaz a terhesség alatt fogytam (kereken 4 kilóval voltam könnyebb szülés után, mint terhesség előtt). Gondolj bele, a pálcika lábaimon az a hatalmas pocak... Persze, visszagondolni rá csodálatos, de iszonyú nehézségeim voltak. A férjem orvos, azt mondta, hogy irreálisan nagy a hasam, szimpla terhességnél még nem látott ekkorát, és a kollégái is el voltak hűlve.


Tehát: a babád remekül van, te is remekül vagy, tuti szépséges kismama vagy, és a világon semmi gond nincs. Ezen kívül, ha ez megnyugtat a 22. hétben nekem még SEMMI, de semmi nem látszott, aztán ez lett belőle. :))))


A várandósság gyönyörű, élvezd minden percét, ne agyalj ilyeneken.


Sok boldogságot!


Két hónapos baba anyukája

2012. jún. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
73%

Ne törődj az ilyen "megmondó emberekkel"! Neki tökmindegy, milyen vagy, csak kötözködhessen! Rólam azt is beszélték, amikor az első babát várom, h biztosan azért ilyen kicsi a hasam, mert fogyókúrázok... Hát hogyne..

Valóban nagyon kicsi pocakim volt, egyszer soronkívüli uh-ra is elküldött az orvosom, a szonográfus megnyugtatott, attól, h valakinek 3x ekkora hasa van, nem nagyobb a babája, sőt... Akkor pocakkal mentem szülni, mint egy átlagos 6 hónapos terhes, a kislányunk 3100 gr és 56 cm volt... Miről beszélünk? Most várjuk a kistesót, 18 hetes vagyok, jóval nagyobb a pocim mint először, most persze ez a "baj". Már "nekik", mert én nem foglalkozom senkivel. :) A legjobbakat nektek!

2012. jún. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
73%
nekem is viszonylag pici a hasam, de a baba rendesen fejlodik. en 157 cm es jelenleg 52 kilo vagyok (48-rol indultam) 22 hetes vagyok en is.
2012. jún. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

22 hetesen nekem sem volt hasam, ami akkor meg nem is zavart... de amikor mar 30 hetesen is akkora, az mar picit zavaro :D

10 hetig SEMMIT sem nott a hasam. nagyon zavart, de 22 hetesen meg nem foglalkoztam vele. most 34 hetes vagyok es vagy 10x nagyobb lett a pocim,pedig nem is naon hiztam az alatt a 4 het alatt. lesz meg nagy a pocid,majd megindul szepen lassan, de most meg ne torodj vele h ki mit mond (utana se...) mond meg h "ja kicsi a hasam,de koszonom a baba makk egeszseges". kit erdekel ki mit mond nem??? csak legyetek egeszsegesek mind a ketten.

2012. jún. 30. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Én is 22 hetes vagyok, a normál ruhák jók rám, alig látszik a hasam, pedig 3. terhesség. Az elsőnél úgy mentem szülni, hogy nem tudták mit akarok ott hajnalban, mert alig látszott valami, mégis 4 kilós gyereket szültem. Örülj neki, nem törvényszerű a nagy has. :)
2012. jún. 30. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

A legjobb, ha csak mosolyogsz, ha vissza akarsz szolni, akkor mondd, hogy szules utan a kotenyhas miatt legalabb nem kell majd aggodnod.de egyebkent meg sokat nohet.

Nekem ket gyermekem van, mindkettovl kicsinek talaltak a hasam, nem is volt nagy, de en vekony vagyok es magamhoz kepest nem volt kicsi szerintem.

En mondjuk ezt sejtettem, mert sportolok, eros a hasizmom. Ilyenkor nem tagul ugy ki, mint atlag hasfalnal.

A gyerekek 3-4 kg kozott szulettek es hosszu volt mindketto.

Viszont teny es valo, hogy szules utan csak annyi pocakom volt, amennyit a bor adott, az is hamar visszahuzodott.

Szoval igen, ha mar elonyt kell keresni, akkor:

-en vegig tudtam hajolva cipot huzni

-szorteleniteni konnyen az intimzonat

-megfordulni az agyban

-felulni, felallni

-nem kellett soha azon izgulni, hogy hasam maradt szules utan.

A baratnomnek pl maradt es idiota ismerosok DIREKT poenbol zaklattak azzal, hogy biztos maradt meg bent egy gyerek, vagy mar uton van a kisteso.

2012. jún. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Én pont ugyan így voltam!!!A "jóindulatú" női kollégák összesúgtak a hátam mögött,hogy tuti azért ilyen pici a hasam,mert betegen fog születni a gyermekem.Aztán volt,aki szerint azért,mert nem ettem eleget-éheztettem a babámat a pocakomban.És ehhez hasonló "kedves" megjegyzéseket kaptam.

A 6. hónapig nem is vették észre,hogy babát várok (pedig nem voltam molett).Engem már a síró görcs kapott el,akárhányszor szóba került a hasam.Ha tehettem volna minden nap mentem volna UH-ra...aztán megszületett makk egészségesen a kisfiam 3170 gr-mal és 51 cm-rel.Erről ennyit.Tényleg nem érdemes az ilyenekkel foglalkozni,unatkoznak és nincs jobb dolguk!Feleslegesen idegesítettem magamat,de mikor nem hall mást az ember,kezdi elhinni és bebeszélni magának,hogy valami tuti nincs rendben.Engem a párom "rázott fel" mindig,ő térített észhez.Volt mikor nem túl kedvesen,de máshogy nem lett volna hatásos.Arra kell koncentrálni,amit az orvos mond és amit az UH-n láttok!A többit meg le kell kakálni magasról!!!NAGYON BOLDOG BABAVÁRÁST KÍVÁNOK NEKED!! :)

2012. jún. 30. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!