Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet baja a babának, ha...

Lehet baja a babának, ha lakásban élő macskám van?

Figyelt kérdés
Van egy gyönyörű fajtiszta cicám, aki születésétől fogva a lakásban van, más állatokkal nem érintkezett. Hat hónapos terhes vagyok, nem tudtam még megfelelő gazdit keríteni neki. Lehet baja a babának most? Vagy születése után?
2007. aug. 17. 19:17
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha a cica már régóta veletek lakik akkor valószínűleg már átestél az általa terjesztett kórokozókon, így szerintem nem baj ha veletek marad csak új cicát ne vigyél a házba és más ismeretlenekkel ne érintkezz, valamint ne te etesd és ne te kezeld az almot!!!
2007. aug. 17. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Állatorvoshoz kell vinni, akinek megmondod, hogy babát vársz- bár biztos látszik már a pocakod- lehet tesztelni a macskát, hogy fertőzött- e azzal a baktériummal (vagy vírussal, nem tudom pontosan) ami veszélyes terhes nőkre nézve. Az állatorvos tudni fogja, mire gondolsz.
2007. aug. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a pici megszületik, szerintem semmiképp ne hagyd felügyelet nélkül egy helyiségben a cicával akkor se, ha pl. mindketten alszanak!!!!!! (A macskák ugyanis eléggé kiszámíthatatlanok, szeretik változtatni az alvóhelyüket, a puha meleg dolgokat pedig különösen (de szerintem ezeket Te is tudod)!!!


UI.: Nekem is volt cicám kb 6 éven keresztül.

2007. aug. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A macskak terjesztik a toxoplazmozis nevu betegseget,amelytol elvetelhet a babat varo kismama.El kellene vinni allatorvoshoz kivizsgalasra a cicat, a boztonsag kedveert.
2007. aug. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
30%
miért kinek van otthon halott vagy műanyag macskája?
2007. aug. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
15%

Az utolsó válaszadónak üzenem, hogy ebben a kérdésfeltevésben a lakáson van a hangsúly, és nem az élőn, úgyhogy ne tessék ezzel "viccelődni", hanem próbálja meg értelmezni is a kérdést.

A kérdezőnek meg üzenem, hogy szerintem is elég veszélyes, ha macska tartózkodik a lakásban a kisbabával együtt, ha nem is a fertőzésveszély miatt, akkor amiatt, hogy elég kiszámíthatatlan és akaratos állatok, ne adja az ég, hogy bántsa a picit...

2007. aug. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!